Космічна композиція у сірих кольорах

Тема. Космічна композиція у сірих кольорах

Мета:дати поняття про тоновий малюнок; навчити самостійно створювати композицію; розвивати увагу, фантазію.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: гризайль.

Обладнання: для вчителя – репродукції двох картин (одна – живописна, інша – графічна), репродукції картин на космічну тематику; для учнів – альбом, простий олівець, гуашеві фарби, пензлі.

Хід уроку

 1. Організаційний момент
 2. Мотивація навчальної діяльності

  До уваги учнів пропонуються дві роботи: одна – графічна, інша – живописна. У ході бесіди вчитель підводить учнів до думки, що живописну картину зрозуміти легше, тому що вона привертає до себе увагу скоріше, ніж картина, виконана в чорно-білому кольорі. І дійсно, важко передати кольорові різноманіття природи, освітлення, середовище, використовуючи лише лінію, пляму, світлотінь. Тому в графіку ввійшов термін «тон».

 3. Повідомлення теми уроку

  (Учитель записує тему уроку на дошці.)

 4. Вивчення нового матеріалу

  Наш космічний корабель стрімко долає простори Всесвіту, торуючи зоряний шлях крізь чорну дірку. На короткий час всі предмети втратять свої кольори і стануть білими, чорними або сірими. Оце так незвичне явище! Обов’язково встигни намалювати світ у сірих кольорах. Цікаво, як він виглядатиме?

  Білий і чорний кольори та відтінки сірого кольору називаються ахроматичними. Роздивіться відтінки сірого кольору на картині.

  Митців нерідко захоплює завдання зобразити розмаїття навколишнього світу відтінками лише одного кольору (чорного, коричневого, синього тощо). Для цього вони використовують живописну техніку -гризайль.

  Роздивіться картини, виконані в одному кольорі.

  Для досягнення більшої виразності художники застосовують контраст тону на зламі форми.

  Є твори мистецтва, в яких ахроматичні кольори найбільш доречні для вираження задуму автора. Погляньте на сюжетні композиції, де гра світла і тіні допомагає передати драматизм, напруженість сюжету.

  Порівняйте форми стародавніх морських кораблів із фантастичними космічними лайнерами.

 5. Практична робота

  Слово вчителя.

  Створіть композицію у техніці гризайль (гуаш чорного та білого кольору): «Стрибок крізь чорну дірку» або «Світ поза кольором».

  Заздалегідь продумайте, що в композиції головне і стане її центром. Щоб обрати найкращий варіант, виконайте кілька ескізів.

  Для виявлення центра композиції застосуйте контраст світлого і темного тону. Необхідний тон добирайте на палітрі, змішуючи білу і чорну фарби.

 6. Підсумок уроку

  Учитель організовує колективний перегляд і аналіз незавершених малюнків, вказує на недоліки, виділяє кращі рішення.

 7. Домашнє завдання

  Завершити роботу над деталями малюнків.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,462sec