Календарний план з Художньої культури (10 клас)

Календарний план з Художньої культури (10 клас)

  УКРАЇНСЬКА ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА

10 клас

(17,5 год. (0,5 год. на тиждень), 1,5 год. – резервний час)

   Розді І.ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА УКРАЇНИ ВІД НАЙДАВНІШИХ ЧАСІВ ДО КІНЦЯ XVI СТ.

1

Зразки образотворчого мистецтва Трипільської та скіфської культури. Мистецтво грецьких міст Північного Причорномор’я. Художня культура Київської Русі: архітектурні споруди, монументальний живопис (мозаїки та фрески). Ікони Київської Русі за межами України. Мистецтво книжкової мініатюри. Художня культура польсько-литовської доби.

2

Первісні музичні інструменти. Музична культура східних слов’ян, античних міст Північного Причорномор’я. Музична культура Київської держави: народна, придворно-світська, церковна. Давньоруські музиканти, музичні інструменти. Народна творчість: епос, календарно-обрядові та родинно-обрядові пісні.

3

Обрядовий пратеатр (стародавні народні ігри, свята, ритуали). Княжий театр. Мистецтво скоморохів.
РОЗДІЛ 2. ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА XVII – XVIII ст. (3 год.)

 4

Художня культура козацької доби. Стиль бароко в українському мистецтві. Будівництво в Києві (Андріївська церква, Марийський палац), Львові (собор св. Юра), на Тернопільщині (Почаївська лавра), Чернігівщині, Полтавщині. Іконопис (козацькі “Покрови” та ін.). Портретний живопис. Народна картина «Козак Мамай». Мистецтво гравюри.

5

Думи та історичні пісні. Мистецтво кобзарів і лірників. Церковний спів. Партесний концерт. Хоровий концерт та його творці (М.Березовський, А.Ведель, Д.Бортнянський). Збірка «Сад божественних пісень» Г.Сковороди.

6

Шкільний театр, зв’язок із викладанням поетики та риторики (репертуар, тематика інтермедій). Народний ляльковий театр вертеп. Театр на Запорозькій Січі.
  Тематичне оцінювання
РОЗДІЛ 3. УКРАЇНСЬКА ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА XIX СТ. (4 год.)

7

Архітектура та скульптура (ІМартос, Л.Позен, В.Городецький). Палацово-паркові комплекси. Живопис (Тарас Шевченко, М.Пимоненко, 0.Мурашко та ін.).
 8 Тиражна графіка. Декоративно-прикладне мистецтво та народні художні промисли.

9

Народна музика: соціально- та родинно-побутові пісні. Значення творчості С.Гулака-Артемовського та М.Колачевського. М.Вербицький: історія створення твору «Ще не вмерла Україна». М.Лисенко – основоположник національної композиторської школи в Україні. Музичне виконавство та освіта.

 10

Значення драматургії для розвитку українського театру. Творчість М.Щепкіна. Театр у Галичині та на Буковині. Театр корифеїв. Перший український стаціонарний театр у Києві. Творчий шлях М.Заньковецької.
РОЗДІЛ 4. УКРАЇНСЬКА ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА XX СТ. (6 год.)

11

Архітектура і скульптура. Міста-заповідники. Монументальна скульптура. Живопис. Український авангард. Графіка. Народне мистецтво та основні центри художніх промислів. Петриківський розпис.

12

Хорова, вокально-симфонічна і симфонічна музика (Л.Ревуцький, Б.Лятошинський. С.Людкевич, М.Скорик, Є.Станкевич та ін.). Камерні жанри вокальної та інструментальної музики (В.Косенко, В.Барвінський та ін.). Напрями популярної музики. Музичне виконавство та освіта.

13

Провідні актори та режисери українського театру. Лесь Курбас та ін. Сучасний драматичний, музичний та ляльковий театр.

14

Ігровий кінематограф. Світове значення творчості О.Довженка. “Поетичне кіно”. Творчі портрети І. Миколайчука, Л.Бикова. Фольклор – основне джерело розвитку української анімації. Комедійний “козацький” серіал В.Дахна. Документальний та науково-популярний кінематограф.
  Художня культура української діаспори

 

16

Узагальнення

17

Узагальнення

 

ПЕРЕДМОВА

Курс художня культура у 10 класі має неабияке значення для формування світогляду школярів, їх культурної свідомості, вміння оцінювати події та явища сучасності.

Пропоноване видання присвячене виданню художньої культури у 10 класі 11 – річної школи. Посібник побудований відповідно до навчальної програми , він має універсальний характер. Тобто розташований на використання із будь – яким з існуючих підручників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для вивчення курсу художньої культури у 10 класі.

Посібник містить орієнтоване тематичне планування й детальні розробки уроків. У виданні особливе місце відводиться різноманітним урокам з використанням інтерактивних форм навчання .Під час таких уроків вчитель має змогу вирішувати велику кількість навчально –виховних завдань: приділяти належну увагу самостійному опрацюванню навчального матеріалу; організувати роботу із закріпленням набутих знань і вмінь , використовуючи роботу в групах; підвести підсумки проведеної роботи, оцінити активну участь на уроці учнів; розглянути домашнє завдання. При цьому вчитель має послідовно акцентувати увагу на виконанні важливого навчально – виховного завдання формування мислення. Цьому сприятимуть пропоновані у посібнику форми і методи роботи, такі як диспути з використанням проблемних завдань та запитань, моделюванню ситуацій.Вказані засоби сприяють активізації творчого мислення, спонукають учнів до аналізу фактів, власних висновків, узагальнень, порівнянь.

Надані розробки уроків передбачають цілеспрямовану роботу із презентаціями. Вивчення тем завершується уроком узагальнення, проведений у вигляді тематичного оцінювання.

Учитель може використовувати поданий матеріал на власний розсуд, як у повному обсязі, так і окремі його елементи.

Автори сподіваються, що видання буде корисним як учителю –початківцю, так і досвідченому викладачеві, допоможе зробити уроки з художньої культури цікавими, пізнавальними і результативними.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Календарний план з Художньої культури (19.4 KiB, Завантажень: 29)

завантаження...
WordPress: 23.05MB | MySQL:26 | 1,653sec