Ігри надворі

Гра на свіжому повітрі: Зима та весна

Накресліть на асфальті три паралельні лінії на відстані 5—6 м одна від одної.  Гравці поділяються на дві команди — «Зима» та «Весна» — і вишиковуються на середній лінії обличчям одна до одної.

Ведучий вигукує назву однієї з команд, і тієї ж миті її гравці кидаються навздогін супротивників. Той, кого упіймають, переходить у цю команду. Таким чином, то команда «Зими» ловить команду «Весна», то навпаки.

Урешті-решт перемагає команда, яка зібрала більше гравців.

 

Гра на свіжому повітрі: Саджаємо картоплю

 Намалюйте на асфальті десять кіл у два ряди (по п’ять у кожному). Це — два «городи». Гравці поділяються на дві команди і вишиковуються на відстані близько 3 м від «городів». Перші гравці беруть відерця із картоплинами (по п’ять у кожному). За сигналом ведучого перші гравці біжать до своїх «городів» і «саджають» картоплинки — кладуть по одній у кожне коло. Потім повертаються до своєї команди і передають відерця другим гравцям. Ті біжать до «городів» і збирають картоплини. Таким чином гравці то «саджають» картоплю, то «збирають врожай». Перемагає команда, п’ятий гравець якої першим «посадить» картоплю.

 

Гра на свіжому повітрі: Мисливець та зайці

Накресліть на асфальті кола діаметром близько 50 см. Їх має бути на два менше, ніж гравців. Наперед виходять двоє гравців. Один із них стає «мисливцем», а другий — «зайцем». Усі інші гравці заходять у коло.

За сигналом ведучого «мисливець» починає ловити «зайця». Той біжить, петляючи між кіл. Відчуваючи, що «мисливець» ось-ось наздожене, «заєць» може вскочити у будь-яке коло. Тоді гравець, що стояв у ньому, стає «зайцем», вибігає з кола і тікає від «мисливця». Якщо «мисливець» упіймав «зайця», то вони міняються ролями, і гра продовжується.

Гра на свіжому повітрі: Квіти та вітерці

Накресліть на асфальті дві лінії на відстані 5—6 м одна від одної. Гравці обирають поміж себе двох «вітерців». Усі інші — «квіти». Вони мають обрати собі імена — назви квітів. «Вітерці» стають посередині ігрового поля, «квіти» вишиковуються в шеренгу біля однієї з ліній.  «Квіти» звертаються до «вітерців»: «Добридень, вітерці!». Ті відповідають: «Добридень, квіточки!». «Вітерці, вітерці, відгадайте наші імена!»,— просять «квіти».

«Вітерці» називають різні квіти. Як тільки вони вгадують квітку, то гравець, який обрав для себе її назву, біжить через ігрове поле до протилежної лінії. «Вітерці» намагаються впіймати його. Якщо їм це вдасться, цей гравець залишає гру. Перемагає найспритніша «квітка».

 

Гра на свіжому повітрі: Ковпак на ковпаку

Склейте один великий ковпак і кілька маленьких – бажано, різнокольорових. Маленькі ковпаки підвішують на міцній нитці. Гравці по черзі надягають великий ковпак і зав’язують очі. Треба три рази повернутися навколо своєї осі, присісти і, випроставшись, потрапити великим ковпаком у маленький.

Гра на свіжому повітрі: Прислів’я

Запропонуйте учням по черзі показати, зобразити або пояснити прислів’я. Багато дітей дуже люблять щось зображувати, жестикулювати або хоча б просто кривлятися.

 

Гра на свіжому повітрі: Визнач предмет

Поділіть учасників на дві команди. Запропонуйте їм порівну кількість предметів, наприклад іграшок, і потім нехай спробують придумати загадку про ту чи іншу іграшку, і якщо глядачі в залі вгадують, про що йде мова, дана команда отримає бал.

 

Гра на свіжому повітрі: Розігрування призу на рахунок “три”

Учасника стоять один проти одного – перед ними на стільці лежить приз. Ведучий вважає: раз, два, три … ста, раз, два, три …. надцять, раз, два, три … дцять і т.д. Перемагає той, хто виявиться уважніше і першим візьме приз, коли ведучий скаже – три.

 

Гра на свіжому повітрі: Роздавити кульку суперника

Учасникам дається по одній надутим повітряній кульці, як
ий вони прив’язують до лівої ноги. Правою ж ногою треба роздавити кулька суперника.

 

Гра на свіжому повітрі: Кегля

Граючий стає перед стільцем з кеглів, йде 8-10 кроків вперед, зупиняється. Потім йому зав’язують очі, пропонують повернутися навколо себе один-два рази, пройти ту ж кількість кроків назад до стільця і, піднявши руку, зверху опустити її на кеглю. Виконав завдання отримує приз.

 

Гра на свіжому повітрі: Аплікація

Поділити дітей на дві групи. Хто швидше зробить аплікацію: з кольорового паперу виріжте – сонечко, хмарки, кульбабки, баранчиків, озеро. На великому картоні зеленого кольору все розмістити. З гофрованого паперу зеленого кольору зробіть травичку для баранчика. У вас вийде чудова галявинка!

