Корекційне заняття на тему: Повторення вивченого матеріалу з математики в 4 класі

Тема. Повторення вивченого матеріалу.

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про дії додавання, віднімання, множення та ділення багатоцифрових чисел; закріпити вміння учнів розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: сигнальні картки, схеми задач, картки для опитування.

 

Хід заняття

 

І. Організаційний момент.

Кожен з вас вже постарався,

до заняття приготувався.

Тож за парти всі сідаєм

і заняття розпочинаєм.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Усні обчислення

    Обчислити зручним способом.

    140 + 270 + 160 + 130 = 127 – (27 + 19) =

    (178 + 35) + 22 = (226 + 45) – 26 =

    Вибери задачі, які розв’язуються дією додавання.

    – Маса дині 3 кг, а маса кавуна – на 7 кг більша. Знайти масу кавуна.

    – Перше число 19, друге – 11. на скільки перше число більше, ніж друге?

    – Від смужки відрізали 8 м, а потім ще 6 м. Скільки всього метрів відрізали від смужки?

    2) Вказати стрілкою маршрут від найменшої відповіді до найбільшої.


     

     


     

     

    ІІІ. Основна частина.

    1. Виконати дії.

    405 × 2 8 = 2 345 : 67 =

    346 × 72 = 234 500 : 67 =

    2. Знайди: ½ від 1 дм; ½ від 1 м; ½ від 1 ц; ½ від 1 кг, ½ від 1 т; ½ від 1 км;

    3. Вправа на розвиток уваги «Знайди та виправ помилку».

    24 × 3 = 72 25 × 4 = 102

    68 : 4 = 16 96 : 8 = 12

    85 + 20 × 5 = 185 40 × 2 – 35 = 55

    4. Розв′яжи задачу за скороченим записом.

    15 автобусів по 32 учні

    }690 учнів

    5 автобусів по ? учнів

     

    5. Фізкультхвилинка.


    Дружно разом піднялися,    

    вліво, вправо подивилися.

    Потім хутко повернулися,

    всім навколо посміхнулися.

    поплескали у долоні

    і побігали, як поні.

     

    6. Робота в зошитах.

    1) Обчисли значення виразів.

    10 908 + 7 952 : 28 × 34 = 141 637 – 118 142 + (429 725 – 158 460) =

    2) Знайди значення виразу 50 000 – 21 780 : а, якщо а = 45.

    3) Знайди середнє арифметичне чисел 345, 1 456 і 3 782.

    4) Розв’яжи задачу.

    У магазині було 1 260 кг картоплі. Першого дня продали 1/3 картоплі, а другого – 3/8 решти. Скільки кілограмів картоплі продали другого дня.


    7. Гра «Буває – не буває».

    Вчитель промовляє речення. Якщо твердження правдиве (таке буває), дитина плеще у долоні, якщо ні – тупотить ногами.

    Вовк блукає лісом. Вовк сидить на дереві. У каструлі вариться горнятко. Кішка гуляє на даху. Собака пливе у небі. Дівчинка пестить собаку. Хатинка малює дівчинку. Тато старший за сина.

     

    IV .Підсумок заняття.

  • Що виконували на занятті?
  • Яке завдання найбільше сподобалося?
  • Чому?
  • Дякую вам за старання на занятті.
завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,319sec