Харчування і здоров’я

Тема. Харчування і здоров’я.

Мета: ознайомити учнів з режимом харчування та гігієнічними вимогами до продуктів харчування; розкрити наслідки порушення вимог гігієни харчування; закріпити знання про значення для людини відповідності маси тіла і зросту, розмірів окремих частин тіла. Сформувати вміння вимірювати зріст, масу, встановити кореляції окремих частин тіла.

Тип уроку: комбінований.

Методи і форми роботи: пояснювально-ілюстративні з елементами інтерактивної вправи, творча лабораторія.

Терміни і поняття: раціональне харчування, енергетичний баланс, норми харчування, режим харчування.

Обладнання: таблиці «Гігієна харчування», ростомір, медичні ваги, сантиметрова стрічка.

                                                                   Девіз уроку:

                                                                             « Помірність у вживанні їжі –

                                                     мати здоров’я.»

                                                                                         М.В.Ломоносов

Хід уроку.

I. Організаційний момент.

Вправа «Подаруй комплімент». Учні по черзі говорять один одному комплімент, тим і піднімають собі і товаришам настрій на уроці.

II. Актуалізація опорних знань. Експрес-опитування. Учневі дається запитання. Якщо він не відповідає, питання переходить до іншого учня. Наприклад:

1.В яких харчових продуктах містяться білки?

2. Як відбувається обмін білків (використовувати схему).

3. Яке функціональне значення вітамінів?

III. Мотивація навчальної діяльності.

На моніторі комп’ютера висвітлено: Гігієнічні вимоги до складу і кількості їжі.

–         повинна бути різноманітною;

–         повинна містити продукти рослинного і тваринного походження, вітаміни;

–         повинна мати достатню енергетичну цінність;

–         у харчовому раціоні потрібно дотримуватись науково обґрунтованого співвідношення між білками жирами, вуглеводами;

–         дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог щодо користування продуктами харчування.

Вчитель звертається до учнів: «Чи варто всім людям брати до уваги дані вимоги? Чому? Чи може харчування вплинути на здоров’я людини  ? »

Вчитель подякував за варіанти відповідей.

IV. Повідомлення теми і мети уроку. (висвітлено на моніторі).

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Інформаційне повідомлення вчителя.

а) Фізіологічні основи харчування.

б) Режим та норми харчування.

в) Недостатнє харчування та його наслідки.

г) Ожиріння , його вплив на стан здоров’я.

д) Проблема харчування в сучасному світі.

VI. Практична робота №5.

Тема: Антропометричні виміри. Визначення нормальної маси тіла.

Мета: Навчитися вимірювати свій ріст, масу тіла, визначати свій масово ростовий індекс та показник.

Інструктивна картка.

  1. Вимірювати свій ріст за допомогою ростоміра.
  2. Дані записати в таблицю.

Прізвище, імя учня

Вік

Ріст

Маса тіла

Масово-ростовий індекс

 

 

 

 

 

3. Зробити висновки.

VI. Рефлексія. Метод «Сонечко». На основі вивченого матеріалу учні у вигляді променів сонця позначають вивчені на уроці санітарно-гігієнічні вимоги до якості й екологічної чистоти продуктів харчування.

VII. Підсумок уроку.

VIII. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника. Дати відповідь на запитання: Які поживні речовини повинні бути обов’язковими складовими частинами їжі? Чому?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

38 Тема Харчування і здоров’я. (15.4 KiB, Завантажень: 37)

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,429sec