Година спілкування на тему: «СТАВСЯ ДО ІНШИХ ЛЮДЕЙ ТАК, ЯК ТИ ХОЧЕШ,ЩОБ ВОНИ СТАВИЛИСЯ ДО ТЕБЕ»

Мета:
допомогти учням у визначенні цілей на майбутнє; виховувати шанобливе ставлення до будь-якої людини; розвивати ділові якості, критичне ставлення до себе, до своїх можливостей, до дійсності.

Епіграфи:

«Допоможи тому, хто несе тягар, а не тому, хто покладе його поруч»

Сенека.

«Кожна людина народжується для якогось діла».


Е. Хемінгуей.

«Багатством живиться лише тіло, а душу звеселяє споріднена праця».

Г. Сковорода.

Хід заняття

Вступне слово класного керівника. Дорогі діти у вас такий прекрасний вік – вік пізнання і перших самостійних рішень, вік дружби, яку проносять потім через усе життя, вік, коли у вас зۥявляється чимало власних проблем. У кожного з нас від народження з’являється свої принципи: один любить спокій, буденність, простоту, скромність, інший – навпаки: неспокій, святковість, вишуканість. Одні ростуть і виховуєтеся в сім’ях, де панує любов, злагода, людяність, достаток, а інші – в сім’ях , де можна почути сварки, немає повного достатку. Але кожен з нас зі своїм народженням одержав право на життя і повинен думати зараз над кожним своїм кроком, вчинком.

Декому здається, що в тринадцять років ще не потрібно ламати собі голову над серйозними проблемами. Але коли добре подумати, то саме у цьому віці людина має дати відповіді на найсерйозніші питання свого життя. Перевага старших людей над тими, кому сьогодні тринадцять, зрозуміла. Вони теж були у цьому віці й лише тепер знають, як прожити ці роки з користю. Вони вже пройшли через ваші нинішні труднощі, сумніви, вагання. Адже питання, які постають перед людиною в юності, за своєю суттю завжди одні й ті самі. Тому відвернутися од порад старших, хто б вони не були – батьки, учителі, знайомі – було б непростимою легковажністю.

    Вправа «Мої сильні і слабкі сторони»

Кожному пропонується заповнити анкету — аналіз власних вад і позитивних якостей (це дає можливість дитині ще раз поринути у власний світ, проаналізувати свої сильні і слабкі сторони)

Мені добре вдається

Мені погано вдається

Мені не подобається

Мені цікаво

Мені нудно

Я горджуся

Я хотів би бути більш

Я хотів би бути менш     _____

Найбільшим стимулом для мене є

Люди вважають, що мої переваги — це

Люди вважають, що мої недоліки — це

 

Гра «Скріпка». Для гри викликаються 4 учасники, які отримують по одній звичайній канцелярській скріпці. їм пропонується, за командою класу, на швидкість розігнути скріпку.

Після того, як усі впораються із завданням, дається наступна команда: кожен повинен повернути своїй скріпці попередній вигляд. Гравці демонструють класу отримані вироби.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.84MB | MySQL:26 | 0,548sec