Година спілкування на тему: «КИМ БУТИ ЧИ ЯКИМ БУТИ»

Ми вступаємо в різні періоди нашого життя,

наче немовлята, не маючи за плечима ніякого

досвіду, скільки б нам не було років.

Ф. Ларошфуко

Мета. Сприяти отриманню досвіду прийняття самостійного відповідального рішення в ситуації, пов’язаній із життєвим самовизначенням та професійним вибором.

Вчитель. Не випадково наша зустріч розпочата словами відомого французького мислителя Ф. Ларошфуко. Кожен із вас стоїть зараз на порозі самостійного, дорослого життя. Період, який ви переживаєте, психологи пов’язують із життєвим самовизначенням і професійним вибором. Як не розгубити себе по життю, залишитися вірним своїм ідеалам, цінностям, життєвим принципам? На ці та інші запитання ми спробуємо знайти відповідь.

Кого з вас не хвилює питання власного майбутнього. Хто не піддався спокусі заглянути у своє майбутнє. Виявляється для цього зовсім не потрібно звертатися до ворожки. Важливо розібратися у своїх мріях, надіях, життєвій програмі, цілях, щоб частково спрогнозувати майбутнє.

За висловом Джона Леннона, життя – це те, що відбувається в той час, коли ми плануємо майбутнє.

Плануючи це майбутнє, ми оперуємо такими поняттями, як мрія, надія, життєва програма, життєві цілі.

(На дошці вивішуються аркуші, на яких записані такі поняття: мрія, надія, життєва програма, життєві цілі. Дається визначення цим поняттям).

Мрія – це власне бачення бажаного майбутнього. Мрія завжди живе у нашій свідомості як яскравий образ. Мрії бувають пасивні, далекі від реальності, і активні, і тоді вони мотивують поведінку.

Надія – має величезний енергетичний потенціал. Надія зігріває похмуре сьогодення, допомагає людині пережити буденні драми. Зруйнована надія є найнебезпечнішим стресом.

Життєва програма – передбачає свідоме ставлення до життя. Вона містить систему життєвих планів, що враховують і зовнішні обставини.

Життєві цілі – відображають потреби особистості, її найважливіші інтереси. Постановка цілей повинна враховувати реальні можливості їх досягнення.

Зараз, об’єднавшись в 4 групи, за кольоровими жетонами (жовті, червоні, зелені, сині), ви отримаєте завдання, на виконання якого пропонується 5-8 хв.

Завдання для групового обговорення.

 1. група. Записати свої активні мрії.
 2. група. З чим ви пов’язуєте свої надії?
 3. група. Скласти свою життєву програму.

  4 група. Сформулювати свої життєві цілі.

  (Після закінчення обговорення в групах, колективні наробки озвучуються ораторами від кожної групи. На основі висловлювань учнів підводиться підсумок).

  Недалеке майбутнє ви пов’язуєте з життєвим самовизначенням і професійним вибором. Вибір професій є доленосним. Професійний вибір людини – це не якась річ, яку можна побачити, відчути на дотик. Його можна певним чином уявити. Як? Як чотири сектори у вигляді чотирьох різнокольорових кіл, які перетинаються.

  (На дошці демонструється схема обґрунтованого професійного вибору у вигляді чотирьох різнокольорових кіл-секторів, що позначаються, словами «хочу», «можу», «цікавлюся», «потрібно». Учням пропонується зробити самоаналіз відповідно наданій характеристиці обгрунтованого професійного вибору).

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,318sec