Кому вигідно нас обманювати?

Заняття «Кому вигідно нас обманювати?»

  Мета: дати підліткам інформацію про шкоду психоактивних речовин, сформувати негативне ставлення до вживання наркотиків, формувати навички спілкування, передачі профілактичної інформації іншим, залучати підлітків до волонтерського руху.

Форма проведення: тренінг

Обладнання і матеріали: ватман, блокнот дитячі малюнки, таб­лиці, фотографії, ілюстрації, виставка книжок про шкоду психоактивних речовин .

 

Зміст заняття

Вправа «Вікторина»

Учасники об’єднуються в дві команди й отримують завдання: на основі інформації, отриманої на минулому занятті, протягом 5 хвилин треба Підготувати невелику вікторину — 5 запитань для учасників протилежної команди.

Після підготовки члени команд по черзі ставлять одне одному по 1 за­питанню. Якщо команда суперника не може відповісти або відповідає неправильно, то той, хто запитує, повинен виправити або доповнити. Ведучий фіксує бали.

Запитання для обговорення:

—Які утруднення у вас виникли при підготовці до цієї вправи?

—Що допомагає краще запам’ятовувати інформацію?

Міні-лекція «Наркотики — товар»

Ведучий. Будь-який наркотик — це не алхімія, не магія чи таємниця, а всього лише дуже вигідний товар.

1.Через залежність і звикання покупець платить за нього гроші ре­гулярно і часто.

2.Платить все більше грошей у міру того, як зростає доза.

3.Покупця не потрібно довго вмовляти купити — він сам знаходить

продавця.

Тому поширення легальних і нелегальних наркотиків дуже вигідне тим, хто на цьому заробляє гроші (тютюнові й алкогольні компанії, під­пільні наркоторговці).

Декілька цікавих фактів:

а) участь боксера Кличка в рекламі пива «Чернігівське» в квітні 2006 року за 4 місяці збільшила споживання цього напою на 40 %, у тому числі й серед неповнолітніх;

б)      брак професійної якісної реклами здорового способу життя і використання непопулярних серед підлітків персонажів і слів у профілактичних цілях. Наприклад, «крапля нікотину вбиває коня». Або щоб ще більше підігріти бажання закурити у підлітка, досить розмістити у місті такі рекламні плакати: сутулий із вели­кою головою зануда працює за комп’ютером (напевно, якусь до­машню роботу робить), і підписати: «Куріння — це не для мене», «Палити — це не модно». «Так, це вже точно не для тебе, — думає середньостатистичний підліток. — Такі, як ти, цілими днями тільки й зубрять»;

в)      весь ринок сигарет у світі поділений так:

  • 17 % — «Філіп Моріс»;
  • 15 % — «Брітіш Тобаго»;
  • 11 % — «Японія Тобаго»;
  • 3 8 % — «Китайська тютюнова компанія»;
  • 19% — інші тютюнові компанії;

г) чистий прибуток видатного виробника сигарет компанії «Філіп Моріс» у 2006 році становив 12 млрд доларів; компанії «Брітіш Тобаго» — 2 млрд; «Японія Тобаго» (сигарети «Вінстон», «Кемел») — 1млрд 200 млн доларів.

Запитання для обговорення:

—У чому особливості наркотику порівняно з іншими товарами?

—Як ви думаєте, на що витрачають (куди вкладають свій прибуток) тютюнові й алкогольні компанії?

—Які висновки ми можемо зробити?

Бесіда «Кому це вигідно?»

Клас об’єднується в мікро групи.

Ведучий. Ви — людина, що володіє компанією з виробництва нар­котиків (тютюнова, алкогольна, підпільне виготовлення героїну і тому подібне). Підготуйте відповіді на такі запитання:

—ваша мета (мета вашої компанії);

—хто ваші клієнти (їхній вік, чим вони займаються);

—якими методами ви залучали б своїх клієнтів купувати вашу про­дукцію?

Після виконання мікро групи представляють свою роботу.

Запитання для обговорення:

—Як ви ставитеся до тих людей, які поширюють наркотики?

—Чи є в нашому житті щось схоже на те, що ви описали на своїх плакатах?

—Ви дізналися про щось нове для себе зараз?

—Які висновки можна зробити після цієї вправи?

Вправа «Японський метелик»

Одна людина стоїть у середині кімнати із заплющеними очима: руки витягнуті в обидві сторони, долонями вгору. Інші учасники ходять навколо і торкаються пальцями долонь того, хто стоїть в центрі. Його завдан­ня — схопити кого-небудь за пальці. Якщо йому це вдається, то учасник, котрого піймали, приєднується до нього (або стає на його місце), і вони продовжують ловити інших вже удвох.

Висновок. Ця хороша гра показує нам, як важко орієнтуватися в тому що відбувається навкруги, якщо очі заплющені. Так важко орієнтуватися, якщо немає інформації. Сьогодні ми зробили перший крок до того, щоб розширити свій світогляд і більше дізнатися, як нас і наших знайомих підштовхують до вживання наркотиків

Вправа «Будиночки»

Учасники ходять у кімнаті. Потім будують фігуру «будиночок із жителем», що складається з двох людей. Один учасник — житель — він просто стоїть, опустивши руки, а інший — «будиночок» — тримає над ним руки, символізуючи дах.

Коли ведучий кричить «дах», учасники, що зображували дах, повинні перебігти і знайти собі нового «жителя»; крик «жителі» означає, що жи­телі повинні помінятися будиночками; а крик «пожежа» означає, що всі міняються ролями, протилежними до тих, в яких вони були.

Підсумок і завершення роботи. Кожен дах повинен дружити зі своїм жителем, а кожен житель повинен берегти свій дах. Ця маленька гра допо­могла нам розім’ятися і нагадати, наскільки ми важливі одне для одного.  (Загальні оплески.)

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Кому вигідно нас обманювати (283.1 KiB, Завантажень: 2)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,615sec