Кількість речовини. Моль – одиниця кількості речовини. Число Авогадро

Тема: Кількість речовини. Моль – одиниця кількості речовини.  Число Авогадро.

Мета: Сформувати поняття про кількість речовини, з`ясувати значення числа Авогадро.

Розвивати вміння логічно мислити, аналізувати та оцінювати об`єкти та явища.

Виховувати вміння вести дискусію, працювати в групах.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Девіз уроку: Мудрість людей вимірюється не їх досвідом, а їх здатністю набуття досвіду.

(Б.Шоу)

Хід уроку:

1. Організаційна частина

2. Актуалізація опорних знань

Хімічний диктант

Вчитель читає диктант на складання формул  бінарних сполук;

Складіть формули сполук :

–         Марнію з Оксигеном;

–         Алюмінію з Хлором

–         Феруму (lll) з Оксигеном

–         Карбону (ll) з Оксигеном

–         Карбону (lV) з Гідрогеном.

Визначте валентність елементів за формулами:

Си О; Мg Сl2, NH3,  Fe O, Cr 2 O3 ;  Al2 S3, Ca SO4

в) Напишіть рівняння реакцій між речовинами, формули яких:

Сu O+H2 SO4 =

Mg +H Cl =

Al2 O3 + H2 SO4 =

3.Мативація навчальної діяльності.

Вивчаючи курс хімії у 7 класі, ми познайомилися з деякими хімічними величинами. Допоможіть згадати з якими. Учні називають відносну атомну, відносну молекулярну масу речовини. Ми дружимо також з фізикою, тому знаємо і деякі фізичні величини та одиниці їх вимірювання.

Учні пригадують масу речовини, довжину, об`єм газу, густину та їхні одиниці вимірювання.

Вчитель   Будь-яка фізична величина- це певна характеристика об`єктів або явищ; яка може бути виміряна. В хімії, крім цих величин, застосовують величину «кількість речовини»

У хімії, крім цих величин, застосовують величину «кількість речовини»

4. Повідомлення теми уроку. Вивчення нового матеріалу

Кількість речовини- це фізична величина, яка визначається числом структурних частинок ( атомів, молекул,йонів), які містяться в даній порції речовини.Кількість речовини позначається літерою υ .Запишіть у хімічний словничок.

Для вимірювання кількості речовини використовують одиницю вимірювання «моль»

Клас поділяється на групи.

1 група – Провести дослідження одиниці вимірювання кількості речовини.

2 група – Дослідити, порції речовини:

– 1 моль цукру

– 1 моль силіцію

– 1 моль кисню

– 1 моль заліза

3 група  ( група науковців) – Перевірте сталу Авогадро та зробіть порівняння її на деяких прикладах.

Учні проводять дослідження і підводять підсумки.

Запитання для дискусії.

– Як ви гадаєте, якщо ми візьмемо один моль двох різних речовин, чи будуть це однакові кількості за зовнішнім виглядом?

( Ні. Об’єм ( або маса ), який буде займати 1 моль речовини, буде залежати від об’єму ( або маси), який займає молекула цієї речовини. Оскільки в різних речовинах різні молекули, той об’єм і маса 1 моль речовини будуть різні).

Вчитель демонструє різні речовини кількістю в 1 моль.(цукру, меду, води, сірки)

Учні приходять до висновку:

Маса і об’єм 1 моль різних речовин відрізняються.

5. Заключна частина уроку.

1. Підведення підсумків.

Підсумуємо

–         Кількість речовини – це виличина фізична, що визначається  числом

–         структурних частинок, які містяться в даній порції речовини

–         Кількість речовини позначається літерою «υ» – (ню)

–         Моль – одиниця кількості речовини.

–         Моль містить стільки структурних частинок речовини (атомів, молекул, йонів), скільки атомів міститься в 12г   вуглецю.

–         Число Авогадро дорівнює 6,02· 10²³  атомів, молекул або інших структурних частинок.

2. Рефлексія.

– Що нового дізналися на уроці?

– Що виявилося складним?

– Що вимагає додаткового обговорення?

3. Домашнє завдання: Застосуй свої знання і вміння: Зобрази у вигляді малюнків матеріал сьогоднішнього уроку.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

4 (15.2 KiB, Завантажень: 42)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

у 4 (113.0 KiB, Завантажень: 24)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,329sec