Корекційне заняття на тему: Мова і мовлення. Текст

Тема. Мова і мовлення. Текст.

Мета. Закріпити уявлення учнів про мову як засіб спілкування між людьми.Узагальнити вивчений матеріал про текст.

Розвивати мовлення та логічне мислення, спостережливість.

Виховувати дбайливе ставлення до пташок.

Хід заняття

І Організаційний момент.

 

ІІ Психологічне налаштування на урок

 

Добрий день вам, друзі милі,

Хай живеться вам у мирі.

Хай чудовим настрій буде

Завжди, скрізь і всюди.

 

ІІІ Основна частина

  1. Хвилина каліграфії:

    Склади та запиши каліграфічно речення зі словом до побачення.

    Запам’ятай написання цього слова.

     

    – Коли потрібно використовувати такі слова?

    – Які ще слова ввічливості ви знаєте?

    – Що таке культура мовлення і культура спілкування?

     

  2. Прочитай. Поясни, як розумієш висловлювання. До виділених слів добери спільнокореневі та запиши їх.

    Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складав і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.

    ______________________________

     

  • Поміркуй, як берегти і примножувати багатства рідної мови?

     

    3. Прочитайте речення.

    Пташенята були голодні, чекали маму і пищали. Вдома почали гратися з пташенятами. Зайшли в зарослі і в кущах знайшли гніздо з маленькими пташенятами. Діти взяли малюків із гнізда, принесли додому. Це побачив батько. Він назвав вчинок дітей негідним. Вони віднесли пташенят назад. Дітям стало соромно.

    Було літо. Діти пішли в ліс по малину.

     

    Чи становлять ці речення текст?

    Запиши речення так, щоб вийшов текст.

     

    Визнач тему тексту. Добери заголовок.

    Яка його Мета?

     

    Пригадай, які бувають тексти.

     

    _______________________

    Текст – _______________________

    _______________________

     

    Як можна назвати вищезгаданий текст? Чому?

     

    ІІІ. Фізкультхвилинка

     

    Все у лиски вже в порядку.

    Вийшла лиска на зарядку.

    Лапки вгору, лапки вниз,

    Й роззиралася геть скрізь.

    І на місці поскакала,

    І вставала, й присідала.

    Головою покрутила,

    Вітрячка вона зробила,

    Потім лапки опустила

    І взялась собі до діла.

     

  1. Визнач, який це текст.

     

    Соловейко

    Соловейко гарний і граціозний птах. В нього високі лапки, тонкий дзьоб і великі очі. Спинка рудувато – бура, грудка світло – сіра з ледь помітними, зеленими цяточками, черевце біле. Хвіст досить довгий, рудий. Пір’я м’яко, щільно прилягає до тіла. Соловейко дуже моторний, спритний, пересувається по землі стрибками.

     

  2. Склади невеличкий текст за поданими реченнями.

    Треба берегти пташок. Вони______________________________________________

    Отже, пташки приносять _________________________________ .

     

  • Який текст ти склав?
  • З яких частин складається текст?

     

  1. Бесіда.
  • Чим корисні пташки?
  • Як ти повинен дбати про них?

     

    7. Дай відповіді на запитання.

     

  • Що таке усне мовлення?
  • А писемне?
  • Які вимоги до усного мовлення ти знаєш?
  • Яким вимогам має відповідати писемне мовлення?

     

    8. Прочитай приказки. Заміни їх одним словом. Склади речення з одною приказкою.

     

    Міряти поглядом

    Кидати оком ____________________

    Витріщити очі

     

    ІV Підсумок заняття

     

  • Що таке текст?
  • Які бувають тексти?
  • З яких частин складається текст?
завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,315sec