 

Гра на свіжому повітрі: Передавай шапку

Всі учасники стають у два кола – внутрішній і зовнішній. В одного гравця на голові шапка, її потрібно пустити по своєму колу, умова одна – шапку передавати з голови на голову, не торкаючись її руками. Виграє та команда, в якій гравець під номером один знов опиниться в шапці.

 

Гра на свіжому повітрі: Метелик

Учасники отримують за великим Сачку на довгій палиці і по повітряній кульці. Завдання гравців – як можна швидше піймати суперника в сачок, намагаючись не “втратити” кулька.

 

Гра на свіжому повітрі: Будинок моєї мрії

Поділити учнів на дві команди. Хто швидше збудує з заготовлених матеріалів-пазлів (прямокутники, квадрати, кола, різні смужки) «Будинок

своєї мрії»

 

Гра на свіжому повітрі: Знайди місце

Ставлять стільці (в ряд, по колу і т.п.). Ведучий бере довгу палицю і починає обходити сидячих на стільцях. Якщо у кого-то він стукне палицею об підлогу, то цей грає повинен встати із стільця і ​​піти слідом за ведучим. Так що водить ходить навколо стільців, стукає то тут, то там, і ось за ним слідує ціла свита. Ведучий починає віддалятися від стільців, ходить кругами, змійкою; інші повторюють все за ним. Раптом, в несподіваний для всіх момент, ведучий двічі стукає по підлозі. Це сигнал до того, щоб всі негайно зайняли місця на стільцях. А це тепер не так-то просто, оскільки стільці дивляться в різні боки. Сам ведучий намагається зайняти місце одним з перших. Тепер водить той, кому не дісталося місця.

 

Гра на свіжому повітрі: Море хвилюється

Приймати участь може будь-яку кількість гравців. Ведучий відвертається від решти учасників і каже: «Море хвилюється раз, море хвилюється два, море хвилюється три, морська фігура на місці замри!». У цей момент гравці повинні завмерти в тій позі, в якій опинилися. Хто перший з них поворухнеться, той стає на місце ведучого або віддає фант.

Гра на свіжому повітрі: Клякса

Для гри потрібні фарби, пензлик і листочок паперу. Учасники мають зробити пляму буд
ь-якого кольору. Потім, скласти аркуш навпіл і притиснути обидві половинки. Після цього лист розгорнути і сказати, що бачать. Така гра розвиває фантазію дітей, а також по обраному кольору і побаченим предметам можна судити про їхній психологічний стан.

 

Гра на свіжому повітрі: Хто найспритніший?

Розставте фігурки на підлозі. Всі ходять по колу під музику за ведучим і, за свистком або коли припинилося музика, мають схопити фігурку. Кому не дісталося, той виходить з гри. Кількість фігурок зменшується кожного разу на одну.

Гра на свіжому повітрі: Відкуси яблуко

Яблуко прив’язують за держак і підвішують. Учасники підходять до яблука по одному і пробують відкусити його, тримаючи руки за спиною. А зробити це важко.

Гра на свіжому повітрі: Водолаз

Гравцям пропонується, одягнувши ласти і дивлячись у бінокль із зворотного боку, пройти по заданому маршруту.

.

Гра на свіжому повітрі: Одягни ковпак

Паперовий ковпак, розташований на довгій палиці, необхідно надіти на голову суперника. Учасники намагаються якомога швидше “околпачіть” один одного.

 

Гра на свіжому повітрі: Марафон

За допомогою звичайної спринцівки необхідно провести тенісний кульку по всій дистанції “марафону”, намагаючись швидше дістатися до фінішу.

Гра на свіжому повітрі: Вірьовочка

Два стільця ставляться спинками один до одного, під ними протягується мотузочок. По команді ведучого два учасники ходять навколо своїх стільців. За командою сідають кожен на свій стілець і висмикують з-під нього мотузку. Гра проводиться до трьох разів. Хто перемагає двічі, той отримує приз.

 

Гра на свіжому повітрі: Паровозик

Ця гра цікава як дорослим, так і дітям. Спочатку вибирають ведучого. Потім визначають дистанцію для «паровозиків» і створюють різні перешкоди з перевернутих стільців, містечок, кеглів. Далі визначають, хто стане «керувати» «залізницею», а керівники у свою чергу повинні оцінювати

майстерність «машиніста».

Хлопці розділяються на дві команди. У кожній з них гравці повинні вибрати «машиніста» «паровозика», інші стають «вагонами». «Машиністи» встають попереду, а («вагончики») учасники, шикуються за ними в ланцюжок, узявши один одного за талію. За сигналом ведучого «паровозики» повинні рушити в дорогу, причому «машиністу» треба вибрати таку швидкість, щоб одночасно і подолати всі перешкоди, не втративши жодного «вагончика», І

перегнати суперничає з ним «склад».

Перемагає «машиніст”, що зумів успішніше провести свій «паровозик» по складній дистанції. Він згодом і стає ведучим. Тривалість ігри і число гравців не обмежуються.

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,321sec