Казкотерапія: СПРАВЖНЯ ІСТОРІЯ

Підстрибуючи, Віталік біг по вулиці. Він розмахував порожньою сумкою і щось невміло насвистував. День був чудовий. Зараз він купить хліба, як наказала мама, і знову вийде гуляти з хлопцями. Біля магазину з курятиною він раптово зупинився і почав з цікавістю за чимось спостерігати. Справді, важко було байдуже пройти попри таку картину: біля магазину під кущем якось нервово поводився величезний сірий котяра. Він дуже пильно спостерігав за дверима магазину. Двері майже не зачинялися, і один за одним виходили й заходили покупці.

Чомусь особливими були для кота ті, що виходили. Мабуть, тому, що від них смачно пахло свіжою курятиною. Але кіт чомусь не поспішав прошмигнути у двері, від яких теж чудово пахло куркою.

«Бідолашний, — подумав Віталік, — їсти хоче, а боїться пройти». Хоча тут же інша думка: «Щоправда, не дуже він і схожий на лякливого кота».

Кіт швидко нагадував тварину, яка сидить у засідці і когось очікує, при цьому невідступно поглядаючи на двері. Віталік забув про хліб і тихенько продовжував свої спостереження за котом.

Раптом кіт різко змінився: він напружив спинку, наче став ще більшим, його хвіст набув бойового положення, хутро стало дибки. А погляд! Цей погляд зараз не помічав нічого навколо. Кіт бачив тільки двері магазину, точніше, того, хто виходив. А виходила з магазину жінка з сумкою. Поряд з нею біг кудлатий собака середніх розмірів. Якщо порівняти його з котом, то кіт був удвічі меншим.

Далі сталося щось неймовірне і смішне водночас. Кіт різко рвонув уперед до собаки, вчепився в нього лапами й почав кусати. Бідолашний собака жалісно заскавчав, піджав хвоста і кинувся під ноги хазяйці, щільно притулився до неї, шукаючи захисту. Поки

хазяйка собаки відганяла кота, переляканий собака добряче натерпівся від несподіваної поведінки кота.

«Нічого собі! Такого ж не може бути. Мені не повірять, що я таке бачив», — подумав Віталік. Собака начебто програв напад кота. І чим цей собака розлютив кота?

Запитань було набагато більше, ніж відповідей. І Віталік почав розмірковувати. Мабуть, собака якимось чином образив кота, і він вирішив помститися.

Коти зазвичай тікають від собак, і ця втеча додає собакам рішучості. Тобто собаки відчувають себе сильнішими, якщо хтось боїться їх. Доречі, у людей буває так само. І розміри суперника, виявляється, зовсім не мають значення, коли йдеться про силу духа. Кіт, мабуть, і думки не мав, що він удвічі менший за собаку! Котячу рішучість пес відчув миттєво, і це злякало його.

Потім Віталік подумав, що так само буває і в людей: якщо хтось показує свою несміливість, сором’язливість, страх — тоді суперник стає
сміливішим і сильнішим.

Додому Віталік повертався вже не підстрибуючи, а швидше в задумі. Цей розкішний кіт переконав його: сміливі і рішучі перемагають.


 

завантаження...
WordPress: 22.95MB | MySQL:26 | 0,318sec