Корекційне заняття: Ділення трицифрових чисел та багатоцифрових на двоцифрові. Перевірка ділення множенням

Тема. Ділення трицифрових чисел та багатоцифрових на двоцифрові. Перевірка ділення множенням.

Мета: закріплювати вміння учнів ділити трицифрові та багатоцифрові числа на двоцифрове число; вдосконалювати обчислювальні навички; закріпити прийоми перевірки дії ділення дією множення, формувати уміння учнів розв’язувати задачі.

Обладнання: картки для усних обчислень; таблиці умов задач.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

 

– Ясне сонечко проміння

Посилає щедро в клас

Це воно, напевно, знає,

Почалось заняття в нас.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Усні обчислення.

    Гра «Хто швидше?»


  2. Заповни таблицю.

    а 

    510 

    480 

    950 

    750 

    720 

    960 

    b 

    17 

    16 

    19 

    15 

    12 

    16 

    (а: b)

               

     

    3. Дай відповідь на запитання задачі.

    Туристи пройшли 4 години зі швидкістю 5 км/год і 3 години зі швидкістю 4 км/год. Яку відстань подолали туристи за 4 години? Яку відстань подолали туристи за 3 години? Який шлях подолали туристи?

     

    ІІІ. Основна частина.

    1.Знайди частку з поясненням.

    434 : 62 851 : 37 1 755 : 45 41 244 : 84

    2. Знайди частку і остачу.

    442 : 62 865 : 37 1 759 : 45 41 324 : 84

    3. Розв’яжи рівняння.

    х × 12 = 456 6 831 : а = 27

    4. Знайди середнє арифметичне чисел 23, 17, 22, 18

     

    5. Фізкультхвилинка.

    Вже втомились ми учитись!

    Треба трішки відпочити.

    Всі з – за парти підвелись

    І навшпиньки потяглись

    Руки вгору, руки в боки

    Уперед прогнулись трохи,

    Руки в ліктях всі зігнули

    І коліном їх торкнули.

    А тепер присіли, встали,

    У долоні поплескали,

    В різні боки поскакали.

    Ще раз дружно всі присіли

    І за парти тихо сіли.

    6. Робота в зошитах.

    1) Заповни порожні віконця.

    ½ год = ____ хв ¼ кг = ____ г 2/4 т = ____ кг

    ¾ год = ____ хв. ½ км = ____ м 2/5 км = ____ м

    2) Перше число 832, а друге – у 32 рази менше. Знайди суму цих чисел.

    3) Знайди значення виразів: 176 : а, якщо а = 22; 128 : b, якщо b = 16.

    4) Знайди частки 14 352 : 46, 15 946 : 34 і перевір результати дією множення.

    5) Розв’яжи задачу.

    В одній теплиці зібрали 25 ящиків цибулі, а в другій – 19 таких самих ящиків. Знайди середню врожайність цибулі, якщо маса одного ящика 16 кілограм?

     

  3. Вправа «Конячки» ( Гімнастика для пальців ).

    Ось помічники мої,

    Їх як хочеш поверни.

    По дорозі рівній скачуть

    Наші пальці, як конячки:

    Цок – цок – цок, цок – цок – цок.

    (Діти сидять за партами, руки перед собою парті, долонями вниз. Почергове просування вперед то лівою, то правою рукою з одночасним згинанням і розгина – нням пальців).

     

    8. Гра «Заборонений номер».

    Вибирається певна цифра, наприклад, 4, – заборонена. Діти стають у коло й за годинниковою стрілкою починають по черзі рахунок: 1, 2, 3, … Коли доходить черга до четвертої дитини, вона не вимовляє цифру 4, а плеще в долоні (1 раз).

    Рекомендації: у ході подальшого рахунку, як тільки зустрічається число, що містить цифру 4 (14, 24, 34 і т. ін.), замість цього числа слід плеснути в долоні.

    Якщо діти успішно впоралися з цим завданням, можна змінити умови гри і як заборонені цифри дати набір цифр, між якими існує якийсь логічний зв’язок. Наприклад, якщо рахунок іде до 25 (2,4,6, 8, 10,12, 14, 16, 18, 20, 22, 24). Якщо діти зуміли побачити цей зв’язок, то можна дати ряд заборонених цифр, між якими відсутній будь-який зв’язок. Наприклад, якщо рахунок іде до 25 (4, 7, 14, 18, 21, 23). Діти можуть зразу не впоратися з цим завданням. Треба спробувати повторити гру в цьому варіанті кілька разів, аж поки не вийде.

     

    IV. Підсумок заняття.

  • Чи сподобалося вам заняття?
  • Що було важко на занятті?
  • Чому?
  • Що далося легко?
завантаження...
WordPress: 22.78MB | MySQL:26 | 0,352sec