Кімнатні рослини

Тема: Кімнатні рослини.

   Мета:

  • охарактеризувати основні групи кімнатних рослин, їх походження та значення в житті людини;
  • розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки;
  • виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

Обладнання: кімнатні рослини.

Хід заняття

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності.

  1. 1.     Підготовча бесіда.

–         Як впливають зміни неживої природи на життя рослин зимою?

–         Як зимують рослини під снігом?

–         Яке значення має сніг для зимуючих рослин?

  1. На попередніх уроках ми розглядали рослини поля, лісу, які зміни відбуваються з ними в різні пори року. На сьогоднішньому уроці ми познайомимося з кімнатними рослинами, які прикрашають наші оселі, класні кімнати.

ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

IV. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

  1. 1.     Пояснення з демонструванням.

–         Назвіть кімнатні рослини, які стоять у вас на партах. Порівняйте їх зовнішній вигляд з рослинами в природі. Чим вони відрізняються? Зробіть висновки. (У кімнатних рослин листя не опадають восени, і всю зиму залишаються зеленими. Багато кімнатних рослин цвітуть і оновлюються листям).

–         Батьківщиною більшості кімнатних рослин є – країни, де спекотне літо, тому ми створюємо приблизно такі умови як влітку. На відмінно від рослин нашої місцевості кімнатні рослини взимку живуть так само як і літом.

  1. Найпоширеніші кімнатні рослини.

Алое або столітник. Батьківщина – південна Африка. Столітником називається тому, що рідко квітує в кімнатах. Через 1-2 роки алое може зацвісти. Квітки алое дуже красиві – ніжно червоно-помаранчевого кольору з рожевими тичинками. Найбільш поширена рослина серед кімнатних культур – алое деревовидне.

Аспарагус. Батьківщина – південна Африка. Дуже красива рослина з тонкими висячими стеблами. У неї немає листків. Голкоподібне утворення на стеблі – це стеблові вирости. За ці «голки» всі рослини неправильно називають ялинковими.

Бальзамін або «Ванька мокрий». Досить невибаглива рослина. Росте в будь-якому ґрунті . Влітку потребує інтенсивного поливу, взимку – помірного. Ця рослина має небагато листків і погано квітує. Батьківщина – тропічна Африка.

Бегонія. Найбільш поширеними у нас є бегонія плямиста, королівська і вічноквітуюча. Батьківщина – субтропічні ліси. Свою назву отримала на честь любителя і збиральника квітів М. Бегона. Що проживав у XVII ст. Це невибагливі рослини, полюбляють сонце, але спеки не виносять.

Традесканція . Отримала свою назву від імені відомого ботаніка Джона Традесканта. Рослина невибаглива, росте в будь-якому ґрунті, влітку потребує сильного зволоження . Квіти маленькі, стебла звисають, переплітаючись утворюють суцільно зелену масу, якій можна надати різну форму. Стебла традесканції досить крихкі і легко ламаються.

V. Узагальнення  та  систематизація знань.

Користуючись додатковою літературою заповніть таблицю:

Назва кімнатної рослини, батьківщина Зовнішній вигляд Умови існування

 

VI. Підсумок заняття.

Бесіда.

VII. Домашнє завдання.

Намалювати і описати одну з кімнатних рослин, які є у вашій кімнаті. 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

22 Кімнатні рослини (18.2 KiB, Завантажень: 3)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,312sec