Година спілкування:«КОСМОС — ДАЛЕКО ЧИ ПОРУЧ?»

Мета:

Поглиблювати знання учнів про природу, її красу та багатства, сприяти розумінню необхідності захищати і берегти навколишнє середовище, виховувати любов і повагу до рідної землі, турботливе ставлення до всього живого на ній; розвивати творчі здібності; формувати у школярів екологічну культуру, естетичне бачення навколишнього середовища; виховувати любов до природи.

Обладнання:

– комп’ютер(заняття можна провести в комп’ютерному класі), диск з відеороликом «Путешествие сквозь космос»(Додаток 1 ; диск з музикою (Додаток 2);

– ілюстрації нашої планети (Додаток 3)

Хід заняття

Слово вчителя з елементами бесіди

Давайте трішки розслабимось. Я хочу, щоб ви зараз заплющили очі та уявили себе у найкращому місці на Землі. (Діти заплющують очі, вчитель вмикає музику (Додаток 2). )

(Через декілька хвилин) Ну що ж, тепер повертаємося сюди, до класу і кожен зараз розповість у якому саме місці він побував. (Учні відповідають)

Більшість з вас насолоджувався незрівняною природою, свіжим повітрям, чи не так?

Перегляд відеоролика «Путешествие сквозь Космос» з обговоренням

Ну а тепер я хочу запросити вас у невеличку подорож крізь космос. Сідайте зручно та будь ласка уважно дивіться на екран.(вчитель вмикає відеоролик «Додаток 1»)

За допомогою новітніх технологій ви змогли ви змогли побувати у Космосі. Які відчуття виникли у вас?

Слово вчителя з елементами бесіди

Отже ми побачили яка наша планета красива. Земля є нашою космічною домівкою. А про що ми насамперед дбаємо у нашій домівці? (Учні відповідають).

Саме чистота свідчить про красу нашого дому, тому ми повинні робити усе, щоб наш космічний дім був гарним.

Землю ми бачимо як мізерну частинку Всесвіту. А чим відрізняється наша планета від інших планет космічного простору?(Учні дають відповідь)

Велич нашої планети окреслюється наявністю Людини. Людина — частка природи, її породження. Саме від людини залежить доля нашої планети.

Природні ресурси нашої планети обмежені, а можливості природного навколишнього середовища не безкраї.І людям слід замислитись про їх раціональне використання .

Тривожна інформація про неблагополучний стан навколишнього середовища надходить з усіх континентів, про це говорять різними мовами. Наш світ поділений кордонами тільки умовно. Екологічне теперішнє та майбутнє в усіх народів спільне. Тому кожна держава, велика чи мала, кожен житель планети Земля, – усі несуть відповідальність перед людством за збереження природи для нинішнього та майбутнього поколінь.

У нашому складному світі все дуже тісно взаємопов’язано, природа чутлива та вразлива, а наслідки тривалого бездумного ставлення до довкілля взагалі можуть бути катастрофічними. Планета у нас одна, одна на всіх землян. І іншої не буде. Тому бережіть її. Звідси і мета нашої зустрічі – виробити спільні позиції щодо того, як зберегти нашу природу від забруднення.

 Як відомо, без їжі людина може прожити місяць, без води – тиждень, без повітря не може прожити і двох хвилин. Тому ми вважаємо стан атмосфери однією з найголовніших екологічних проблем Землі.

 Людина необдумано поводиться з цим неоціненним багатством природи. Лише один автомобіль, який пройшов 15 тис. км. Виділяє в повітря 3250кг вуглекислого газу.

Людство створило велику кількість споживачів кисню, вміст вуглекислого газу за останні роки збільшився в атмосфері на 17%. В результаті цього тільки над Україною за останні 10 років потоншав на 10% озоновий шар. Як наслідок – можливі посухи, зниження родючості ґрунтів, підвищення ракових захворювань. А також – парниковий ефект, про який нам підготували доповідь.

Доповідач. Клімат на нашій планеті періодично змінювався. За тисячі років чергувалися періоди значного похолодання і навіть зледеніння та теплі епохи. Нині ж учені дуже занепокоєні: схоже на те, що Земля розігрівається значно швидше, ніж будь-коли в минулому. Моделлю «парникового ефекту» є клімат Венери. Її щільна атмосфера, що на 98% складається з вуглекислого газу, за рахунок цього розжарена до 5000 ºС (за такої температури залізо стає червоним). Парниковий ефект – це підвищення середньої температури на Землі внаслідок збільшення концентрації карбон (ІV) оксиду. Парниковий ефект викликає танення льодовиків на полюсах Землі й підвищення рівня Світового океану. За останні 100 років температура Землі зросла на 0,3- 0,6 ºС, за 10 років – на 0,12 ºС. У разі танення льодовиків Антарктиди рівень Світового океану підніметься на 6 метрів, що призведе до затоплення багатьох територій. Парниковий ефект посилюється наявністю в атмосфері метану, оксидів нітрогену. Головними джерелами вуглекислого газу є паливно-енергетичний комплекс, транспорт, металургія.

Не менш болючою проблемою Планети Земля є проблема води, адже вода – початок всіх початків. Саме у воді зародилося життя, на 70-80% з неї складається все живе.

Природна вода має властивість самоочищення під впливом природних чинників: сонячного світла, атмосферних газів, життєдіяльності організмів – бактерій, грибів, зелених рослин, тварин. Але при сильному забруднення самоочищення води не відбувається через порушення природних біологічних процесів.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 2,115sec