Ігри на розвиток моторно-рухової пам’яті

Тема. Ігри на розвиток моторно-рухової  пам’яті

Мета. Навчити дітей  володіти свої тілом під час рухливих ігор;  розвивати рухому динаміку та пластику тіла під час рухливих ігор та ігор за столом; розвивати рухову пам’ять,  слухову увагу та моторну активність; .створювати позитивну атмосферу.

Обладнання: палички, зошит

Хід заняття

  1. I.              Організація учнів до заняття

 

1.Вправа «Зустрічдрузів»

Інструкція.Учністаютьуколо. Вситель  розказує вірш, учні повторюють його та виконують певні рухи.

Усіразом

Станьмодружномиуколо.

Скількидрузів – гляньнавколо.

Руку другу простягну –

Сварку з другом не почну.

Будем дружно працювати,

Правил гри не забувати.

 

  1. II.            Повідомлення теми і мети заняття

Сьогодні на заняття ми будемо багато рухатись, грати ігри.

 

  1. III.           Робота над темою
    1. 1.    Гра «Пташка»

Інструкція. Усі гравці сідають у коло й обирають ведучого. У кожного гравця є фанти (будь-яка дрібна іграшка). Він сідає в середину кола і всім гравцям дає назви дерев (дуб, клен, липа, ялина тощо). Кожен має запам’ятати свою назву. Ведучий говорить: «Прилетіла пташка, сіла на дуба». Дуб відповідає «На дубі я не була, відлетіла на ялинку!». Ялинка викликає інше дерево. Хто проґавить, віддає фант.

  1. 2.    Гра «Поза-статуя»

Діти рухаються в кімнаті вільно. Коли ведучий плескає в долоні певну кількість разів, діти прийма­ють відповідну позу (на 10—20 сек).

Перед початком гри необхідно вивчити кожну по­зу, яка виконується після плескання у долоні.

1   плескання — поза “чаплі” (дитина стоїть на одній нозі, піднявши другу).

2 плескання — поза “жабки” (присісти, п’ятки нарізно, коліна в сторони, руки — між ногами на підлозі).

 

3 плескання — діти рухаються по кімнаті довільно.

 

  1. 3.    Гра «Запам’ятай свою позу»

Кожна дитина стоїть на своєму місці. За коман­дою ведучого всі діти мають прийняти за бажанням будь-яку позу. Ведучий обходить дітей і стежить за тим, щоб не було однакових поз.

Потім звучить весела музика. Діти рухаються, танцюють, бігають 1—1,5 хв. Музика раптово стихає, діти повинні швидко розбігтися на свої місця і прий­няти ті пози, які вони вчили на початку гри.

 

  1. 4.    Гра «Зіпсований телевізор»

Група дітей за своїм бажанням обирає ведучого. Потім уся група повертається до нього спиною. Ведучий підходить до когось із дітей і показує йому якусь позу.

Потім ведучий відвертається. Дитина показує поба­чену позу другому учаснику, а той передає побачене далі.

Коли всі діти побачили пози, вони стають у коло обличчям у центр. Ведучий та остання дитина демон­струють свої пози. Вони виявляються різними — це і є “зіпсований телевізор”.

 

  1. 5.    Гра «Дзеркало»

Діти стоять колом, обличчям до центру. Всі вони — “дзеркала”. Ведучий приходить у “магазин дзеркал”. По черзі підходить до кожного “дзеркала”, показує рух, а “дзеркало” одразу ж його повторює.

  1. 6.    Гра «Заборонений рух»

Ведучий показує дітям рух, який повторювати не можна. Потім він показує різні рухи руками, ногами. Той, хто повторив заборонений рух, вибуває з гри. Забороненим може бути будь-який рух або поєднання рухів.

  1. 7.    Вправа «Канон»

Інструкція. Гравці стоять у колі і по черзі роблять наступні рухи: один присідає і встає, інший плеще в долоні, третій присідає і встає і т.д.

  1. IV.          Робота в зошиті

Завдання з паличками

  1. 1.    Вправа «Встанови рівновагу»

Оленка та Микола отримали по 5 цукерок. (складіть із 9 паличок ваги, як показано на малюнку). Допоможіть дітям зважити цукерки: перекладіть 5 паличок так, щоб ваги врівноважилися.

  1. 2.         Вправа«Рак-неборак»

Рак-неборак повз у гості до свого сусіда краба. (викладіть рака із 10 паличок, як показано на малюнку). Допоможіть раку повернутися додому: перекладіть 3 палички так, щоб він повз униз.

  1. 3.         Вправа «Чарівна рибка»

Складіть із паличок  рибку,як показано на малюнку. Замість ока покладіть монетку. Рибка пливе справа наліво. Пересуньте монетку і тільки три палички так, щоб примусити рибку плисти в протилежному напрямку.

  1. 4.         Вправа «Перетворення»

Складіть із 9 паличок сокиру, як показано на малюнку. Перекладіть 4 палички так, щоб перетворити сокиру на 4 рівних трикутники.

V.  Підсумок  заняття

– Що сподобалось?

– Що не сподобалось?

–                Що відчули?

 

–                     Що уявляли?

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,321sec