Контроль за жестами та виразом обличчя

Тема. Контроль за жестами та виразом обличчя.

Мета. Продовжувати формувати уявлення про невербальні засоби спілкування, вчити контролювати свої жести та стежити за виразом обличчя, використовувати жести у своєму житті; розвивати уяву, творче мислення; виховувати дружбу, щирі відносини між учнями класу.

Обладнання. Запис веселої музика, обруч, сюжетні картинки до вправи «Продовж речення».

Хід заняття

І. Організаційна частина.

Діти разом з вчителем промовляють слова, одночасно виконуючи рухи:

Тихо і спокійно в нашому класі (говоримо пошепки),

Весело, не сумно учням всім (піднімаємо руки вгору, хитаємо голівками),

Люблять нас дорослі, знаєм точно (обіймаємо себе, руки навхрест),

Граються із нами як малі (повертаємось одне до одного і торкаємось

долонями, плескаємо).

ІІ. Актуалізація опорних знань.

– Пригадайте, що ми вивчали на попердньому занятті? Які ви знаєте невербальні методи спілкування?

– Сьогодні ми продовжимо дізнаватися про жести і міміку, а також стежити та контролювати їх.

ІІІ. Робота над темою заняття.

Жести – це різноманітні рухи руками і головою. Мова жестів – це найдавніший спосіб досягнення взаєморозуміння.

Міміка – рухи м’язів обличчя, головний показник почуттів. Дослідження показали, що при нерухомому або невидимому обличчі співрозмовника втрачається до 10-15% інформації. Основне інформативне навантаження несуть брови і губи.

Гра «Мімічна  гімнастика».

– Пропоную вам  виконати  ряд  вправ  для  мімічних  м`язів  обличчя. Стежте за своїм виразом обличчя.

Наморщити  чоло, підняти  брови (подив).

Розслабитися. Залишити  чоло  гладким   протягом  однієї  хвилини. Зсунути  брови, нахмуритися (серджуся).

Розслабитися. Повністю  розслабити  брови, закотити  очі (а  мені  все одно – байдужість).

Розширити  очі, рот  відкритий, руки  стиснуті  в  кулаки, все  тіло  напружене ( страх, жах).

Розслабитися. Розслабити  повіки, чоло, щоки ( лінь, хочеться  дрімати). Розширити  ніздрі, зморщити  ніс (огида, вдихаю  неприємний  запах).

Розслабитися. Стиснути  губи, примружити  очі ( презирство).

Розслабитися. Посміхнутися, підморгнути (весело, ось  я  який!).

– Виконайте завдання у зошитах на с. 58 (завд.1). Намалюйте вирази обличчя, які щойно демонстрували.

Вправа «Чарівний  обруч».

Вчитель  пропонує  дітям  стати  в коло, у  центрі  якого  лежить  обруч і  пояснює, що  цей  обруч  чарівний  і  кожен, хто  стане  в  нього  перетворюється  на  веселого  цуцика ( злу  пантеру, сумного  зайчика, здивовану  кізочку). Під  відповідну  музику  діти  почергово  виконують  ролі.

– Подивіться на картинки у зошитах. Скажіть, які емоції переважають у них? Напишіть.

Вправа «Будівники».

Учасники  стають  в одні  лінію. Ведучий  пропонує  уявити  і  показати  мімікою  та  рухами, як  передаєш  сусіду:

важке  цебро  з  цементом;

легкий  пензлик;

цеглу;

величезну  важку  дошку;

цвях;

молоток.

Фізкультхвилинка Гра «Чотири стихії»

Гравці сидять по колу. Ведучий домовляється з ними, про те, що коли він говоритиме слово «земля» – усі мають опустити руки донизу; якщо слово «вода» – витягнути вперед; «повітря» – підняти догори; «вогонь» – зробити перед собою колові рухи. Хто помиляється – програє.

Вправа «Тренуємо  емоції».

– А тепер для гарного настрою потренуємо свої емоції:

Насупитеся,  як: осіння  хмара, розлютована  людина, зла  чарівниця.

