Контрольна робота. Диктант

Тема уроку: Контрольна робота. Диктант

Мета уроку: закріпити знання учнів про основні правила стилістики і культури мовлення; вчити учнів правильно відтворювати текст засобами милозвучності української мови; за допомогою текстів відтворити стилістичні засоби фонетики; виховувати любов до рідної мови.

Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу

Обладнання: текст диктанту, тест.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів. Ознайомлення десятикласників з темою , метою і завданнями уроку.

Ознайомлення із критеріями оцінювання контрольного диктанту й перевірки рівня розуміння почутого тексту художнього стилю.

ІV. Написання контрольного диктанту

Перше читання тексту диктанту.

Школярі під час першого слухання тексту сприймають його зміст, звертають увагу на наявність вивчених пунктограм, визначають слова, значення яких не зрозумілі у процесі сприймання.

Повторне читання тексту диктанту вчителем окремими частинами і його написання учнями

 

Наймогутніше знаряддя

Завдяки прилученню дитини до чарів слова виникає в неї жага пізнання, бажання глибше опанувати духовні багатства людства.

Невмирущість людини виявляється в слові. Воно закарбовує на віки небуденні й буденні речі, залишає для нащадків здобутки думки. У майбуття слово йде вивільнене від неприродності й спрямоване на досконалість. Довершеність слова виборено любов’ю і працею, титанічною напругою всіх душевних сил народу. У ньому — наше безсмертя, гармонія любові й добра, нездоланність людського духу на шляхах поступу.

Мова — єдине знаряддя для засвоєння спадщини минулого, найвищих здобутків людської культури. Це і місток до нашого прийдешнього, про яке мріяло людство. Слово — наймогутніше знаряддя, що уможливлює перегук поколінь, збирає перлини думки, мистецтва і добра в духовну скарбницю людства. Людина всесильна лише тоді, коли слово і думка поєднуються в непереможну зброю поступу.

Наші духовні висоти здобуваються у праці. Опанування рідної мови — це теж передусім праця, осяяна любов’ю. Емоційна наснага рідного слова невіддільна від мелодії нашої пісні. Рідне слово входить у духовне життя днів дитинства та юності разом з рідною піснею, її світовою величчю і сонячністю. «Пісня і праця — єдині дві сили», — стверджував І. Я. Франка. Хай праця в ім’я рідного слова здоровить вас духовно, допомагає зійти на верховини мудрості.

(За І. Вихованцем)

 

Заключне читання тексту диктанту вчителем і самоперевірка учнями написаного.

 

V. Організований збір зошитів для контрольних робіт.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Контрольна робота Диктант1 (16.4 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.93MB | MySQL:26 | 0,318sec