Книга Книг Священного Письма – Біблія. Старий та Новий Завіт

Урок 30.

Тема.
Книга Книг Священного Письма – Біблія. Старий та Новий Завіт.

Мета: дати загальний огляд змісту Біблії, часу і місця створення; допомогти учням зрозуміти структуру Біблії; розвивати в учнів високі моральні якості, формувати розуміння загальнолюдських цінностей.

Обладнання: різні видання Біблії.

 

І що це за книга Біблія!

Велична і обширна, як мир, укорінена в глибинах всесвіту і вихідна до тайн блакиті з небес.

Генріх Гейне.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів.

Бесіда.

 • Що вам відомо про Біблію?
 • Чому, на вашу думку, саме на Біблії клянуться на вірність наречені; вступаючи на свій пост – президент країни; свідок у суді про правдивість своїх свідчень?

Отже не зовсім звичайна ця книга.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні ми глибше познайомимося зі знаменитою, стародавньою, шанованою Книгою Книг, або Біблією. Дізнаємось як створювалася Свята книга, хто є її автором. І, можливо, зможемо відпости на запитання: Чому така древня та поважна книга, яка зовсім не належить до розважальної, має найбільшу кількість прихильників у світі?

У чому секрет її популярності?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

 

Слово вчителя

Біблія – найдивовижніша із книг, що існують в світі. Навряд чи знайдеться в історії писемності інший такий пам’ятник, про який стільки б писали і говорили, як про Біблію. Слово «біблія» походить від грецького «біблос» – книги. Називають Біблію Святим, Божим Словом, Одкровенням, Книгою Книг, Книгою спасіння.

Книги Біблії поділяються на дві групи: Старий і Новий Завіт. 50 із них входять до Старого Завіту, а 27 – до Нового. Маємо на увазі канонічну Біблію. У протестантів Старий Завіт складається з 39 книг, у католиків – із 47, у православних – із 50. Книги ці виникли в різний час і відрізняються одна від одної.

Як найдавніша, за часом створення і велика частина Біблії називається Старим Завітом і складається з тридцяти дев’яти книг. Перші п’ять книг: Буття, Вихід, Левит, Числа і Вторгнення. Ця частина називається також П’ятикнижжям. Крім християнства вона признається і в іудаїзмі. Тільки у іудаїзмі вона називається Законом або Торою, тобто ученням.

Найважливішим джерелом християнства є книги Нового Завіту, в число яких, перш за все, входять чотири Євангеліє (грец. Evangelion – блага звістка, благовісті): «від Матвія», «від Марка», «від Луки» і «від Іоанна». Це оповідання про земне життя Ісуса Христа, у його проповідях, чудесах, смерті (розп’ятті) і воскресінні. Ці книги вважаються боготворенними тобто написаними хоч і людьми, але по навіюванню Святого Духу.

Словникова робота

Євангеліє (з грецької –
блага звістка, благовісті) структурна частина Нового Завіту.

Біблія (з грецької – книга) високохудожня літературна, філософська та релігійна книга.

Апостол – кожен із дванадцяти учнів Христа.

Християнство – одна з трьох світових релігій.

В якому значенні в назвах двох частин Біблії вжито слово «Заповіт»?

Розповідь заздалегідь підготовленого учнів.

Учень – лінгвіст.

Слово «Заповіт» в цьому випадку є синонімом слова «договір». Саме договір (угоду) Бог укладає з людьми. І трапляється це чотири рази: перший договір було укладено з Ноєм, другий – з Авраамом, третій – з Мойсеєм, четвертий договір – з Ісусом.

Учень – релігієзнавець.

Мойсей вивів євреїв з Єгипту, де вони зазнавали страшних утисків з боку єгиптян. Мойсей, вихований донькою єгипетського фараона, відчував себе євреєм і вбив наглядача, що знущався над рабами. Переховуючись від покарання, він і отримав одкровення від Бога і наказ – вивести Євреїв до «землі обітованої», де вони і мали оселитися. Мойсей отримав від Бога дві кам’яні таблички з викарбуваними на них десятьма заповідями. За ними мусив жити кожен ізраїльтянин.

Учень – літературознавець.

Заповіді були такі:

 1. Нехай не буде у тебе інших богів, окрім мене.
 2. Імені Господа Бога твого не взивай намарне.
 3. Пам’ятай святий день святкувати.
 4. Шануй батька й матір твоїх, то добре буде і довго проживеш на землі.
 5. Не убивай.
 6. Не сквернослов.
 7. Не кради.
 8. Не свідчи неправдиво проти ближнього твого.
 9. Не чини перелюбу. Не зажадай дружини ближнього твого.
 10. Не побажай того, що належить ближньому твоєму.

Учитель.

В заповідях містяться два види любові: любов до Бога і любов до ближнього. Ісус Христос на запитання: яка заповідь найважливіша? – сказав: «Полюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю. Це є перша і найбільша заповідь. Друга ж подібна до неї: люби ближнього твого, як самого себе.»

Вчення Христа – це заклик до Любові. Особливо виразно це звучить у знаменитій Проповіді Ісуса на Горі.

Робота в групах.

Ознайомтесь з уривками Проповіді і спробуйте їх пояснити.

І-а група.

«Блаженні милостиві, бо помилувані будуть»

(Тільки милостива людина може сподіватися на відповідну милість)

ІІ-а група.

«Коли вдарить тебе хто у праву щоку твою, – підстав йому й другу. А хто хоче тебе позивати і забрати сорочку твою, – віддай і плаща йому …»

(Зло може побороти тільки Добро. І тільки добро може зробити людиною кращою)

ІІІ-я група.

«А я вам кажу: «Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас.»

(Любити ворога значно складніше ніж любити товариша. Любити слід кожну людину)

Учитель.

Чим більше людей будуть жити за законами любові, милосердя, добра, кривди, тим кращим стане світ. Значення Біблії важко переоцінити. Це Вічна книга. Вважається, що в ній можна знайти відповідь на будь – яке запитання. Потрібно лише знати, де саме шукати.

IV. Підсумок уроку.

 1. Чим є Біблія для людей? (Робота над складанням схеми.)

Орієнтовна схема.


Робота з епіграфом.

Як ви розумієте слова Генріха Гейне?

Тепер ми з вами упевнились в правдивості слів Генріха Гейне, німецького поета. Немає у світі книги, яка би зрівнялася з Біблією. Вже більше двох тисячоліть мільйони людей звертаються до Біблії в дні страждань або радості, Біблія – джерело і справжньої моральності, і пізнання світу, і самопізнання.

V. Домашнє завдання.

Прочитати основні біблійні оповіді:

«Створення світу», «Всесвітній потоп», «Вавилонська вежа», «Історія блудного сина», «Мудрість Соломона», «Народження Христа».

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

30 Mif6 (19.9 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.93MB | MySQL:26 | 0,425sec