Ігри для дітей на вулиці

Гра на свіжому повітрі: Хто зачепив?

Одній дитині зав’язують очі і повертають спиною до решти. Хто-небудь легенько зачіпає його рукою, треба відгадати, хто це?

Якщо відгадав, то ганьбила зав’язують очі і він стає угадайку.

 

Гра на свіжому повітрі: Кішки-мишки

Стільці ставляться по колу, сидіннями усередину. Половина дітей сідає на стільці – це мишки, інші встають ззаду – це кішки. Однією кішці мишки має не вистачити, тобто вона стоїть за порожнім стільцем.
Ця кішка підморгує який-небудь мишці.

Завдання мишки: перебігти на порожній стілець до подмігнувшему. Завдання кішки, що стоїть позаду: руками затримати її. Якщо не втримала – сама підморгує наступної мишці.

Через деякий час мишки і кішки міняються ролями.

Гра на свіжому повітрі: Скоріше в коло!

У середині майданчика креслять коло діаметром 1-2метра (залежно від кількості граючих). Вибирають ведучого, який стає в коло. Решта гравців розташовуються за колом. Вони стають на рівній відстані один від одного і креслять навколо себе невеликі гуртки діаметром в 0,5 метра. Перед початком гри всі учасники входять у велике коло. Один з них підкидає м’яч вгору (і трохи в бік), а інші, крім ведучого, розбігаються по своїх гурткам

Ведучий, як тільки м’яч торкнувся землі, намагається ударом руки закотити м’яч у центральне коло. Однак стоять в колах заважають йому зробити це, також відганяючи м’яч руками. При цьому вони мають право вибігати зі своїх кіл і відбігати від них. Але разом з тим гравці пильно стежать за тим, щоб ведучий не зайняв їх місце в гуртку В іншому випадку гравець, який

залишився без кола, стає новим ведуч
им

Якщо ведучому вдалося закотити м’яч у коло або прокатати його через коло, гра починається знову. При цьому вчитель призначає нового ведучого.

Можна ускладнити гру і домовитися про те, що ведучий може займати не тільки вільний коло (коли з нього вибіг гравець), а й прокатувати через це коло м’яч. Якщо це йому вдасться зробити, то гравець, який займав раніше це

коло, змінює ведучого.

Учасникам гри треба пояснити, що котити м’яч по землі слід, підтримуючи його руками. Не можна бити по м’ячу так, щоб він підстрибував вище 30сантіметров, а також доторкатися до м’яча ногою. Порушив ці правила стає ведучим.

 

Гра на свіжому повітрі: Повітряна кулька

Добре надутий повітряна кулька підкидаємо в повітря. Вказівним пальцем потрібно підштовхувати його вгору, не даючи впасти.

Кому не вдалося це зробити – виходить їхньої гри.

Виграє той, хто залишиться останнім.

Гра на свіжому повітрі: Нудно так сидіти

Уздовж протилежних стін залу стоять стільці. Діти сідають на стільці біля однієї стіни. Читають віршик:

Нудно, нудно так сидіти,

Друг на одного всі дивитися.

Чи не час пробігтися

І місцями помінятися?

Як тільки віршик прочитаний, всі діти біжать до проівоположной стіні і намагаються зайняти вільні стуья, яких на один менше, ніж учасників гри. Той, хто залишається без стільця, вибуває.

Потім прибирають два стільці. Все повторюється до тих пір, поки победіель не займе останній залишився стілець.

 

Гра на свіжому повітрі: Кіт і миші

Коту (водящему) зав’язують очі і кілька разів обертають навколо власної осі, щоб він втратив орієнтування. Решта учасників гри – миші, перебуваючи на безпечній відстані від кота, починають його піддражнювати:

– Кіт, кіт, на чому спиш?

– На мосту.

– Чого п’єш?

– Квас.

– Лови мишок – нас!

І всі розбігаються. Завдання кота – спіймати хоча б одну мишку. Коли мишка попалась, кота звільняють від пов’язки, і він стає мишкою, а спіймана мишка – котом. І все починається спочатку.

