Контрольна робота. Диктант

Тема уроку: Контрольна робота. Диктант.

Мета: виявити рівень сформованості правописних умінь і навичок..

ХІД УРОКУ

І. Мотивація навчальної діяльності

Оголошення теми, мети уроку.

ІІ. Застосування набутих знань, умінь, навичок.

         Диктант

Мамина пісня

Вслухаюся в поетичні образи колискових і уявляю немовлятко, котре покліпує віями, – дрімота-сон ходить біля вікон, заглядає у шиби, а там. На воротях стоїть кіт у червоних чоботях, легеньким помахом крил птахи поза точком приносять кашку з молоком, тільки зозуля, примостившись на покуті, не поспішає – хоче сплести тугого барвистого віночка з рути-м’яти, хрещатого барвінку й запашних василечків, та десь далеко-далеко виряджається козак у військо, щоб татарин-бусурман не заполонив сестрицю. «Художні образи в колискових піснях нечисленні, приходить на спомин вислів з монографічного дослідження про цей суворий жанр, але всі вони виписані пензлем щедрої любові. Тут бачимо кота, голуба, зозулю, сон, дитину, батька. А над усіма ними – величний образ жінки-матері, ніжне серце якої переповнене любов’ю до дитини»

Краєм ока оглядаю сволок. Он там, із вимуленою зазубринкою, ще й досі, обмащений білою глиною, горбатіє скоблик – на ньому не одне літо вигойдувалась колиска. Поруч рясніє густе летиво зарубок – за давнім древлянським звичаєм, коли народжувалася дитина, робили своєрідні метрики-мітли. Кожна така позначка символізувала поповнення роду. Крізь пелену туману згадую й свою причетність. «Тобою, – наче здогадується ненька про мої мислі, – й завершився колисковий рід…»

 (В.Скуратівський)

 

 

Тема уроку: Аналіз контрольної роботи

Мета: відпрацювати правописні вміння і навички, спрямувати увагу учнів на самостійність, логічність мислення.

ХІД УРОКУ

І. Мотивація навчальної діяльності

Оголошення теми, мети, завдань уроку.

ІІ. Застосування знань, формування вмінь і навичок.

         1. Ознайомлення з результатами контрольної роботи.

2.Колективна робота з типовими помилками.

а) написання префіксів в іменниках, інших частинах мови;

б) написання суфіксів іменників, прикметників;

в) записування на дошці окремих слів, с проба пояснити самостійно їх написання;

г) робота з матеріалом підручника (аналіз матеріалу, на який допущено помилки).

д) звернення до орфографічного та до орфоепічного словників;

е) розгляд та аналіз спроектованого на екран тексту;

є) пояснення конкретних орфограм, пунктограм.

3. Індивідуальна робота з помилками:

а) уважно, вдумливо проглянути свою роботу;

б) за вказівкою вчителя дібрати матеріали для роботи;

в) опрацювати вказані матеріали.

ІІІ. Завдання додому:

Опрацювати матеріали , вказані вчителем.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Контрольна робота Диктант (13.4 KiB, Завантажень: 2)

завантаження...
WordPress: 22.82MB | MySQL:26 | 0,320sec