ІСТОРІЯ “СУСПІЛЬСТВА ДІТЕЙ” НА БЕЗЛЮДНОМУ ОСТРОВІ ЗА РОМАНОМ ГОЛДІНГА «ВОЛОДАР МУХ»

Мета: Познайомити з особистістю письменника, з його твором, сприяти розвитку критичного мислення через читання та систематизацію вивченого, розвивати навички роботи з текстом, формувати інтерес до творчості письменника.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Обладнання. Твір, портрет письменника.


Хід уроку

Дивіться. Все це могло трапитися з вами.

Голдінг

І. Актуалізація знань

.Яке враження справила на тебе книга?

– Що особливого в ній запам’яталося і чому?

  • Які проблеми порушує письменник у творі?

    Які з цих проблем, на твою думку, слід обговорити в класі?

    Чи виникали у тебе потаємні думки, якими ти хочеш поділитися з друзями?

    – 3 читанням та аналізом якого епізоду ти хотів би виступити на уроці?

    Що ти оцінюєш не так, як автор?

    – Які запитання виникли у тебе в процесі читання?

    – Які висловлювання автора або його героїв тобі сподобались?

    2. Складання опорних схем

    «Історія суспільства дітей” на безлюдному острові” та Етапи моральної деградації персонажів”

    Як діти
    потрапили на острів?

    – Чому ватажком обрали саме Ральфа?

    – Чому Джек сам себе запропонував на роль ватага?

    (Знайти місце
    в тексті та прокоментувати його.)

    -Які предмети і чому символізують у романі-притчі демократичний устрій життя, а які організацію племені? Чому? Простеж їх функціонування в сюжеті.

    – Як письменник показав послідовне здичавіння мисливців Джека?

    –    Як виник перший відкритий конфлікт між Джеком і Ральфом? Що було найголовнішим, для кожного з ватажків?

  • У кого першого і чому виникла думка розмалювати обличчя?
  • За яких обставин та з чиєї вини загинули діти на острові?
  • На кого і навіщо полюють мисливці Джека? Чи обов’язково треба було на острові “вбивати, щоб вижити”?

    Схема 1. Історія “суспільства дітей” на безлюдному острові.


    Схема 2. Етапи моральної деградації персонажів.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,354sec