Гра «Поле чудес»

Гра «Поле чудес»

У світі цілющих трав

І тур

    Завдання. Настій коренів цієї рослини підвищує життєвий тонус. Рослина любить рости у вологому лісовому затишку і не любить прямих сонячних променів. Хороші лікувальні властивості мають старі корені, вік яких інколи досягає 100 років, Назва рослини перекладається як «людина корінь».

ж е н ь ш е н ь

ІІ тур

    Завдання. Препарати, виготовлені з трави цієї рослини, лікують серцеві хвороби. Вона має цілюще кореневище, але ягоди рослини отруйні. Наукова назва походить від грецьких слів «долина», «лілія», «квітуча в траві». За давньою легендою, морська царівна Волхова полюбила юнака Садко, але він віддав своє серце Любаві. Зажурена Волхова вийшла на берег і стала плакати. І там, де падали сльози царівни, виростали ці квіти – символ чистоти, любові й печалі.

 

к о н в а л і я

 

ІІІ тур

   Завдання. Цю квітку назвали на честь одного з богів. Сік з її недозрілого плоду може стати причиною смерті. Розтерши насіння рослини і розвівши водою, одержують молочко, яке лікує запалення легень. І вживати його можна у великих дозах – по ½ склянки  3-4 рази на день.

 

м а к

Фінал

   Завдання. З пелюсток цієї рослини одержують ефірну олію. Краплина цієї рідини знеболює краще, ніж ефір, утамовує зубний біль на 3-4 години, лікує шкіряні хвороби. ЇЇ родичка теж відома в медицині. ЇЇ плоди є багатою коморою вітаміну С.

 

т р о я н д а

Супер – гра

  Завдання. Препарати, виготовлені з цієї рослини, використовують як чудодійний засіб від кашлю, у разі захворювань органів дихання. Серед інших рослин вона вирізняється різною поверхнею листків зверху і знизу.

 

 

 

Верхні листки гладенькі й холодні, а нижні – м’які й теплі.

Можна назвати три букви.

 

м а т и -й- м а ч у х а

 

  Завдання 2. З лікувальною метою використовують кору і плоди цієї рослини. Відвар кори і плодів п’ють у разі простудних захворювань. Свіжим соком з ягід видаляють прищі на обличчі. Ягоди рекомендують уживати людям, що мають високий кров’яний тиск.

Можна назвати дві букви.

 

к а л и н а

 

  Завдання 3. Рослина може замінити гірчичники в разі головних болей, у грудях. Вона може перемагати біль зубів, добре знищує мікробів, але після вживання в їжу з рота довго чути її запах. Позбутися його можна, пожувавши корінь петрушки чи аїру. У великій кількості рослину додавали в їжу гладіаторам у Стародавньому Римі для зміцнення їх організму.

 

ч а с н и к

 Можна назвати одну букву.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

32 Гра «Поле чудес» (17.0 KiB, Завантажень: 7)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,323sec