Ігри на дитячому майданчику

Гра на свіжому повітрі: Моторна голова

Учасникам конкурсу видаються ковпаки, на кінцях яких укріплені голки. Необхідно якомога швидше голкою лопнути більшу кількість повітряних куль.

Гра на свіжому повітрі: Швидкі водоноси

Беруть участь два гравці. На двох стільцях стоїть миска з водою і лежить по одній ложці. За кілька кроків стоять ще два стільці, а на них порожню склянку. Хто перший заповнить порожній стакан, той переміг

 

Гра на свіжому повітрі: Дізнайся мене

У грі бере участь багато дітей. Ведучому зав’язують очі, він стає в центр кола. За сигналом (бавовни) провідного грають починають рухатися по колу. Повторний бавовна зупиняє рух. Тепер ведучий повинен вказати на кого-то з граючих і спробувати його впізнати. Він має право доторкнутися до гравця і, якщо не може вгадати, попросити його що-небудь вимовити (зобразити тварина – промуркотів, пропищати, прогавкать, прокукурікати і т.д.). Якщо ведучий не дізнається дитини, він водить вдруге.

 

Гра на свіжому повітрі: Хто ведучий?

У грі повинно брати участь не менше шести гравців, один з граючих залишає кімнату. У цей час інші сідають у коло і вибирають ведучого. Ведучий робить прості рухи, наприклад, ляскає в долоні, мотає головою, трясе кулаками в повітрі і т.д. Решта гравців повинні повторювати рухи ведучого і щонайшвидше виконувати нові рухи услід за ним. Тепер гравець, який виходив за двері, повертається і стає в центр кола. Його завдання – виявити, хто ведучий. Це зовсім непросто, тому що, поки він дивиться на ведучого, той не стане робити нових рухів. Коли ведучий все ж таки знайдений, він повинен вийти з кімнати, а гравці вибирають нового ведучого.

 

Гра на свіжому повітрі: Дістань яблуко

Для гри необхідний великий таз з водою. У таз кидають кілька яблук, а потім гравець стає на коліна перед тазом, тримаючи руки за спиною, і намагається зубами зловити яблуко і дістати його з води.

Гра на свіжому повітрі: На риболовлі

Риболовлею
хлопчики найчастіше цікавляться більше, ніж дівчинки, проте ця гра напевно буде цікава як тим, і іншим.

Вам в першу чергу треба вибрати двох ведучих на роль «Рибаков». Решта учасників гри – «рибки». «Рибалки» повинні ловити “рибу”, взявшись за руки. «Рибка» вважається спійманої тільки в тому випадку, якщо «рибалкам» вдається оточити її, стуливши навколо неї руки.

Ті «рибки», які потрапили в мережі, приєднуються до «рибалкам». Іншими словами, число «рибалок», зростає, і таким чином поступово виходить цілий «Hевод», тепер «рибок» виловлюють цим «неводом». Два останніх не спійманих гравці вважаються переможцями. Якщо гра повторюється, вони починають її в ролі «рибалок». Час гри і число гравців не обмежені.

 

Гра на свіжому повітрі: Морський світ

Серед дітей вибирається “акула”. Всі інші стають “рибками”. Грають діти як у квача, тільки до кого доторкнеться акула стає помічником.

 

Гра на свіжому повітрі: Клубок

Гравці стають у коло і беруться за руки. Потім вони повинні, не відпускаючи руки, заплутатися в клубок. Ведучий ж повинен розплутати клубок, в який зав’язалися гравці.

 

Гра на свіжому повітрі: Зайці та морквина

На землі прокреслюють коло діаметром 8 – 10 метрів . У коло кладуть 10 морквин або будь-яких інших предметів. Коло – це “город”. Вибирається городнє “Опудало”, яке буде ловити зайців. За сигналом ведучого зайці можуть вбігати в коло і красти моркву, а Опудало ловити зайців. Спійманий заєць вибуває з гри. Але Пугалом дозволяється ловити зайців тільки тоді, коли вони заберуться в город, за межами кола їх ловити не можна.

