Інтелектуальна гра «Брейн-ринг»

Інтелектуальна гра «Брейн-ринг».

Мета:

  • узагальнити та систематизувати знання учнів з вивчених тем; формувати пізнавальний інтерес школярів шляхом виконання завдань творчо-пошукового характеру;
  • розвивати в учнів уміння спілкуватися, вільно висловлюватися, вести дискусію, відстоювати свою думку;
  • виховувати культуру спілкування, товариськість.

Хід заняття

Тур І. «Розминка».

Блок «Природні екосистеми»

Протягом однієї хвилини учасники мають дати максимальну кількість правильних відповідей на поставленні запитання. Гру розпочинає та команда, назва якої в алфавітному порядку йде першою (в кожній команді 5-6 учасників). За кожну правильну відповідь 1 бал.

Запитання:

  1. Найбільша екосистема: (Біосфера)
  2. Ліс—це природна екосистема, основними компонентами рослинності якої є: (дерева)
  3. Природна екосистема, основними компонентами якої є трав’янисті  рослини: (степ)
  4. Назвіть живі складові екосистеми лісу: (дерева, кущі, трави, комахи, птахи, ссавці, гриби).
  5. Наведіть приклади природних екосистем.
  6. Найпоширеніша рослина степу (ковила).
  7. Полівка, гадюка степова, орел тощо. До якої екосистеми належать ці тварини? (степ)
  8. На території України розташовані Чорне і Азовське моря. До якої екосистеми їх можна віднести? (Природної)
  9. Грунт, корова, черв’як, трава. З поданими компонентами скласти ланцюг живлення. (грунт – черв’як – трава – корова)
  10. Назвіть пристосування організмів до водного середовища. (плавці, зябра, луска тощо.)

Тур ІІ. Термінологічний

Блок «Екологічні поняття та закономірності»

Один з учасників команд виймає папірець з написаною буквою. За дві хвилини кожна з команд повинна згадати й записати як найбільше термінів і назв живих організмів, а також інших біологічних понять, що починаються з пропонованої букви. Наприклад «Е»: екологія, екосистема, екологічний фактор; «Б»: біосфера, біоценоз, біотичний фактор, бактерії, ботанічний сад.

Тур ІІІ. «Заморочки з бочки»  

 Блок «Лікарські рослини»

Кожна команда шляхом жеребкування витягує запитання для обговорення якого 30 секунд.

Умова: кожна команда отримує стільки запитань, скільки є учасників, так, щоб кожен відповідав на окреме питання. Лише за цієї умови команда отримує максимальну кількість балів.

Запитання.

  1. Заголубіли травневі далі,

Настала в лісі пора конвалій.

Квіти – перлини всю землю вкрили,

Юну дівчину заворожили.

–         Які ліки готують з кореневищ конвалії лікарської?

  1. Засохлі степи. То холод, то пил,

То сонця нещадного жар.

Забарвив увесь степ, як водою залив,

Барвінковий цвіт голубий.

–         Назвіть рослини – символи України, що є одночасно і лікарськими рослинами.

  1. Жовтими кульбабами

Вкрився луг увесь,

Наче безліч сонечок

Впало із небес.

–         Чим відома в народній медицині ця рослина?

  1. Розцвіли червоно

Маки-маченята.

І розкрили чорні

Денця-оченята.

–         На честь якого бога названо цю рослину?

  1. Топчу, топчу ряст, ряст,

Бог здоров’я дасть, дасть.

Буду знову ряст топтати,

Аби новий рік діждати.

–         Що означає «топтати ряст»? Який новий рік очікується?

  1. В садочку у Пилипа

Зросла велика липа.

Не лінь було Пилипу

Щодня полити липу.

–         Чим відома ця рослина в медицині?

  1. Зацвіла в долині

Червона калина,

Ніби засміялась

Дівчина-дитина.

–         Калина – символ України. Її у вінки вплітають, нею коровай квітчають. А як її використовують у народній медицині?

  1. Бідна Волошко, чому ти в житі,

А не на клумбі волієш рости?…

Бідна! Для вчених людей і селян

Ти непотрібний  шкідливий бур’ян?

–         Рослина в полі –  бурян, а в медицині?

  1. Бідна Ромашко, як ти цвітеш,

Крапельку сонця в собі несеш,

З травня до осені всюди білієш

Краплею сонця ти землю грієш.

–         Яке застосування має ромашка в медицині, косметиці, парфумерії?

  1. Береза біла і струнка

Красуня у гаю –

Вдивляюсь у дзеркало ставка

На вроду на свою.

–         з якою метою в медицині використовують бруньки, листки берези, березовий сік?

Підведення підсумків гри.

(Наприкінці гри підбиваються підсумки, визначається команда-переможець, всі учасникам якої вручаються грамоти «Я краще за інших знаю екологію.» Всім учасникам гри виноситься подяка).

 

 

 

Висновки

 

   Заняття  з екології рідного краю дають  можливість сформувати у дітей наукове розуміння природних взаємозв’язків; відповідальне ставлення до природи, любов до рідного краю, виробити в них соціальну свідомість і готовність до активних дій з охорони природи.

Під час занять учні виконують завдання творчо-пошукового характеру,  працюють індивідуально та в групах, що розвиває їх творчі здібності, логічне мислення, спостережливість, самостійність. Значна увага звертається на вироблення практичних умінь доглядати за природними об’єктами.

Курс орієнтує учнів на емоційне сприйняття природи рідного краю,     формування в них духовних цінностей, тому в процесі його викладання  використовуються художні твори.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

33 Інтелектуальна гра «Брейн-ринг» (20.1 KiB, Завантажень: 5)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,444sec