Конспект уроку на тему: «МАЙСТЕРНЯ АРХІТЕКТОРІВ. КОМПОЗИЦІЯ «КРИЖАНИЙ ПАЛАЦ»

Мета. 1.Поглибити знання про професію архітектора. Формувати уявлення про архітектуру, її виникнення, види і засоби художньої виразності. Дати загальне уявлення про виражальні можливості об’ємної форми,про залежність основної форми від пропорцій окремих частин будинку.

2. Розвивати почуття композиції об’ємних форм, формувати навички й уміння працювати з папером, осмислено створювати художній образ свого будинку.

3. Виховувати акуратність, інтерес до творчої діяльності.

Матеріали та обладнання.

Для учнів:два аркуші білого паперу (ватман), ножиці, клей, лінійка, аркуш тоновано-го паперу або картон блакитного кольору, альбом із шаблонами (с. 37, 61-62);

для вчителя: набір плоских геометричних фігур, зоровий ряд: фотографи (можна макети, плани) із зображеннями архітектурних споруд різних видів (житлових, громадських, промислових, паркових, архітектури міського будівництва), фіксація ключових термінів на дошці.

Хід уроку.

 1. Організаційний момент.
 2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.
 • Яке значення мас архітектура в житті людини?
 • Архітектура належить до площинного чи об’ємного виду мистецтва?
 1. Мотивація навчальної діяльності.

– Сьогодні на уроці ми довідаємося, чому будинки справляють на нас різне враження: одні здаються нам потужними, міцними, а інші — легкими, витонченими.

А чи знаєте ви про те. що будинки можна зводити не тільки зі звичних матеріалів (каменю, дерева, глини)?

Усім вам подобається грати в сніжки по першому снігу. Але ним можна не тільки грати: все частіше можна зустріти цілі снігові скульптури, а то й фортеці, палаци. Мистецтво створення фігур з льоду й снігу в наш час набуло особливого значення. Чимало митців збирається, щоб показати свою майстерність у роботі з таким незвичайним і нестійким матеріалом. Згадаємо, як з окремих брил снігу зводиться «неприступна» фортеця, що захищає від влучних пострілів сніжками. Давайте побудуємо крижаний палац.

 1. Вивчення нового матеріалу.

  Отже урок буде присвячений створенню композиції «Крижаний палац».

  Сьогодні ми з нами завітали до майстерні архітектора. Погляньте на фотографії, ви бачите велику кількість різноманітних будинків.

 • Що, на вашу думку, називається архітектурою?

Ви всі мешкайте в будниках великих чи маленьких, де вам тепло й затишно, навчаєтесь у школі, де зручно розташовані кабінети, відвідуєте театри, буваєте на стадіонах, у Палаці спорту, із задоволенням гуляєте в парках, прикрашених фонтанами. Усе це твори архітектури.

(Під час роботи рекомендується використовувати альбом із шаблонами, с. 37.)

Усі будинки спроектовані архітекторами.

Архітектурний проект — це креслення на великих аркушах паперу, де за певними правилами зображена окрема частіша будинку, весь будинок або кілька будинків (архітектурний ансамбль).

У наш час архітектор у своїй роботі користується не тільки олівцем і тушшю, але й сучасними комп’ютерними технологіями.

Коли проект затверджений, починається робота будівельників, і в певному районі міста поволі виростає новий будинок.

Палац являє собою сукупність декількох об’ємів. Ціла композиція викликає у вас певні почуття. Навіть окремо взятий об’єм може справляти певне враження. Кубічна форма створює відчуття стійкості, міцності; розпластані обриси ніби «приземлюють»; звужені, «спрямовані вгору» пропорції викликають відчуття стрункості й легкості.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,322sec