Посміхніться, як: кіт  на  сонечку, саме  сонце, Буратіно, хитра  лисиця, радісна  дитина, начебто  вони  побачили  диво.

Позліться, як: дитина, у  якої забрали  морозиво, два  барани  на  мосту, людина, яку  вдарили.

Злякайтеся, як: дитина, що  загубилася  в  лісі, заєць, що  побачив  вовка, кошеня, на  якого  гавкає  собака.

Виразіть  втому, як: тато  після  роботи, людина, що  підняла  щось  важке, мураха, що  тягне  велику  муху.

Зобразіть: туриста, що  зняв  важкий  рюкзак, дитину, що  багато  потрудилася, але  допомогла  мамі, стомленого  воїна  після  перемоги.

Вправа «Через  скло».

– Перевіримо, як ви вмієте контролювати свої жести. Скажіть що-небудь  один  одному  жестами, уявивши, що  ви  відділені  один  від  одного  склом, крізь  яке  не  проникають  звуки. (Тему  для  розмови  учням  можна  запропонувати, наприклад: «Ти  забув  надягти  шапку, а  на  вулиці  дуже  холодно», або «Принеси  мені  склянку  води, я  хочу  пити», або  дитина  сама  придумає  своє  повідомлення).

Вправа «Зміни  голос».

– Уявіть собі  і  зобразіть таку ситуацію, коли:

Лисиця ( Заєць, Вовк) вітає  Ведмедя, якого  боїться;

Лисицю-подружку;

Зайця, якого  хоче  з`їсти.

Варіант. Запропонувати  дитині  голосом  зляканої  Оленки  попросити  грубку ( річку, яблуньку) сховати  її; виконати  пісеньку  Кози  з  казки  «Вовк  і  семеро  козенят», голосом  Вовка, голосом  Кози; сказати  голосом  одного  з  трьох  ведмедів, щоб  було  зрозуміло, хто  запитує: «Хто  сидів  на  моєму  стільці?», «Хто  їв  з  моєї  миски?»

Завдання 2, с.58.

– Подивіться за виразом обличчя героїв і напишіть, що ви побачили.

Вправа «Продовж  речення».

– Продовжіть  речення,  у  якому  дається  опис  емоційного  стану персонажів, зображених  на  предметних  та  сюжетних  картинках. Після  розглядання  картинки  пропонується  гра «Я  почну, а  ти  продовж  речення».

«У  цього  кролика  свято. Він… (веселий). На  його  мордочці…(посмішка). Його  очі…(сяють  від  радості). Вони схожі…(на  сонечко  з  проміннячками). Зайчик  тримає у … (лапках) морквинку».

«Цей  ведмедик  смутний. На  його  мордочці  немає…(посмішки), очі…(сумні). Лапки…(опущені донизу). Він  смутно  опустив…(плечі)   і  тихо  стоїдь …(на  килимку). Грати  йому…(не  хочеться)».

«Мальвіна  дуже  здивувалася. Її  очі…(широко  відкриті), руки…(  притиснуті  до  щік, до  грудей). Вона  викрикнула  від  несподіванки…(«Ах!», «Ох!», «Оце  так!») і  навіть  злегка…(присіла)»

«Цей  гном  сильно  злякався. Його  очі…(широко  відкриті). Від  страху  він  сильно…(тремтить). Руки…(притиснуті  до  грудей.)

«Карабас  дуже  розсердився. Його  очі…(дивляться  зі  злістю, зіщурені). Він стиснув…(кулаки), тупотить…(ногами)  і  голосно  кричить…(«Я  вам  покажу!»)».

Релаксаційна вправа «Метелик».

– Діти, уявіть себе гарними метеликами, які пурхають з квітки на квітку, збирають солодкий медок, милуються красою світу (під музичний супровід).

ІV. Підсумок заняття.

– Що нового навчилися на занятті?

– Які завдання запам»ятали?

– Чи потрібно контролювати свої жести та стежити за виразом обличчя?

завантаження...
WordPress: 22.78MB | MySQL:26 | 0,315sec