Гра “Відгадай птаха”

Я — чималий птах, із довгими крилами. Оселяюсь біля водойм, харчуюся тільки рибою. Я — чу­довий рибалка. У мене довгі ноги, пазуристі пальці з нижнього боку вкриті гостренькими горбками. Один із передніх пальців розвер­нутий назад — справжні живі кліщі. Хапаю рибу біля поверхні, але часом доводиться пірнати з го­ловою. Маючи вагу близько 2 кг,, можу вхопити рибину до 3 кг. (Скопа.)

Я — дуже корисна,  відома всім пташка. В Україні зустрі­чаюся скрізь. Не відлітаю взимку, а кочую разом з іншими птахами в пошуках їжі недалеко від місць гніздуван­ня. Уже в березні ми починаємо паруватися і бу­дувати гнізда, а в квітні відкладати яйця. Харчуюся різноманітною їжею — і рослин­ною, і тварин­ною, а влітку — лише комахами. (Синиця.)

* * *

Я здавна був символом лю­бові до рідного краю. Про мене складають вірші, легенди, пісні. Мої  улюблені місця — глухі зарості болота, оче­ретяні заплави. Я дуже вередли­вий до умов гніздування. Стежу, щоб обране місце було відгоро­джене від зовнішнього світу. Я ду­же обережний — якщо мене чи­мось потривожити, тихенько сходжу з гнізда, пригинаюсь, відбігаю вбік і тільки тоді злітаю. (Сірий журавель.)

 

*  * *

Я поширений на Поліссі, в Карпатах. Оселяюся окремими парами. Гніздо розташовую на високих деревах, 6—20 м від землі й використовую його багато років. Воно велике — до 1,5 м у діаметрі і заввишки до 1 м. Від­літаю у кінці серпня — вересні. (Лелека чорний.)

*  * *

Я живу в лісах. Своїм прямим долотоподібним дзьобом добу­ваю з-під кори дерев шкідників та їх личинки, які поїдаю у ве­ликій кількості. Я триста разів на день приношу своїм діткам гу­сениць і дорослих комах. За зимовий день я знищую до 150 ко­роїдів. (Дятел.)

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,659sec