Година спілкування: «ВОДА – ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ»

Мета: формувати систему знань про значення води у житті людини і природі; удосконалювати вміння отримувати необхідну інформацію; розвивати у школярів екологічну культуру, естетичне бачення навколишнього середовища; виховувати дружні стосунки в колективі, взаємоповагу та почуття взаємодопомоги, повагу до думки товариша, дбайливе ставлення до природи.

Епіграф

Вода! Ти не маєш ні смаку, ні кольору, ні запаху.

Тебе неможливо описати.

Тобою хочеться насолоджуватися, не знаючи, що ти таке…

Ти сповнюєш нас радістю, яку не пояснити…

З тобою повертаються сили, з якими розпрощалися.

Ти – найбільше багатство в світі!

Вступ.

Одним із природних багатств, які трапляються в житті людини і яке супроводжує її все життя, є вода. «Вода найдивовижніший мінерал на Землі». Недарма вчені вважають, що було б правильніше назвати нашу планету Вода, оскільки її поверхня на ¾ вкрита водою. Тому на нашій годині спілкування ми торкнемося таємниці води в природі, її властивостей, її значення.

Гра «Вірю – не вірю»

 1. Чи вірите ви, що вода – одна з найпоширеніших речовин на Землі?
 2. Чи вірите ви , що вода має запах?
 3. Чи вірите ви , що воду з річок України можна вживати як питну?
 4. Чи вірите, що вода має лікувальні властивості?
 5. Чи вірите, що вода може перебувати у трьох агрегатних станах?
 6. Чи вірите, що вода може розмовляти?
 7. Чи вірите, що вода – найкоштовніший мінерал на Землі?

  Вчитель:
  У народі кажуть: «Водиця – усього цариця.» Справді – немає в світі такої речовини, яка могла замінити цей мінерал. З кожним роком людство використовує дедалі більше прісної води. То яке її значення?

  Відповіді учнів.

  Молодці, ви навели багато прикладів, які вказують на роль води у природі та житті людини. Але, щоб ще більше про це дізнатись ми переглянемо презентацію «Вода – життя»

  Гра «Я – репортер»

  Уявіть собі, що ви репортер газети «Народна медицина» вам потрібно підготувати інформацію про лікувальні властивості води.

  1 репортер:
  Я дізнався у сільського лікаря, як допомагає вода в лікуванні. Ось, що розповів лікар.

  «В Україні, за давнім народним звичаєм, бажають «Будьте здорові, як вода!» Ще давні греки вважали, що вода змиває всі душевні страждання. Тому один із способів використання води в лікувальних цілях – загартовування. Воно є одним із найважливіших засобів профілактики захворювань, зміцнення здоров’я людей Загартовуватися можна холодною водою за системою П.Іванова.

  Крім цього, водою можна оздоровити й омолодити організм. Ще наші пращури помітили, що рослини виділяють біологічно активні речовини з цілющими властивостями. На свята Юрія у травні та на Івана Купала в липні, коли буяє вся рослинність, роси наповнюються життєдайною силою Землі і Місяця, люди обтирали хворі місця росою, а дівчата вмивали обличчя, щоб бути красивими. Якщо ж ходити по росі босоніж, то на шкірі не з’являтимуться грибкові захворювання.»

   

  2 репортер:
  А я хочу розповісти про лікувальні властивості йорданської води.

Вода стає цілющою, якщо вона чиста, якщо біологічно активована і якщо вона структурована. Структурована вода – з впорядкованими молекулами.

Найбільше зразки води структуруються і біологічно активуються тоді, коли наступає таке розміщення планет і Сонця, яке буває раз на рік – саме в пору Водохреща. Розміщення планет дуже сильно впливає на воду. Наприклад, припливи і відпливи під впливом Місяця. Також кожна молекула води знаходиться під впливом гравітаційних сил планет і Сонця.

Якраз у середині грудня розташування планет сприяє взаємодії гравітаційних сил з молекулами води, і вода стає структурованою і активованою, тому вона й стає цілющою.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Voda (1.5 MiB, Завантажень: 16)

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.94MB | MySQL:26 | 1,200sec