Ілюстрація до зоряного літопису

Тема. Ілюстрація до зоряного літопису

Мета: дати поняття про ілюстрацію; навчити самостійно створювати композицію, яка б розкривала і доповнювала зміст літературного твору; розвивати увагу, фантазію; виховувати любов до малювання.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: на вибір.

Обладнання: для вчителя – ілюстрації І.Рєпіна, С.Овчаренка, В. Лопати, ПК; для учнів – альбом, кольорові олівці, фломастери, акварельні або гуашеві фарби, пензлі, склянка з водою.

Хід уроку

 1. Організаційний момент

  Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та перевірка їх наявності.

 2. Повідомлення теми уроку

  (Учитель записує тему уроку на дошці.)

 3. Формування нових знань, умінь, навичок

  Розповідь учителя. На тлі важливих історичних подій розгортаються сюжети багатьох літературних творів, головними персонажами яких є видатні діячі або звичайні люди, котрі у буреломний час проявили себе як герої. Допомагає читачеві уявити образ літературного героя ілюстрація — зображення, яке наочно пояснює або доповнює друкований текст.

  В українському образотворчому мистецтві нерідко зображують козаків — народних борців за справедливість та проти іноземнихпоневолювачів.

  Слайд 1 Порівняйте старовинне зображення легендарного козака Мамая, виконане народним художником, та ілюстрацію до повісті «Тарас Бульба» створену сучасним професійним художником.

  Слайд 2 У літературних, живописних, графічних творах часто зображується кінь — вірний бойовий побратим козака. Роздивіться картини бойових дій. Зверніть увагу на вигляд коня в русі. Ілюстрації, виконані в техніці гравюри, часто використовуються для зображення героїчних постатей, військових подій. Адже вони надзвичайно виразні через контраст білого і чорного кольорів, чіткі штрихи.

  Слайд 3. Ілюстрація – це вид книжкової графіки; малюнок, який розкриває і доповнює зміст літературного твору. Погляньте на образи козаків, створені в техніці витинанки. Придивіться до зображень: загалом їх композиція симетрична. В одному випадку — це дзеркальна симетрія, в інших — включені окремі елементи асиметрії.

  Слайд 4 Розгляньте інші ілюстрації до літературних творів.

  Слайд 5,6,7,8.

 4. Практична робота

  Слово вчителя.

  Створіть ілюстрацію до зоряного літопису із зображенням козаків. Оберіть художню техніку: гуаш, акварель, витинанка. Заздалегідь продумайте так композицію ілюстрації, щоб головний персонаж став її центром. Виділіть його розміри, контрастом тону або кольору. Зобразіть оточення, яке допоможе розкрити зображувану подію.

  Щоб обрати найкращий варіант, виконайте кілька ескізів.

 5. Підсумок уроку

  Учитель організовує колективний перегляд і аналіз незавершених малюнків, вказує на недоліки, виділяє кращі рішення.

 6. Домашнє завдання

  Завершити роботу над деталями малюнка.

  Додаток 1. Презентація

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,336sec