КОРИСНІ ПОРАДИ БАТЬКАМ

Десять порад з виховання маленького читача.

1. Читайте вашій дитині поштові листівки, газети, інструкції на коробках з-під дитячого харчування. Це дуже важливо для дитини.

2.  Доки дитина росте, показуйте їй малюнки та збірки оповідань. Кольори і форми вразять її, а слухання веде до вивчення.

3. Регулярно відвідуйте бібліотеку. Дозволяйте дітям вибирати книги самостійно.

4. Читання перед сном повинно стати регулярною традицією. Якщо для читання будуть вибрані правильні книги, то навіть старшим дітям буде цікаво слухати.

5. Пам ятайте про поезію! Короткий вірш – це найкращий спосіб привернути увагу на деякий час.

6. Заохочуйте дітей до читання вголос в той час, коли ви готуєте, прасуєте, шиєте, займаєтесь пранням білизни.

7. Використовуйте телебачення, щоб привернути увагу до читання. Більше читайте про людей, країни і різні речі, котрі зацікавили вашу родину з телепередач.

8. Тримайте вдома безліч матеріалів для читання. Зберігайте дитячу літературу на нижніх полицях, щоб діти могли її легко дістати.

9. Нехай ваша дитина побачить вас за читанням. Розмовляйте стосовно того , про що читаєте.

10. Даруйте книги дітям. Цим ви даєте зрозуміти, що книги особливі. Ніколи не пізно заохотити дитину до читання. Оскільки діти слухають історії, вони вивчають нові звукосполучення, збільшують свій запас слів, удосконалюють мислення.

КНИЖЧИНІ ПОРАДИ:

        У скарбницю батьківської мудрості

 

Казка, гра, фантазія – животворне джерело мислення, благородних почуттів і прагнень… Через казкові образи в свідомість людей входить слово з його найтоншими відтінками… Під впливом почуттів, що пробуджуються казковими образами, дитина вчиться мислити словами. Без казки – живої, яскравої, що оволоділа свідомістю і почуттями дитини, – неможливо уявити дитячого мислення і дитячої мови як певного ступеня людського мислення і мови. Діти знаходять глибоке задоволення в тому, що їхня думка живе в світі казкових образів. П ять, десять разів дитина може переказувати одну й ту  саму казку і щоразу відкривати в ній щось нове. В казкових образах – перший крок від яскравого, живого, конкретного до абстрактного.

                                    В. Сухомлинський


                   
 

 

Як зацікавити дітей читанням?

1.        Регулярно  відвідуйте бібліотеку. Покажіть ваші Показуйте хороший приклад вашій дитині, демонструючи їй, як вам подобається читати. Тримайте вдома велику кількість книг та журналів. Нехай ваша дитина побачить вас за читанням.

2.        Давайте дитині подивитись вашу книгу. Читайте її в голос або дозвольте їй прочитати її вам. Визначте певний час і місце для читання.

3.        й дитині, як бібліотека працює і де дитина може знайти свої улюблені книжки.

4.        Приносьте своїй дитині книги, які задовольняють її індивідуальні потреби, наприклад про спортивні змагання, тварини чи балет, включаючи художню і документальну літературу.

5.        Зацікавте свою дитину яким-небудь хобі чи діяльністю, котра потребує читання та подобається їй. Конструюйте, готуйте їжу, грайтесь в настільні ігри, оскільки такі заняття потребують, щоб дитина читала інструкції.

6.        Заохочуйте ваших дітей до листування зі своїми однолітками. Ними можуть бути друзі, котрі переїхали далеко, далекі родичі, просто друзі за листуванням.

7.        Організуйте пошук скарбів. Заховайте якусь річ, наприклад, нову книгу, а потім лишіть письмові підказки, котрі приведуть дитину на місце.

8.        Заплануйте екскурсію до зоопарку, цирку, музею і т. п. Знайдіть книги, котрі з цим пов”язані, й поділіться з вашою дитиною.

9.        Заохочуйте вашу дитину складати різні історії й записуйте їх в той час, коли вона їх розповідає. Зробіть її власну збірку оповідань, записуючи історії й додаючи її власні малюнки. Пізніше ваша дитина зможе читати свою книгу  вам, молодшому братові чи сестрі.

Якщо ваша дитина – неохочий читач, вигадайте гру в читання буденних речей, таких як коробка з під чогось, наклейки, старі листівки, комікси, програми телепередач. На холодильнику лишайте повідомлення, котрі можуть її зацікавити.

Г і м н    к н и з і 

                Народні  прислів”я  та  приказки

Книги – ключ до знань.

Золото добувають із землі, а знання – з книжок.

З ручаїв – ріки, з книжок – знання.

Хліб наснажує тіло, книга – розум.

Книга – міст у світ знань.

Розум без книги, що птах без крил.

З книгою подружишся, розуму наберешся.

Книги читати – усе знати.

Книга для розуму, що теплий дощик для посівів.

Одна книга тисячі людей навчає.

Книга для дітей, що волога для полів.

Книга не пряник, а дітей до себе манить.

Книгу читають не очима, а розумом.

Книга корисна, коли її читають.

Без хліба легше прожити, аніж без книги.

Книга – світ, книга – серцю привіт.

Дім без книги – день без сонця.

Хороша книга яскравіша за зірку.

Книгу читай, розуму набирай.

Знання – сонце, книга – вікно.

У домі без книги, як без вікон, темно.

З книгою жити – з добром дружити.

Кому книга –  розвага, а кому – навчання.

Нема розумного сусіда – з книгою поговори.

Книга – твій друг, без неї як без рук.

У Землі супутник – Місяць, у людини – книга.

Книга добру навчить, від дурного відверне.

Хороша книга – свято.

Весела книжка – твоя радість.

День без книги – що обід без хліба.

Книга  – дзеркало життя.

Мудрим ніхто не вродився. А навчився.

Ученому – світ, а невченому – тьма.

Книга подібна воді – дорогу проб є  усюди.

Наука в ліс не веде, а з лісу виводить.

 

 

 

Шкільна бібліотека – центр книги, інформації, спілкування, який надає свої ресурси вчителям, учням і батькам з метою підтримки навчальної діяльності та розширення її можливостей. Рівень досягнень учня у навчанні визначається і оцінюється здатністю самостійно здобувати знання.

 
 

Книги просвітлюють душу, 

Підносять і зміцнюють людину,

Пробуджують у ній кращі прагнення,

Гострять її розум і пом’якшують серце…
                      (Вільям Теккерей)

Сьогодні шкільну бібліотеку розглядають як інформаційний центр навчального закладу, мета якого – забезпечення інформаційних потреб і запитів учнів і вчителів.

   Книга залишається німою лише для того, хто не вміє витягти з мертвої букви жодної думки, а бібліотекар втілює ці думки в життя і допомагає учням зрозуміти, що книга – головний засіб навчання і здобуття потрібної інформації, бо хто володіє інформацією – той володіє світом.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,346sec