Гра на свіжому повітрі: Оселедця в бочці

Ця гра – протилежний варіант хованок. Всі гравці закривають очі і вважають до десяти, а ведучий тікає й ховається. Через деякий час один з гравців йде на пошуки і, якщо не знаходить сховався за одну хвилину, вибуває з гри. Якщо ж він знайшов ведучого, то ховається разом з ним.

Далі на пошуки ведучого виходить наступний учасник і теж, якщо знаходить сховалися, то ховається разом з НМІ, їли ні – вибуває.

Гра продовжується до тих пір, поки все не сховаються разом з ведучим, немов оселедця в бочці. Головне при цьому – не засміятися і не видати всіх.

 

Гра на свіжому повітрі: Мокра курка

В
едучому зав’язують очі. Він має право ходить тільки навколо «лазілкі», забиратися на неї йому заборонено. Його завдання піймати кого-небудь з гравців і впізнати кого ж він піймав. Гравці пересуваються по «лазілке» і по землі не відходячи від «лазілкі» далі, ніж на крок, намагаючись не потрапити в «лапи» ведучого. У ведучого під час гри є дві рятівні фрази. Варто тільки йому сказати: «Стоп, земля!» І всі гравці стоять на землі завмирають і не рухаються. Але через 5 секунд вони знову можуть рухатися, а ведучий більше не може скористатися цією фразою. Так само він може сказати: «Стоп, місяць!» І всі гравці знаходяться на «лазілке», як і в попередньому випадку, не рухаються 5 секунд, цією фразою ведучий так само користується один раз за гру. Спійманий гравець стає «мокрою куркою».

 

Гра на свіжому повітрі: Сніжки

Командам дається папір. За певний час учасники мають зліпити з паперу уявні сніжки. Чия команда більше зробить сніжок, та і переможе.

Гра на свіжому повітрі: Записки

Один листочок ділиться на десять частин (які називаються записками), інший аркуш стане в нагоді для плану.

Отже, на першій записці ми з одного боку пишемо «Записка № 1», а з іншого боку пишемо місце, де знаходиться записка № 2. Виглядає це приблизно так: «Записка № 2 захована біля стільця на кухні». На записці № 2 пишемо, де знаходиться записка № 3, на третій записці вказується місцезнаходження записки № 4. І так далі, до десятої. На десятій записці пишеться місце, де знаходиться план.

План – це політ вашої фантазії. На плані ви малюєте можливі місця, в яких може бути захований ваш приз. Якщо це шафа, то ви малюєте шафу і хрестиками позначаєте приблизні місця схованки. Чим більше буде можливих варіантів, тим цікавіше.

Приступаємо до гри. Ховаємо всі записки (подалі), план і приз (відповідно до того, що ми написали на записках, головне не заплутатися), запрошуємо граючих і повідомляємо їм орієнтир, де потрібно шукати першу записку. Гра почалася, учасники захоплені пошуками!

Виграв вважається той, хто знайшов приз.

Як варіант, який знайшов більше всіх записок також отримує винагороду за проявлену їм швидкість і спритність.

 

Гра на свіжому повітрі: Зайчик

Вибирають зайчика і обступають його хороводом. Зайчик поглядивет як би вистрибнути з кола. А хоровод ходить, по колу, наспівуючи:

“Зайчику, потанцюємо, сіренький, поскочи.

Гуртком, бочком повернись, гуртком, бочком повернись!

Є зайцю, куди вистрибнути,

Є сірому куди вискочити! ”

Завдання зайця вистрибнути з кола.

Гра на свіжому повітрі: Ромб

Спочатку гравці перераховуються, щоб вийшло парна кількість, діляться на дві команди.

