Хімічні властивості алюмінію

Тема: Хімічні властивості алюмінію.

Мета: Створити умови для дослідження хімічних властивостей алюмінію.. на основі будови атома. Продовжити формувати поняття взаємозв’язку  між будовою елементів та їх положенням в періодичній системі з хімічними властивостями речовин на прикладі алюмінію. Розширити поняття про відновне властивості металів. Формувати вміння здатності самостійно вчитися, працювати в групах, самореалізавуватись. Виховувати культуру мови, почуття колективізму та співпереживання.

Обладнання: періодична система хімічних елементів, Al,S,H2O, Fe SО4, HCl,  NaOH, Cu O пробірки, спирти, сірники, електрохімічний ряд металів.

Тир уроку: засвоєння повних знань.

 

Хід уроку

 

І.Організаційна частина.

 

ІІ. Актуалізація та мотивація певної діяльності.

Завдання: Дослідіть хімічні властивості алюмінію.

Структура роботи над завданням:

–         Актуалізація знань

–         Постанова мети дослідження

–         Проведення теоретичного аналізу

–         Формулювання

–         Складання плану експериментальної перевірки і його виконання

–         Обговорення результатів та оформлення висновку

–         Обговорення отриманих результатів

–         Підбиття підсумків.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1 етап

Учні поділяються на 4 групи і одержують різнорівневі завдання.

Завдання для 1 і 4 групи:

–         Проаналізуйте взаємодію алюмінію з: киснем, водою, сіркою, галогенами.

–         Порівняйте взаємодію лужних металів з цими реактивами.

–         Проаналізуйте вправу 3

Завдання для 2 і 3 групи

–         Проаналізуйте взаємодію алюмінію з кислотами основами, солями, основними оксидами.

–         Порівняйте взаємодію лужних металів з цими речовинами.

–         Проаналізуйте вправу 5.

 

 

2 етап

Створюється експертна група ( по одному учню з кожної групи ). Кожний учасник ознайомлює інших зі змістом опрацьованого матеріалу. Експертна група аналізують матеріал в цілому.

3 етап

Учні повертаються до домашніх груп, доводять інформацію в повному обсязі. Проведена корекція та узагальнення усієї інформації.

4 етап

Члени групи приліплюють листки з реакціями, що характеризують хімічні властивості алюмінію.

ІV. Оцінювання результатів.

     Вправа «Мікрофон»

–         Що вам сподобалося на уроці

–         Чи досягли оцінюваних результатів особисто і клас в цілому? Чуму ви так вважаєте ?

–         На чим ви би хотіли попрацювати більше?

–         Що було складним?

V.  Домашнє завдання.

  1. Опрацювати параграф підручника
  2. Хімічний олімп. Щоб сягнути олімпу, здійсніть перетворення, ґрунтуючись на понятих, здобутих на уроці.

 

  Na[Al(OH)4]
   Al(OH)3  
  AlCl3  
  Al2(SO4)3  
Al  

 

 

 

 

3. Якщо алюміній – активний метал, то чуму з нього виготовляють посуд?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

28 (106.0 KiB, Завантажень: 10)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Урок 28 (38.0 KiB, Завантажень: 17)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,475sec