 

Гра на свіжому повітрі: Спробуй відніми!

Учасники розташовуються по колу. Вони розмикаються на відстань витягнутих рук. Вибирають ведучого, який виходить у середину кола.

Завдання, що стоять по колу починають перекидати між собою волейбольний (або баскетбольний) м’яч. Ведучий бігає в середині кола Він намагається перехопити м’яч або хоча б доторкнутися до м’яча рукою, коли м’яч перебуває в повітрі або в руках у гравців Якщо ведучому вдалося це зробити, на його місце йде той гравець, який останнім кинув м’яч, а ведучий стає в коло.

Перед грою можна домовитися, що м’яч можна кидати один одному не тільки по повітрю, але і перекочувати по землі Гравці можуть залишати своє місце в колі, якщо м’яч викотився з кола Взявши м’яч і повернувшись на місце, вони продовжують гру. Ведучий також має право вибігати за коло і салити там м’яч.

Щоб ускладнити гру, можна вибрати двох водящих. Можна також домовитися перекидати м’яч по повітрю не вище витягнутих вгору рук і не нижче колін. За дотриманням цих правил стежить вчитель, який за їх порушення вводить в гру нових водящих (з числа порушників правил), а

колишніх ставить у коло.

 

Гра на свіжому повітрі: Бабушкін клубок

Мотузка зв’язується в кільце. Одна людина, що водить, виходить з кімнати

або відвертається.

Решта, тримаючись двома руками за мотузку, заплутуються, утворюючи живий “бабусин клубок”. Ведучий повинен його розплутати, щоб знову утворилося коло.

 

Гра на свіжому повітрі: Злови горобчика

Діти стають в коло, вибирають “горобця” та “кішку”. “Воробей” в колі, “кішка” – за колом. Вона намагається вбігти в коло, зловити “горобця”. Діти не пускають.

Гра на свіжому повітрі: Пальники з хустинкою

Гравці стоять парами один за одним. Попереду ведучий, він тримає в руці над головою хустинку.

Всі хором.

Гори, гори ясно,

Щоб не згасло.

Глянь на небо,

Пташки летять,

Дзвіночки дзвенять!

Діти останньої пари біжать вздовж колони (один праворуч, другий ліворуч). Той, хто добіжить до ведучого першим, бере у неї хустинку і встає з ним попереду колони, а спізнився “горить”, тобто водить.

 

Гра на свіжому повітрі: Тин

Діти, беруться за руки і стають чотирма шеренгами (одна навпроти іншої). Під музику російської народної мелодії кожна з шеренг по чер
зі йде назустріч протилежної шерензі і кланяється.

Після уклону діти повертаються на колишнє місце. З початком веселої танцювальної діти виходять зі своїх шеренг, розходяться по всій кімнаті, танцюють, використовуючи відомі танцювальні рухи.

Як тільки музика закінчиться, кожна шеренга повинна зайняти своє початкове місце, а діти швидко і правильно “заплести тин” (взятися за руки хрест-навхрест).

 

Гра на свіжому повітрі: Вудка

Ця гра проводиться на воді. Що стоїть у центрі водящий розкручує на мотузці м’яч, а інші, розташувавшись по колу, повинні вчасно зануритися, щоб м’яч пролетів над головою, не жадев її. Хто попався на вудку, того водити.

Гра на свіжому повітрі: Третій зайвий

У центр ставляться стільці, на 1 менше, ніж число учасників. Діти під музику ходять або бігають навколо стільців. Раптово музика припиняється, треба встигнути зайняти стілець. Кому не вистачило – виходить з гри. 1 стілець прибираємо і все триває. Якщо дітей дуже багато, на початку гри можна на підлогу покласти листи газети, але коли залишається 3-4 людини, все ж краще поставити стільці.