Після беруться невеликі листочки паперу (Ромби), на них малюються «плюс» чи «мінус» і число від 100 до 100 * (N гравців / 2). Потім ромби згортаються в трубочки і кладуться в шапку, учасники збираються в коло і один підкидає шапку, кожен повинен схопити один ромб. Ромби розкриваються, але нікому не показуються, плюсики одна команда, мінусики – інша. «Мінусики» тікають (їм дається фора в пару хвилин), «плюсики» чекають, потім починається гра в догонялки, завдання: наздогнати (схопити за руку) людини з іншої команди з меншим значенням всіх наявних у нього ромбів. Тобто, якщо у гравця +400 і він наздоганяє людини з -300, то той зобов’язаний віддати ромби і вийде вже +700. Якщо ж наздогнав того, у кого більше ромбів, є шанс втекти, поки не схоплений за руку. Ромб можна було передавати іншому гравцю зі своєї команди.

Гра на свіжому повітрі: Щітка

Кілька людей стають у тісне коло – плече до плеча, а руки тримаємо за спиною. В одного в руках звичайна одежна щітка. Той, хто водить – посередині. Щітка починає свою подорож по колу, передається із рук в руки. Передавальні не стоять спокійно, а безупинно роблять вигляд, ніби приймають або передають щітку своєму сусідові. Поки ведучий придивляється, той, у кого щітка виявиться в момент, коли він відвернувся, може “почистити” йому спину.

Якщо ведучий підозрює, що у кого-то в даний момент щітка, то він повинен сказати: “Руки!” – І вказати на підозрюваного. Всі простягають руки вперед. Якщо щітка виявиться в того, на кого показав ведучий, або ж у його сусіда (передати щітку сусідові зазвичай встигають), водити буде той, у чиїй руці буде щітка. Якщо ж вона виявиться в руках іншого учасника гри, останньому надається можливість від душі “почистити” водить, після чого щітка знову йде гуляти по колу.

Гра на свіжому повітрі: Гуси

Для гри в гусей на майданчику на відстані 10-15метров один від одного чертятся дві лінії – два “вдома”. В одному знаходяться гуси, в іншому – їх господар. Між “будинками під горою” живе “вовк” – що водить. Господар і гуси ведуть між собою діалог, відомий всім з раннього дитинства:

– Гуси, гуси!

– Га-га-га.

– Є хочете?

– Так-так-так.

– Так летіть!

– Нам не можна.

Сірий вовк під горою

не пускає нас додому.

Після цих слів “гуси” прагнуть перебігти до “хазяїна”, а “вовк” їх ловить. Спійманий “гусак” стає “вовком”.

 

Гра на свіжому повітрі: Толкачікі

Кількість гравців: не менше двох.

Додатково: ключки.

Гру потрібно проводити на льоду.

Кожен з двох гравців тримає обома руками свою ключку і намагається витіснити суперника з кола. У грі дозволяється присідати, відскакувати в бік, відхилятися, несподівано штовхати суперника плечем, щоб той втратив рівновагу або виявився хоча б одним коником за межами кола. Потрібно вміло розрахувати як силу поштовху, так і спосіб відступу. Можна дозволити суперникові виконати сильний поштовх раз-другий, а в третій раз відступити в бік, тоді він по інерції вилетить за межі кола.

Гра на свіжому повітрі: Пальники

Горельщік стає попереду пар, спиною до граючих, і каже:

Горі-гори ясно, щоб не згасло.

І раз, і два, і три.

Остання пара, біжи!

На слово “біжи” пара, що стоїть останньою, оббігає колону і встає попереду. Ведучий ж повинен постаратися випередити одного з втікачів і зайняти його місце. Той, кому не вистачило місця, стає ведучим і “горить”. Замість слів “остання пара” водящий може вимовити: “четверта пара” або “друга пара”. Тому всім граючим треба бути дуже уважними і пам’ятати, якими за рахунком вони стоять у колоні.

завантаження...
WordPress: 22.93MB | MySQL:26 | 0,308sec