Конспект уроку на тему: «ЗОБРАЖЕННЯ ПТАХІВ, ТВАРИН І ЛЮДЕЙ В ІЛЮСТРАЦІЯХ ДО КАЗОК. МАЛЮНОК НА ТЕМУ «ІЛЮСТРАЦІЯ ДО КАЗКИ»»

Мета. Розвивати уміння створювати ілюстрації на основі творчої уяви і фантазії, навички малювання тварин і людей, навички роботи з фарбами; вчити учнів глибоко відчувати казку, її добрих героїв, засуджувати жадібність, зло, боротися з ним у повсякденному житті.

Матеріали та обладнання. Видрукувані картки із зображеннями казкових персонажів.

Хід уроку.

  1. Організаційний момент.
  2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.
  • Чи любите ви казки?
  • Пригадайте, який народний твір називається казкою ?

(Оповідання про незвичайні, часом фантастичні події)

  • Як називаються казки, створені народом?
  • Які народні казки ви знаєте ?
  • Як називаються казки, складені письменниками ?

(Літературними, або авторськими)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні , діти, помандруємо в чарівне місто. Ми нерозлучні з ним у дитинстві, але й дорослими не забуваємо про нього. Бо мудрість, добро, краса його – невичерпані. Це дуже велике місто. Зупиняючись на його вулицях, відкриваємо щось нове і цікаве.

Казка – (від слова «казати») – розповідний твір про вигадані, а часто – фантастичні події.

Любі діти, величезна кількість казок у ваших руках. Це безцінна скарбниця, яку створив народ або окремі люди. Тому казки й поділяються на …(народні і літературні)

Світ казок надзвичайно барвистий і захоплюючий, тому ви їх і полюбляєте. Колись вам читала казочки мама або бабуся, а тепер ви читаєте їх самостійно, навіть, самі ходите до бібліотеки. Заглянемо на поличку нашої виставки.. Тут зібрані улюблені книжечки-казочки. Кожна з них навчає нас любити, чинити добро захищати менших. – А кого ми називаємо меншими нашими братами?

Це тварини, саме вони бувають різними: добрими і злими, відважними і боягузливими, розумними і дурненькими. Такими ж у реальному житті бувають і люди.

Ось вони у природі.(показ картин живої природи: вовк, лисиця, заєць, жаба, кабан.., які супроводжуються загадками)

 

1.    Маленьке, сіреньке

А хвостик, як шило.(Мишка)

 

2.    Пара довгих вушок,

Сіренький кожушок,

Скорий побігайчик,

А зоветься..(зайчик)

 

3.    Я руда низького росту.

Хитра я і довгохвоста.

Й на курей я вельми ласа-

В них таке смачненьке м’ясо.

Вовку – брату я сестриця,

А зовуть мене.. (Лисиця)

 

4.    Невсипущий. Хитрий , сірий,

Голоднющий, ікла щирить.

Між кущами припадає

І поживу виглядає. (Вовк)

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,355sec