Корекційне заняття: Ділення у випадку, коли частка містить нулі. Ділення іменованих чисел на двоцифрові числа

Тема. Ділення у випадку, коли частка містить нулі. Ділення іменованих чисел на двоцифрові числа.

Мета: закріпити випадки ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові, коли частка містить нулі; вправляти учнів у діленні складених іменованих чисел на двоцифрове число;формувати вміння учнів розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: схеми задач, картки для опитування.

 

Хід заняття

 

І. Організаційний момент.

– Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Попрацюємо старанно,

Щоб заняття пройшло немарно.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Обчисліть зручним способом.

    16 × 25 × 4 = 20 × 15 × 5 = 5 × 125 × 2 = 50 × 33 × 2 × 3 =

  2. Знайти середнє арифметичне чисел.




     

  3. Робота за картками

    Картка 1

    1) 35 872 : 76 31 995 : 81

    2) Перше число а, друге – у 4 рази більше. Записати вираз для знаходження суми цих чисел.

    Картка 2

    1) 18 837 : 63 16 863 : 33

    2) Перше число b, друге – у 6 разів більше. Записати вираз для знаходження різниці цих чисел.

    ІІІ. Основна частина.

  4. Виконай ділення письмово

    8 815 : 43 = 34 887 : 87 = 24 766 : 61 = 106 392 : 52 =

  5. Знайди частку й остачу.

    8 822 : 43 = 34 892 : 87 = 24 769 : 61 = 106 400 : 52 =

  6. Розв’яжи задачу за таблицею.

    Ціна

    Кількість

    Вартість

    ? 

    18 

    }1620 грн 40 к. 

    36 грн 50 к. 

    26 

     

  7. Фізкультхвилинка.
  • Руки в боки,

    Нахилилися вперед.

    Нахилилися назад,

    І праворуч, і ліворуч,

    Раз, два, три, чотири,

    Набираємося сили.

     

  1. Робота в зошитах.

    1) Розв′яжи приклади.

    447 480 : 66 = 27 930 : 49 =

    140 т 391 кг : 57 = 379 км 502 м : 62 =

    2) Знайди значення виразу ( а – а : 15) × 7, якщо а = 180

    3) Знайди: 5/7 від 35 ц 2/9 від 270 м

    4) Розв’яжи рівняння.

    17 644 : а = 22 х× 36 = 79 272

    5) Розв’яжи задачу.

    У школу привезли 3 296 підручники. Першого дня видали 3/8 усіх підручників, а другого дня – у 4 рази менше, ніж першого. Скільки підручників видали другого дня?

     

    6. Гра «Графічний диктант».

    Побудова фігури здійснюється учнями (під керівництвом педагога) у спеціальному зошиті в клітинку. Робота виконується фронтально. Під час диктування роблять довгі паузи, щоб дитина встигала провести лінію. Інструкцію дають тільки один раз. Завдання ускладнюється шляхом збільшення кількості ліній, що сприймає дитина за один раз.

    1. Інструкція. Зараз ми з вами пограємо у гру «Чарівний олівець». Якщо ви будете уважно мене слухати, то, коли закінчимо малювати, у нас у зошиті з з’явиться знайоме нам зображення. Я буду казати, в який бік і на скільки клітинок провести лінію. Проводьте тільки ті лінії, які я буду диктувати. Кожну нову лінію починайте там, де закінчилася попередня, не відриваючи олівця від паперу. Отже, почнемо. Поставте точку у нижньому лівому куті клітинки, на точку поставте олівець. Увага! Пересувайте олівець: …

    2. Обирається графічний образ, а інструкція записується на дошці так:

    3 – 1 ®; 5 + 2 ¯; 2 + 3 ­ і т. ін.,

    де результат маТематичної дії показує, на скільки клітинок слід провести лінію, а стрілочка – її напрямок.

    7. Релаксація під спокійну музику.

    – Сядьте зручно, закрийте очі і уявіть себе в лісі. Вам добре, на вас дихає легенький вітерець, а згори чути пташиний спів. Послухайте його.

    – Відкрийте очі. Ми чули спів пташок. Чий голос ви впізнали?

    – А чи знаєте ви, що так, як співають шпаки, красиво і мелодійно, не співає жодна пташка. Вони великі майстри наслідувати інших птахів. За це їх звуть пересмішниками.

    IV. Підсумок заняття.

    – Що сподобалося на занятті?                

    – Про що, розповісте вдома батькам?

    – Дякую, ви старанно працювали сьогодні.

    – До побачення!!!

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,837sec