Голос актора

Тема. Голос актора.

Мета: вчити учнів володіти правильно своїм голосом, вивчити вправи для вироблення сили, висоти і тембру голосу;

    розвивати артикуляційний апарат учнів, вміння правильно володіти голосом;

виховувати силу волі учнів, прагнення володіти красивим голосом.

 

Хід заняття.

Теоретичні відомості.

Для виразності читання важливе значення має голос. Голос – це сукупність різних за висотою, силою та тембром звуків, які видає людина за допомогою голосового апарату. Голос з’являється у наслідок того, що людина змушує голосові зв’язки вмикатися і розмикатися, вдихаючи і видихаючи повітря під час говоріння.

У людей розрізняють різні голоси: високі та низькі, дужі та слабкі, дзвінкі й глухі, верескливі й буркотливі, чисті і хрипкі, а загалом – приємні і неприємні.

Голосу будь-якої людини властиві такі якості, як сила, висота, звуковий обсяг, тембр.

Голос – це надзвичайно тонкий інструмент. Він змушує чути не лише вухо, а й очі. Голосом можна відтворити будь-яку картину, створити образ, передати емоції.

 

Вправи для вироблення сили, висоти, тембру голосу.

 

Вправа 1.

Читаючи текст, посилювати голос у межах одного рядка, утримуючи його звучання на одній висоті.

«Білий ведмідь, найбільший з материкових хижаків. Він вражає своїми розмірами. Колір його хутра від – від білого до жовтуватого. Звір майже не відрізняється від сніжного покрову.»

 

Вправа 2.

Змінювати одночасно силу і висоту голосу в кожному рядку в межах однієї строфи.

Вивчайте, любіть свою мову,

Як рідну Вітчизну любіть,

Як стягів красу малинову,

Як рідного неба блакить.

 

Вправа 3.

Полічіть кількість рядків у вірші. Перший рядок вірша читайте пошепки, другий – тихо, третій – голосніше тощо. На середині вірша, дійшовши до голосного, змінювати його динаміку у протилежному напрямку.. темп повільний, висота звичайна, дихання за потреби, вдих швидкий і непомітний.

На зеленому горбочку,

у вишневому садочку,

притулилася хатинка,

мов маленькая дитинка

стиха вийшла виглядати,

чи не вийде її мати.

І до білої хатинки,

немов мати до дитинки,

вийшло сонце, засвітило,

і хатинку звеселило.

 

Вправа 4.

Прочитати текст три рази: перший – пошепки, другий – тихим голосом, але з намаганням чітко промовляти кожен звук, третій – середнім, притаманним вам голосом.

Характерна риса рудої лисиці – її пухнастий хвіст. Лисиця близький родич домашнього собаки. Цей нічний хижак усе частіше з’являється поблизу місті сіл.

 

Вправа 5.

Не поспішаючи, з властивою вам силою голосу читати текст, протягуючи наголошені склади . вслухатися у виразне приговорювання кожного звука, складу, слова. Робити паузи і щоразу набирати повітря.

Вдома вчить мене матуся,

В школі вчить мене учитель

І сама я пильно вчуся

Рідним словом говорити.

 

 

Підсумок заняття.

Отже на сьогоднішньому занятті ми з вами побачили, яке важливе значення має голос актора і не тільки актора, а будь-якої людини. Тож старайтеся дотримуватися тих правил, про які ми сьогодні говорили і тоді з вами буде приємно спілкуватися вашим друзям, рідним, знайомим.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,339sec