Контрольний диктант

Тема. Контрольний диктант

Мета: перевірити рівень засвоєння знань, набуття вмінь та навичок з освоєних тем;      формувати вміння й навички використовувати здобуті теоретичні знання на  практиці; розвивати логічне мислення, орфографічну і пунктуаційну       грамотність; виховувати охайність, акуратність.

Тип уроку: урок  перевірки і обліку здобутих знань, умінь та навичок.

 

Хід уроку

 

Організаційний момент.

Повідомлення мети перевірки і способів її проведення. Мотивація навчання.

Написання диктанту.

 

Тексти для  контрольного диктанту.

 

Барвінок

Барвінок зі своїм вічнозеленим листям і небесно-голубими квітками оспіваний у піснях та віршах. Він супроводив людину від колиски і до могили. У барвінку купали немовлят, щоб росли здоровими та щасливими, барвінком дівчата прикрашали коси. Він ріс біля криниць, на кладовищах, у садках. Звуть його в Україні по-різному: барвінок, бервін, бар вінець.

Барвінок був відомий ще античним лікарям. Популярність його особливо зросла у кінці XVIII століття завдяки французькому мислителю, педагогу і філософу Жан-Жак Руссо. Він описав улюблену рослину в автобіографічному творі «Сповідь». У часи середньовіччя через нев’янучу зелень і велику живучість цій рослині приписували надприродну силу, вважали її символом вічності.

(З календ., 102 слова)

 

Пейзаж

Художник не захотів іти далі. Його зачарувала ця левада з глибоким  ровом і терновищем. Він установив триніжку, розклав мольберт і взявся творити. Художник ніби боявся, щоб не розвіявся радісний  настрій довколишнього світу.

Дітлахи невеличкою зграйкою причаїлися позад нього. Вони придивлялися до найтоншої лінії, найдрібнішого штриха.

На полотні оживала наша околичка з березами, тополями та іншими деревами. Художник кинув кілька мазків, підчорнив  дупло на бересті, відклав пензлі. Він відступив назад, став поряд з дітьми й розцвів. Барви на картині аж переливалися!

Раптом художник узяв за руку дівчинку в червоній хустинці й попросив стати на стежці. Повернувся до мольберта, схопив пензель, витиснув фарби й продовжив писати (За М.Петренком; 105 сл.)

 

***

Ранок народився у росах, у зелених буйнощах левад. Увесь край світився могутніми соняшниками, що розверталися своїми тугими коронами для цвіту. Прядива на балках густі, пишні. Все буяло, наливалося життєвою силою в цю благодатну пору раннього літа. Земля ніби прагнула  виявити найбільшу  щедрість, порадувати людей  усім найкращим,  що тільки може їм дати. Левади вабили холодками зеленими, водою ставків блищали, розкидалися пишними шатрами верб, яворів, кущами калини.

У садках біліли хати дивної краси. Що не хата – то мистецький твір.  Одна підведена червоним, друга синім, та вкрита соломою, сусідня очеретом з чепурними китичками по краях.  І всі хати білі, чисті, святкові, для щасливого літа вони білились і зараз змагалися в красі. (За О.Гончаром, 110  сл.)

Відповіді вчителя на запитання учнів (після того, як зібрано  зошити).

 

Підведення підсумку уроку

Домашнє завдання.

Повторити вивчене .

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,314sec