Корекційне заняття: Міри часу. Визначення часу. Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених у мірах часу

Тема. Міри часу. Визначення часу. Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених у мірах часу. Розв’язування задач на час.

Мета: узагальнити знання учнів про міри часу та співвідношення між ними; закріпити прийоми додавання і віднімання іменованих чисел, виражених у мірах часу; вправляти учнів у розв’язуванні задач на час.

Обладнання: сигнальні картки, схеми задач, картки для опитування.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

 

– Шкільний дзвінок уже лунає,

Сумлінних школярів скликає.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Пригадай одиниці часу.

    1 століття = _____ років

    1 десятиліття = __ років

    1 рік = ___ місяців

    1 місяць = ____________день

    1 тиждень = __ днів

    2. Усні обчислення.

    • На скільки 15 хв менше ½ години?

    • У скільки разів 20 г менше від 5 кг?

    • Зменшити 3/6 хвилини на 5 секунд і результат збільшити у 10 разів.

    3. Порівняй: 4 год і 40 хв; 3/6 доби і 15 год; 3/5 хв і 40 с.

     

    ІІІ. Основна частина.

  2. Заміни меншими одиницями.

    6 років, 3 роки, 3 місяці, 3 доби, 3 хвилини.

    2. Розв’яжи задачі на визначення часу.

    – Урок почався о 10 год 35 хв і тривав 40 хв. О котрій годині закінчиться урок?

    – Сонце зійшло о 6 год 15 хв, а зайшло о 19 год 5 хв. Визнач тривалість світлового дня.

    – Роботу на пришкільній ділянці учні закінчили о 12 годині. О котрій годині учні почали працювати на ділянці, якщо їх робота тривала 3 години?

    3. Виконай дії.

    17 год 44 хв – 12 год 27 хв = 39 хв 25 с – 20 хв 18 с =

    4. Фізкультхвилинка.

  • Раз! Два! Час вставати –

    Будемо відпочивати.

    Три! Чотири! Присідаймо,

    Швидко втому проганяймо.

    П′ять! Шість! Засміялись,

    Кілька разів понахилялись.

    Сім! Вісім! Час настав

    Повернутися до справ.

    5. Робота в зошитах.

    1) Виконай дії з іменованими числами:

    4 год 47 хв + 18 год 34 хв = 23 год 35 хв – 8 год 40 хв =

    5 хв 17 с + 7 хв 43 с = 8 хв – 8 с =

    2) Заміни менші одиниці вимірювання часу більшими.

    180 с = ______ 360 хв = ______

    250 с = ______ 90 хв = ______

    26 год = _____ 30 міс.= ______

    3) Периметр прямокутної ділянки 168 м, а її ширина – 24 м. Знайти полощу цієї ділянки.

  1. Відстань між містами 60 км. Таку відстань велосипедист може подолати за 10 годин, а пішохід – на 5 годин довше. Велосипедист і пішохід вирушили одночасно назустріч один одному. Через скільки годин вони зустрінуться?

     

    6. Гра «Склади орнамент».

    Дітям пропонують будь-який набір різнокольорових кубиків і зразок з орнаментом, який вона має скласти. До початку виконання завдання слід нагадати дитині правила просторової організації матеріалу і запропонувати виконувати роботу відповідно до них. Для спрощення завдання на початковому етапі можна запропонувати учням зразок, розкреслений на клітинки, кількість яких відповідає кількості потрібних кубиків. Для кращого виконання, особливо у тому разі, коли дитині важко впоратися із завданням, слід попросити її супроводжувати свою роботу поясненнями.

    Для ускладнення завдання учням пропонують звичайний зразок, а також орнамент із більшої кількості кубиків.

     

    IV .Підсумок заняття.

  • Що виконували на занятті?
  • Яке завдання найбільше сподобалося?
  • Чому?
  • Дякую вам за старання на занятті.
завантаження...
WordPress: 22.78MB | MySQL:26 | 0,361sec