Казка: Країна Ніжності

Мета: активізувати творче мислення, уяву; активізація сприйнятливості, чутливості до навколишнього світу, зняття емоційного напруження.

Давно-давно в одній країні жили разом дві дуже щасливі людини — тато Том та мама Мегі. Та був у них синочок Ян і донька Люцина. В ті часи при народженні кожній людині давали маленький мішечок з маленькими та пухнатими кульками — ніжними Тепленятками, якими вони користувалися все життя. Тепленятка несли людям добро та ніжність, а також захищали їх від хвороб та смерті.

(Запросити дітей сісти у коло та передавати по колу пухнатий м’ячик.)

— Люди дарували Тепленяток один одному. Отримати Тепленятко було зовсім просто. Достатньо було підійти до когось та сказати: «Мені потрібне Тепленятко.» Той, діставши Тепленятко з мішечка, клав його на плече потребуючому. Тепленятко посміхалося та перетворювалося у великий пухнатий клубок, який при дотику з людиною танув, наділяючи її добротою та ніжністю.

Люди щедро роздавали Тепленяток один одному. Тому всі навколо були щасливі та здорові.

— Діти, вам було приємно передавати один одному Тепленятко?

Та одній злій відьмі не сподобалося що всі щасливі та здорові: ніхто не купував у неї мікстур та ліків. І придумала вона страшний план. Одного разу, коли Мегі гралася з донькою Люциною, відьма тихо підкралася до Тома та прошепотіла йому на вушко:

«Подивися скільки Тепленяток Мегі віддає Людині. Якщо так буде і далі, Тепле-нятка закінчаться і тобі нічого не залишиться.» Слова злої відьми потрапили до серця Тома, і став він ревниво стежити за Мегі. Йому дуже подобалися її Тепленятка, і він поскаржився Мегі, що йому не вистачить їх, якщо вона буде такою щедрою.

Мегі дуже любила Тома і, щоб не засмучувати його, вирішила приберегти для нього Тепленяток. Слідом за мамою діти також перестали роздавати Тепленятка. Тепленяток ставало дедалі менше і менше. Всі відчули, що навколо не вистачає тепла та ніжності. Люди стали хворіти й помирати.

Запитати дітей: «На що схожа злість».

— Якого кольору злість?

— На яку погоду вона схожа?

— На який предмет у вашій кімнаті вона схожа? [Діти вибирають предмет або іграшку, яка асоціюється у них зі злістю: розказують, чому вони вибрали цей предмет)

Зла відьма не хотіла, щоб люди помирали – покійникам ліки вже не потрібні. І задумала вона новий план:

Всім людям країни вона роздала мішечки, всередині яких знаходилися холодні і колючі Льодянички, які несли людям холод і жорстокість, але все-таки захищали їх від смерті.

З тих пір люди дарували один одному Льодянички, а Тепленятка залишали собі. Скоро всі навколо стали відчувати себе нещасними — обмінювалися злом, грубістю та жорстокістю.

Людям дуже не вистачало Тепленяток. Навіть знайшлися хитруни, які обклеювали Льодянички пухом, а потім продавали замість Тепленяток. Обмінюючись несправжніми Тепленятками, люди не розуміли, чому вони не отримують тепла та ніжності. Життя стало важким та жорстоким, а у всьому була винна зла відьма, яка сказала, що Тепленятка в мішечках скоро закінчаться.

— Діти, що потрібно зробити, щоб знову люди стали дарувати Тепленяток? Одного разу в цю нещасну країну завітала весела та добра фея. Вона роздавала всім жителям Тепленяток, зовсім не переживаючи, що вони можуть закінчитися. Всім дітям фея дуже сподобалася і вони стали за нею роздавати всім Тепленяток. Дорослі занепокоїлися й видали спеціальний закон, який забороняє давати Тепленятка без спеціального дозволу. Діти зовсім не звертали увагу на цей закон, продовжуючи дарувати людям тепло, турботу і радість.

Давайте покажемо, що ми перемогли відьму, і обміняємося Тепленятками. Ми наповнюємося теплом, радістю, щастям. … (Діти по колу передають кульки, посміхаючись одинодному.)

 


 

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,331sec