Корекційне заняття: Сумісні дії з багатоцифровими числами. Ділення багатоцифрових чисел на трицифрові.

Тема. Сумісні дії з багатоцифровими числами. Ділення багатоцифрових чисел на трицифрові.

Мета: удосконалювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії різних ступенів; закріпити прийоми ділення багатоцифрових на трицифрові; формувати обчислювальні навички та вміння учнів розв’язувати задачі; розвивати пам’ять, мислення.

Обладнання: скорочені записи задач, картки для опитування.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

 

– Стали, дітки, всі рівненько,

Посміхнулися гарненько.

Настрій з собою всі взяли.

Й працювати почали.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Усні обчислення.

    • З’єднати приклади з однаковими відповідями.


     


     

     

  2. Скласти вирази й обчислити:
  • Добуток чисел 2 652 і 32 зменшити у 24 рази.
  • Частку чисел 8 464 і 23 збільшити у 15 раз.

     

  1. Обчисли приклади.

    3 ц : 30 кг = 3 ц – 30 кг = 200 кг : 50

    3ц : 5 кг = 3 ц – 5 кг = 2 кг : 500

    ІІІ. Основна частина.

  2. Обчисли ланцюжки.

    +





     


     

     

  3. Розв’яжи рівняння

    х × 33 = 84 777 59 133 : а = 857

  4. Картки для опитування.
  5. Обчислити: 7 239 : 57 = 27 648 : 96 20 556 : 571
  6. Розв′яжи задачу за скороченим записом.

     

    Швидкість 

    Час 

    Відстань 

    74 км/год 

    5 год 

    }565 км 

    ? 

    3 год 

     

  7. Фізкультхвилинка.

    Скільки нас живе в квартирі?

    Тато, мама, брат і я.

    Маршируємо: раз, два, три, чотири –

    От і вся моя сім’я!

    Ось увечері в квартирі

    Знов зібралась вся сім’я.

    Сіли всі: раз, два, три, чотири –

    Тато, мама, брат, і я!

     

  8. Робота в зошитах.

    1) Обчислити:

    9 548 – ( 3 039 – 6 355 : 31 ) = ( 1 857 – 9 036 : 18) × 17 =

    1620 : 324 = 5 072 : 317 = 27 242 : 257

    2) Порівняй.

    3/5 м  70 см 1/5 т  200 кг 2/3 доби  20 год

    3) Розв’яжи задачу.

    Двома жатками за 7 годин скосили 56 га вівса. За скільки годин одна жатка може скосити 40 га вівса?

     

    6. Гра «Заборонене число».

    Гравці по черзі називають числа у межах 1 000. При цьому числа, що діляться на 2 (3 чи будь-яке інше число), вимовляти не можна. Гравець, що мав назвати це число, плеще в долоні (або виконує якусь іншу дію).

    7. Релаксаційна вправа «Муха».

    Сядьте зручно, руки вільно лежать на колінах, плечі та голова опущені, очі заплющені. Та уявіть собі, що на ваше обличчя намагається сісти муха. Вона сідає то на ніс, то на ротик, то на лоб, то на очі.

    Завдання дитини – не розплющувати очей, відігнати набридливу муху.

     

    IV. Підсумок заняття.

    І на закінчення нашого заняття в мене до вас декілька запитань.

    – Чи сподобалось вам працювати сьогодні?

    – Яке завдання було найцікавіше?

    – А з яким було важко впоратися?

    – Дякую вам, діти за ваші старання.

    – До побачення.

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,351sec