Колорит планети Марс

Тема. Колорит планети Марс

Мета: закріпити навички малювання пейзажу; розвивати фантазію, творчу уяву, окомір, почуття композиції, емоційно-почуттєву сферу; виховувати інтерес до образотворчого мистецтва; формувати художній смак при добірці кольорів, здібність отримувати художню насолоду від творчої роботи.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: на вибір.

Обладнання: для вчителя – учнівські роботи з методичного фонду, репродукції картин космонавта Леонова («Над Чорним морем», «У відкритому космосі», «В ілюмінаторі Земля»), ілюстрації космічної тематики; для учнів – альбом, простий олівець, акварельні чи гуашеві фарби, пензлі, гумка.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

    Перевірка наявності необхідного для роботи матеріалу.

  2. Повідомлення теми уроку
  3. Мотивація навчальної діяльності

    Бесіда.

    Що ми називаємо пейзажем? (Зображення природи.)

    Які пейзажі малюють художники? (Весняні, зимові, морські, літні, весняні тощо.)

    Якими художніми матеріалами користуються при зображенні пейзажу? (Фарби: гуаш, акварель; графічні: фломастери, простий олівець, ; аплікація.)

    Пейзажі, як правило, відображають навколишній світ, а ми сьогодні будемо вчитися малювати фантастичні пейзажі.

  4. Вивчення нового матеріалу

    Пояснення вчителя. Зореліт все більше віддаляється від рідної Землі. Попереду – оповита таємницями, загадкова червона планета – Марс. Нам випадає нагодо побачити і намалювати фантастичні марсіанські краєвиди. Для того щоб передати красу пейзажів цієї таємничої планети, не обійтися без живопису.

    Живопис – вид образотворчого мистецтва, художнє зображення видимого світу фарбами на будь-якій поверхні (полотні, дереві, папері тощо) за допомогою матеріалів – акварелі, гуаші, олії, темпери. Основні різновиди живопису: монументальний (фреска, мозаїка, пейзаж, панно) і станковий (картина, що має самостійне значення, взята в раму). Особливі види живопису: іконопис, декораційний та мініатюра. Найважливішим зображальним та емоційним засобом живопису є колір. Серед кольорів виділяють основні: жовтий, червоний, синій, та похідні: зелений, оранжевий, фіолетовий.

    У живописі застосовують хроматичні кольори (від слова «хромос» – колір), які мають у своєму складі барвник. Їх поділяють на теплі, в основі яких жовтий, оранжевий і червоний кольори та їхні відтінки, та холодні кольори, які походять від синього – зелений і фіолетовий та їхні відтінки.

    Добором певних кольорів художники створюють колорит картини. Порівняй натюрморти, виконані в теплому і холодному колориті.

    Теплі кольори найбільше поширені в народній творчості. Роздивись відтінки червоних кольорів на національному українському вбрані та молдавському килимі.

    Пейзаж – один із найпопулярніших жанрів живопису, у якому відтворюються реальні або уявні види місцевості, архітектурні споруди, міста і села, а також гори, ліси й моря.

    Визначте пейзажі, виконані в теплому і холодному колориті.

    У живописі для передання простору застосовують повітряну перспективу. За її законами з віддаленням кольори втрачають яскравість і насиченість, чіткість обрисів предметів втрачається.

    Порівняйте яскравість кольорів і чіткість предметів на передньому і дальньому планах.

    Роздивіться різноманіття відтінків червоного кольору.

    Живопис – вид образотворчого мистецтва, основним виражальним засобом якого є колір, який відтворює дійсність за допомогою фарб.

    Відтінок – незначна відмінність кольору.

    Колорит – система сполучення кольорів, їх гармонійне поєднання в художньому творі; характерна особливість твору живопису.

    Хроматичні кольори – усі кольори веселки та їх сполучення.

  5. Практична робота

    Слово вчителя.

    Намалюйте гуашевими фарбами марсіанський пейзаж. Використайте різноманітні відтінки червоного кольору.

    Спочатку виконайте ескізи та визначте, що буде зображено на передньому і дальньому планах. Доберіть відповідний колорит, в основі якого – червоний колір. Для передання глибини простору застосуйте прийоми загороджування, яскравість і чіткість зображення на передньому плані.

  6. Підсумок уроку

    Учитель проводить порівняльний аналіз малюнків учнів (його можна проводити як за змістом малюнків, так і за виразністю, технікою виконання), звертає увагу на вдалий вибір фарб, динамічність композиції, фантазію; організовує міні- виставку з кращих учнівських робіт.

  7. Домашнє завдання

    Знайти репродукції картин на тему «Космос».

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,336sec