Історія використання квітів для букетів і композицій

Історія виникнення флористики

Флористика – порівняно молодий напрямок у художньому мистецтві.Якщо постаратися дати визначення флористиці, то це область прикладногомистецтва, що займається створенням художніх композицій з рослин.

 

 

 

 

 

Флористика має три основних напрями: складання композицій з живих квітів, з сухоцвітів та штучних рослин. Букети, квіткові кошики, гірлянди, вінки, панно, картини із сухих квітів та листя – все це роботи майстра-флориста.

Флористика дуже давня наука – її історія починається ще до нашої ери, про що свідчить вінок із польових квітів, знайдений на грудях мумії Тутанхамона. У Стародавньому Єгипті живі квіти, судячи з настінних розписів, використовувалися в релігійних ритуалах. Згадки про прикрашання квітами храмів зустрічаються також в буддійських книгах 735 р. нашої ери.

І в Древній Греції, і в середні століття люди використовували рослини і квіти для прикраси свого житла. За часів Середньовіччя церква вважала використання кольорів у світському житті гріховним, тому квіти використовувалися в основному для прикраси церковних інтер’єрів.

З плином часу, в епоху Відродження, мистецтво аранжування знову стало бурхливо розвиватися. У 1633 році в Римі навіть виходить перша книга з квітникарства і аранжуванні «Флора – садова культура квітів». У 16-17 століттях в Європі почали з’являтися перші ботанічні сади і художньо оформлені парки.

 

 

 

 

У побут багатих людей міцно увійшли пишні, барвисті, барвисті букети в дорогих вазах. Часто в їх оформленні використовували штучні, сухі квіти, метеликів, птахів. Поступово склався звичай дарувати квіти. В Англії, наприклад, кожна леді повинна була володіти основами аранжування.

У дореволюційній Росії мистецтво аранжування також займало важливе місце. Випускалися різні посібники, які навчали складання різних квіткових композицій. Було модно дарувати екстравагантні букетики в мушлях-двустворкі, на віялах, пальмових листках, особливою популярністю користувалися рогу достатку з дроту та картону, обтягнуті плюшем або оксамитом і наповнені фруктами.

В останні роки флористика стала дуже широким поняттям. До неї відносять і аранжування живими квітами і висушеними рослинами, і фітодизайн (художньо-проектувальних діяльність, пов’язану з рослинами), і гербарізацію, квітковий живопис, який не виключає аплікацій, колажі з використанням замість фарб квіткового матеріалу, висушеного під пресом і багато іншого.

Вишукана рослинна скульптура стає центром простору, тому до її створення необхідно підійти з усією серйозністю. Це не картина чи скульптура, яка назавжди залишиться у вашому домі. Фахівці радять створені ними твори оновлювати хоча б раз на рік. Квіткова композиція може бути також «довгограючою». У кожному разі, флористичні об’єкти можуть мати замінні деталі.

 

 

 

Основні компоненти для виготовлення букетів і композицій

Для композиції підійдуть будь-які квіти, які вам подобаються. Принісши рослини додому, підріжте їх, очистіть від зайвого листя, видаліть шипи з троянд. Потім потрібно гарненько напоїти їх водою. Для цього помістіть рослини у великі відра зі свіжою водою (додайте туди шматочок деревного вугілля або таблетку аспірину) і обріжте стебла ще раз під водою.

Це необхідно, щоб на кінці стебла не утворилася тонкий повітряний прошарок, що заважає вбирати воду. Нехай квіти відстоюються у воді кілька годин. А якщо хочете, залиште їх навіть на добу. Після цього з ними можна працювати далі. Визначтеся, в якому куточку будинку ви б хотіли поставити букет. Помістіть туди посудину, наповнений на 3 / 4 водою і приступайте безпосередньо до творчості!

Квіткові композиції можуть бути самих різних форм. Зараз в пошані круглі букети. Для них ідеально підходять рослини, що мають округлі суцвіття, такі як чорнобривці, айстри, нагідки та інші. Іриси, косарик і наперстянка – відмінний «матеріал» для створення овальних букетів.

А якщо ви плануєте розмістити композицію на журнальному столику, спробуйте створити букет трикутної форми. Розміри букета можуть бути самими різними. Від зовсім крихітного, до величезного – в половину людського зросту. Маленькі букетики чудово виглядають, наприклад, на обідньому столі. Необов’язково поміщати його у вазу – келих для шампанського нітрохи не гірше.

До такого міні-букетик можна «підселити» також гілочку ягід і свічку – вийде оригінальне настільне прикраса.

Що з чим поєднується?

Це питання хвилює всіх новачків. Насправді досвідчені флористи часто примудряються комбінувати в одному букеті, здавалося б, самі непоєднувані рослини. Тому все залежить тільки від вашого смаку і фантазії. Однак якщо ви не дуже сподіваєтеся на свій смак, навчитеся на перших порах складати букети з квітів одного виду. Але просто «голі» квіти виглядають не дуже цікаво, їх обов’язково потрібно доповнити зеленню – ось тоді букет заграє по-справжньому! Зелене листя створюють фон, відтіняють красу квітів.

В якості фону використовуйте листя півонії, стебла спаржі. Можна також запозичити кілька листочків у ваших кімнатних рослин: наприклад, монстери або зрізати гілочку плюща.

Якщо ви хочете зібрати разом кілька видів квітів, варто поміркувати над колірною гамою рослин, які будуть зібрані в букеті. Сприйняття кольору – річ суто індивідуальна і яких-небудь чітких рекомендацій з цього приводу немає.

Але все ж майте на увазі, що одні тони надихають, інші дозволяють розслабитися, треті навівають смуток, ну а четверті просто відштовхують. Так, пустотливі оранжево-жовті букети розганяють нудьгу і депресію, червоні підживлюють нас життєвою енергією, зелено-блакитні дають відпочинок і умиротворення, рожеві полегшують пошук внутрішньої гармонії.

А ось фіолетові (якщо в них не присутні інші відтінки) можуть вкинути в меланхолію. Тому враховуйте це при складанні букета. Враховуйте також і те, що одні кольори вдало доповнюють один одного, а інші – ні. Наприклад, білий не даремно називають універсальним кольором. Він «уживається» абсолютно з усіма іншими квітами, відтіняючи їх і пом’якшуючи похмурі тони. Червоний добре «відчуває» себе в компанії з жовтим і білим. Помаранчевий і жовтий сполучаються з блакитним, синім і фіолетовим. Ну а фіолетовий – з жовтим і білим.

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,424sec