Гігієна навчальної праці

Тема.
Гігієна навчальної праці.

Мета: ознайомити учнів з основними правилами гігієни навчальної діяльності; виховувати відповідальність обов’язку школяра.

 

Хід заняття

 

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Діти, ви прийшли до школи, щоб навчитися писати і читати, рахувати і малювати, стати мудрішими, добрішими, вихованішими. Вам у цьому допомагають учителі, батьки, друзі.
  •  

ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

  • На сьогоднішньому занятті ми з вами ознайомимося з основними правилами гігієни навчальної діяльності, тобто, як правильно тримати ручку або олівець, правильно розміщувати зошит або підручник на парті, при сидінні за партою або робочим столом треба займати правильну позу, слідкувати за правильним освітленням робочої поверхні, стола, постійно провітрювати приміщення класу або кімнату.

     

    ІV. Сприймання і усвідомлення учнями навчального матеріалу

    (за допомогою ілюстрацій до кожного правила).

    Розкажу вам зараз, діти,

    Дуже правила прості.

    Як за партою сидіти –

    Це потрібно у житті.

  1. Основні правила сидіння за партою або робочим столом.

1 .Учень повинен глибоко сидіти на стільці, спираючись попереково – кряжовою частиною хребта на спинку.

2. Голова – у вертикальному положенні або трохи нахилена вперед.

3. Тулуб теж трохи нахилений уперед, передпліччя вільно лежить на столі.

4. Плечовий пояс розміщений горизонтально.

5. Ноги повною ступнею спираються на підлогу чи підніжку.

  1. Як правильно примати ручку (олівець).

    Важливо виробити звичку правильно тримати ручку (олівець).

    1. Ручку слід примати трьома пальцями: великим, вказівним і середнім на відстані 1- 1,5см.

    2. Вона має проходити біля згину першого суглобу великого пальця та третього суглоба вказівного , кінець спрямований на праве плече.

  2. Як правильно класти зошит (підручник).

1. Безпосередньо перед письмом варто простежити чи правильно лежить зошит, відстань від очей до книги (зошита) повинна становити не менше 30см.

2. Нижній лівий кут його повинен співпадати з серединою грудної клітки дитини.

3. Права рука перпендикулярна від верхнього краю зошита, а відстань від стола до грудей дорівнює ширині затиснутого кулачка.

 

Фізкультхвилинка.

Лебеді

Рухи виконуються у повільному темпі.

Лебеді летять і крильми махають…

З вихідного положення ноги на ширині плечей, руки опущені, виконати піднімання рук через сторони вгору, підводячись на носочки.

Пливуть над озером –

на воду позирають…

Розвести руки в сторони, виконати нахили тулуба: вперед з з прогинанням спини.

Свої тонкі шиї

гордо вигинають…

Взяти руки»в замок» за спиною, плечі трохи назад, повільно присісти.

 

  1. Як слідкувати за освітленістю робочої поверхні стола.

1. Робочий стіл треба розміщувати зліва від вікна, слідкуючи щоб пряме сонячне проміння не потрапляло в очі.

2. Найкращим освітленням вважається таке, яке достатнє по силі, рівномірне, не дає різких тіней та відблисків.

3. При виконанні уроків у ввечері обов’язковим є використання штучного освітлення. Лампу треба розміщувати зліва або попереду себе. Оскільки при освітленні ззаду чи з права тінь від тулуба, голови чи руки буде лягати на робоче місце.

 

V. Підсумок заняття.

– Діти, поміркуйте, чи правильно ви сидите за партою, пишете? Якщо ні, ретельно виконуйте поради шкільного лікаря. (Читання вірша).

Поради шкільного лікаря

Як іде урок читання,

Книжку рівно покладіть,

Не сидіть, як знак питання,

Гарно плечі розведіть.

Спинку рівною тримайте,

Рук на книжку не кладіть.

Голову не нахиляйте,

Як окличний знак сидіть!

Будуть в вас здорові очі,

Швидко будете рости,

Хто здоровим бути хоче –

Вмій здоров’я берегти.

Зараз буде малювання.

Дуже любите, авжеж?

Малювати є бажання,

Але правила є теж.

Сісти треба тут красиво,

Можна й стати за мольберт.

Не як – не будь, косо – криво,

Не складайтесь, як конверт.

Ніг не треба закладати,

Опустіть їх до землі.

Про здоров’я треба дбати,

Доки ви іще малі.

На письмі сидіти важко.

Хтось зігнувся, бідолашка,

Мало носом не клює.

І забув про все до речі,

Ще й з стулився, як міг.

А тим часом все страждає;

Шлунок стиснувсь і болить,

Ще й печінка набрякає,

Селезінка аж пищить.

І не бачать добре очі,

Серце дрібно стукотить.

Кожен орган волі хоче

І здоровим хоче жить.

А тому запам’ятайте –

Це потрібно у житті.

Буде гарною постава

І красивою хода.

Будь, дитино, вправна, жвава,

Не спітка тебе біда.

Бережіть здоров’я власне,

Поки є на це ще час.

Бо життя таке прекрасне

І одно воно у нас!

Р. Скучайте

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,396sec