Хімічні властивості основ

Тема: Хімічні властивості основ.

Мета: далі формувати про спільні та відмінні риси лугів, нерозчинних основ, розкладання нерозчинних основ при нагріванні, розвивати спостережливість, виховувати любов до предмету.

Обладнання: Cu(OH)2, H2SO4, спиртівка, сірники, пробірки, пісок, вода, лакмус, КОН

Тип: комбінований.

Девіз: Єдиний шлях, який веде до знань – це діяльність.  Б. Шоу

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Учитель. Вас вітає компанія «Хім. – ТV». За кілька хвилин розпочнеться супер популярна гра «Слабка ланка». Саме «слабкої ланки» ви шукатимете серед речовин перелік яких наведено. Свій вибір маєте обґрунтувати. (учні виконують завдання  .

Підкресліть у наведених прикладах речовин «слабку ланку», тобто формулу речовини, яка складом або властивостями суттєво відрізняється від інших даних:

B.1 NaOH, Ca(OH)2, Bi(OH)3, HCl, Mg(OH)2

B.2 Bi(OH)3, Mn(OH)2, KOH, Co(OH)2, Mg(OH)2

B.3 NaOH, Mg(OH)2, Ba(OH)2, LiOH, KOH

Учні після виконання завдань називають «слабку ланку» у командному варіанті.

Наш телепень триває.

В ефірі програма «Лакмус життя»

Відкрийте слайд  і виконайте завдання.

Завдання №2.

Спрогнозуйте зміну забарвлення лакмусу під дією речовин, перевірте свої прогнози експериментально.

Пригадайте ПТБ при роботі з лугами і кислотами.

 

 

 

Речовини

 

                                      Забарвлення лакмусу

             прогнозоване         Визначене на досліді

 

         H2SO4    
         H2O    
         KOH    
         NaOH    

Після виконання завдання теоретично, один з учнів демонструє дослід, а інші перевіряють правильність виконаного завдання і роблять висновки.

Учитель. Останнє завдання телеефіру. Програма «Підрахуй»

Відкриваємо слайд

Яка маса солі утвориться при нейтралізації 80г калій гідроксиду хлоридною кислотою?

Після виконання завдання оголошується результат.

(Попереднє оцінювання учнів)

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

А зараз попробуємо дати відповіді на такі питання:(NaOH, Cu(OH)2, H2SO4).

Які з перелічених речовин здатні реагувати між собою. (Учні спираючись на знання  про хімічні властивості лугів, зазначають можливість реакції між NaOH, H2SO4. Один з учнів біля дошки складає рівняння реакції.

Учитель. А чи реагують з кислотами нерозчинні основи? Спробуємо дослідити виконавши лабораторну роботу №5. Інструкція до неї на слайді. Відкриваємо ППЗ«Віртуальна хімічна лабораторія» 8кл лабораторна робота 8.6.

Учитель. Отже, нерозчинні основи (учні роблять висновки і складають рівняння реакції).

Спробуємо скласти рівняння реакції між такими речовинами:

Fe(OH)3+HCl=

Zn(OH)2+HNO3=

(два учні працюють біля дошки, а решта за партами.)

Учитель. Отож, ми можемо зробити висновок давши відповіді на таке запитання. То яка спільна властивість у нерозчинних основ і лугів? (учні відповідають).

Учитель. Попробуємо нагріти нерозчинну основу Cu(OH)2. Для цього відкриваємо слайд. Відкриваємо ППЗ«Віртуальна хімічна лабораторія» 8кл лабораторна робота 8.6.    і ознайомимося  з інструкцією. Згадаємо про ПТБ під час нагрівання? (учні відповідають).

Виконуємо лабораторну роботу і записуємо спостереження. А зараз давайте спробуємо скласти рівняння реакції. Учні складають рівняння реакції.

ІІІ. Закріплення.

Що нового ви дізнались на уроці?

(Учні перераховують хімічні властивості основ і лугів).

IV. Підсумок уроку.

Оцінювання роботи учнів протягом уроку.

V. З/д .1) Вміти складати рівняння реакції що характеризують властивості основ.

2) Опрацювати матеріал підручника.

3) Розв’язати задачу: Який об’єм CO2 треба пропустити через 40 кг гашеного вапна, щоб воно затвердло?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

27 (15.5 KiB, Завантажень: 30)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

у 27 (61.5 KiB, Завантажень: 13)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,524sec