 

Гра на свіжому повітрі: Водяні піжмурки

Ці піжмурки незвичайні не тільки тим, що в них грають у воді, – очі зав’язані у всіх, крім одного. Вірніше, не зав’язані, а закриті купальними шапочками. А один, озброївшись дзвіночком, дражнить ловців …

Ось відразу двоє з різних сторін рушили на звук, але хитрун швиденько відплив, відійшов убік, і ті схопили не його, а один одного. Той, хто все-таки зумів зловити того, хто телефонує, віддає йому свою шапочку, крізь яку нічого не видно, і отримує його дзвіночок.

 

Гра на свіжому повітрі: Дідусь Водяний

Всі встають в коло і ходять навколо, водить із закритими очима:

– Дідусь Водяний, що сидиш ти під водою! Вугільної на трішки, на хвилиночку!

Після чого водяний встає і вибирає навмання будь-якого гравця, чіпає і намагається вгадати – хто це. Якщо вгадав, то вгадана стає “Водяним”.

 

Гра на свіжому повітрі: Займи будиночок

Діти розбиваються на пари, беруться за руки – це будиночки. Група дітей – пташки, їх більше, ніж будиночків. Пташки літають. «Закапав дощик»,

пташки займають будиночки.

Кому не вистачило будиночка, вибувають з гри, а потім змінюються з дітьми-«будиночками».

Гра на свіжому повітрі: Вибий м’яч

Гравці стають у коло на відстані одного метра один від одного. Учасники гри вибирають ведучого, який бере м’яч і стає в середину кола.

Ударяючи ногою по м’ячу, він намагається вибити його за межі кола. Гравці намагаються затримати м’яч, підставляючи ноги, будь-яку частину тіла, крім рук, і не даючи м’ячу вилетіти з кола.

Якщо гравці перехоплять м’яч, вони починають перекочувати його між собою. У цьому випадку завдання ведучого – відібрати м’яч у вартих по колу і знову зробити спробу вибити його за межі кола.

Якщо ведучому це вдалося, то на його місце йде той гравець, який пропустив м’яч з правого боку від себе

Слід домовитися, що м’яч вважається правильно вибитих у тому випадку, якщо він пролетів не вище колін, що грають. Можна прийняти і більш складний варіант гри У цьому випадку гравці, які стоять по колу, у ході гри тримаються за руки і не мають права їх роз’єднувати Інші правила залишаються колишніми. Гру краще проводити з одними хлопчиками.

 

Гра на свіжому повітрі: Бій подушками

Двома короткими мотузками викладаємо на підлозі кружечки-поля на невеликій відстані один від одного (до метра). Якщо шкода розрізати довгу мотузку, викладаємо на підлозі “вісімку”.

Гравці стають на свої поля і починають лупцювати один одного не дуже важкими подушками. Програє той, хто вийшов за межі свого поля.

Ускладнити гру можна, зменшивши площу полів або оголосивши боротьбу за новими правилами: на одній нозі, однією рукою або із зав’язаними очима.

Гра на свіжому повітрі: Сищик, шукай злодія

Отже, в шапку складаються папірці з ролями: Детектив, злодій, король, суддя, кат. Гравці навмання виймають папірці і тільки “детектив” пред’являти те, що йому дісталося. Тепер він повинен знайти “злодія” серед гравців, якщо вгадує – суддя карає “злодія”, якщо ні, то “сищика”, “кат” зобов’язаний простежити за виконанням вироку.

 

Гра на свіжому повітрі: За вагою шикуйсь!

Ведучий дає команду будується в шеренгу, а гравці повинні виконати її

якомога швидше.

Сенс гри в тому, що треба не просто побудується, а побудується за ознакою, який назве ведучий. Ознаки можуть бути такі:

– По довжині волосся;

– За першою літерою прізвища або імені в алфавітному порядку;

– По довжині одягу або висоті каблука;

– За вагою.

 

Гра на свіжому повітрі: Ворони і горобці

Вибираються 2 команди: “ворони” і “горобці”. Герасим повільно каже “Ворони!” І діти-“ворони” ловлять “горобців”, команді “Горобці!” – Навпаки!

завантаження...
WordPress: 22.94MB | MySQL:26 | 0,458sec