КНИЖКОВИЙ ДИВОСВІТ

Мета: долучати дітей до книги — джерела людської мудрості; прищеплювати інтерес до читання, до пізнання навколишнього світу; розкривати цікавий світ дитячої книги; продовжувати ознайомлювати дітей із періодичними виданнями, розширювати світогляд; формувати читацьку самостійність; закріплювати знання дітей про словники, поповнювати словниковий запас; виховувати дбайливе ставлення до книги та піднести дітей до висновку, що знання — велика сила, без якої в житті не обійтися.

Обладнання: на плакатах написані прислів’я про книгу, вислови видатних людей про книгу; книжкова виставка «Для вас, допитливі!»; виставка словників, енциклопедій, періодичних дитячих видань.

В е д у ч і (по черзі)

Доброго дня, дорогі гості!

— Ми раді вітати вас на нашому святі «Книжковий дивосвіт».

Паролем-перепусткою на свято буде відгадка на наші загадки.


Не думає, не гадає,

А інших навчає.


Не сорочка, а зшита,


Не кущ, а з листочками.


Не людина, а говорить.

• Дуже я потрібна всім —

І дорослим, і малим.

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу.


Завжди можу стать в пригоді,

Моїх порад вам не злічить.

І кажуть про мене в народі:

«Мовчить, а сто дурнів навчить».

– Ну ж, бо відгадали?

— Звісно, це книга.

— Хто з нас не любить книжок? Мабуть, немає такої людини. Сьогодні важко уявити собі людину — робітника, Інтелігента, бізнесмена — без особистої бібліотеки, без книг, журналів, газет.

У народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає».

– Як ти гадаєш, чи зможе людина прожити без книги?

— Думаю, що зможе. Погано, нудно, нецікаво, але зможе. А от людство — ні. Книги — це пам’ять. Саме з книжок ми дізнаємось про те, як живуть народи різних країн.

– Маємо уявлення про великі відкриття науки і техніки, про зірки і планети, про рослини і тварин.

— Із давніх-давен учені, письменники, філософи відображали в книжках знання, досвід свого покоління, свої думки і зберегли все це для нащадків.

Звучить музика.

Заходять Королева книга і Мудрець.

Королева

О, як багато вас зійшлось

Сьогодні тут на свято!

Та бачу, місце всім знайшлось,

Хоч може, тіснувато.

Ось так і в палацах моїх,

Хизуючись собою трошки,

Мільйони підданих моїх

Стоять, склавши обложки.

Та підданих моїх пізнать

Ви зможете з одного мигу,

Як Тільки я себе назву,

Я — Королева книга.

Мудрець. Доброго дня! Дозвольте і мені бути присутнім на вашому святі.
Я – Мудрець, багато знаю і хочу вам
розповісти про цікавий світ книжок Наука — це невичерпне джерело, до якого потрібно
йти людині, щоб жити у ньому світі. У мене є багато помічників. Це -словники, їх є дуже багато, і всі вони різні. У них закладена праця багатьох, учених. Ось, наприклад, орфографічний словник. Він повідомить, як правильно писати кожне слово, як правильно поставити наголос.

Є ще багато словників. Про деякі з них розкажуть мої помічники. Прошу!

1-й учень. Ось цей словник називається
тлумачним. Сама назва говорить за себе. Він тлумачить значення кожного слова, щоб правильно вживати не слово у мовленні.

2-а учениця. Перед вами словник іншомовних слів. Він пояснює іншомовні слова, що є у нашій мові. Ми всі до них звикли, але іноді не розуміємо їхнього значення і вживаємо невлад. Наприклад:

Конвенція — (латинське договір), міжнародна багатостороння угода з питань міжнародного життя.

Таких іншомовних слів досить багато в нашій мові. Ці слова були запозичені з інших мов, а деякі українські слова також увійшли до різних мов і там вважаються іншомовними.

3-й учень. Існують фразеологічні словники, які допомагають правильно вживати вирази, будувати речення, Є перекладні словники, то дають переклад українських слів іноземними мовами і навпаки. Маємо словники синонімів, антонімів і багато інших. Усі вони допомагають краще вивчити рідну мову, роблять людину високоосвіченою, культурною. Книга вчить нас, дає знання, робить людину мудрою, а словники допомагають нам у цьому.

Мудрець. А от такі книжки діти дуже полюбляють, тому що тут є багато малюнків і короткий опис. Це —енциклопедії.. Виші є різні, але всі подібні тим, що дають стислу і повну
Інформацію про все на світі,
залежно

від того, про що вони розповідають, таку й мають назву. Наприклад: «Мала дитяча енциклопедія», «Тварини», «Рослини», і «Космос» тощо. (Мудрець демонструє різні енциклопедії.) Вони гарні та корисні, тому що збагачують нас новими знаннями, розширюють світогляд, привчають до самостійного пошуку інформації.

Отже, щоб бути розумним, необхідно багато читати, бо хто багато читає, той багато знає. Недарма люди кажуть: «Хоч око бачить далеко, а розум — ще далі». Тому потрібно вчитися.

А зараз слово надається книжці.

Книжка

Читачу! Я друг і супутник,

Я — книга твоя.

Завжди на дозвіллі

Де ти, там і я.

Ми добре з тобою проводимо час,

Чудова розмова триває у нас.

Навчаю відважним,

Правдивим рости,

Любити природу, свій край берегти.

Від малку ти мною звикай дорожить,

Без доброї книги тобі не прожить.

К н и ж к а.

– З вашого дозволу я запрошую на цю сцену кількох своїх шанувальників-книголюбів.

1. – Що не говоріть, а найкращі книжки в світі — це казки! Я прочитав їх багато — казки народів світу, казки І. Франка, Н. Забіли, О. Пушкіна, Ш. Перро, Г. К. Андерсена. І скільки б не читав, ще хочеться. Усе життя читав би!

2. — Теж мені! Такий дорослий, а ще казочки полюбляєш. Книжки про сміливих героїв — ото твори! Як є вільна година, обов’язково їх читаю,

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.95MB | MySQL:26 | 1,948sec