Характеристика тканин

Тема. Характеристика тканин.

Мета: ознайомити учнів із особливостями будови та виконуваними функціями різних типів тканин людського організму, пояснити залежність будови і виконуваних функцій;

розвивати мислення, увагу, навчити робити висновки;

виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я

Тип уроку: комбінований

Обладнання: таблиця «Типи тканин», готові мікропрепарати різних типів тканин.

Форми і методи роботи: словесно-інформаційні, елементи інтерактивних технологій

«Дорога  довжиною в тисячу лі

починається з першого кроку».

Китайське прислів’я

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

Психологічний тренінг: «Працюємо разом – досягнемо більше, тому, що…»

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Метод «Інтелектуальна розминка»

  1. Поясніть чому людський організм ми можемо назвати біологічною системою?
  2. 2.     Що є найменшою структурною і функціональною одиницею людського організму?
  3. 3.     Яку форму і розміри мають клітини?
  4. 4.     Які неорганічні сполучення входять до складу клітин? Їх функції?
  5. 5.     Які основні органічні сполуки входять до складу клітини?
  6. 6.     Яку роль виконують білки?
  7. 7.     А жири?
  8. 8.     Назвіть основні органели клітини.
  9. 9.     Яку функцію виконує мембрана?

10.Що таке цитоплазма?

11.В чому полягає роль ядра у клітині?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

«Підвішування проблеми»

Учитель наводить цікаві факти, що пов’язані із процесами життєдіяльності у клітині, і ставить запитання:

– А чи не важко одній клітині виконувати всі функції відразу? Чи можливо об’єднавшись у групи вони б краще справлялися зі своїми «обов’язками»

 

ІV. Повідомлення теми , мети, основних завдань уроку.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Поняття «Тканина» (Бесіда)

– Згадайте, яке визначення тканини ми давали вивчали рослини?

– А яке, коли вивчали тварини?

– Чи можемо ми його використовувати стосовно тканин людського організму?

– Чому?

2. Складання схеми типи  тканин. (Метод «Мозковий штурм»)

ТКАНИНИ

 

 

епітеліальна                м’язова               сполучна            нервова

 

3. Інтерактивна вправа «Пошук інформації» (Учні працюють  в МПГ. Кожна група отримує завдання, відповідь на яке можна знайти в підручнику, в довідковій літературі)

І група – Характеристика епітеліальної тканини

ІІ група – Характеристика м’язової тканини

ІІІ група – Характеристика сполучної тканини

ІV група – Характеристика нервової тканини

(Доповідь кожної із груп супроводжується демонстрацією таблиці і готових мікропрепаратів із різними типами тканин людського організму)

VІ. Рефлексія.

Заповніть таблицю:

Тип тканини

Особливості будови

Приклади

     

 

VІІ. Підсумок уроку. Домашнє завдання

  1. Вправа «Мені було (не) цікаво на уроці тому, що…»
  2. Оцінювання навчальних досягнень.
  3. Д/з         1. Опрацювати зміст параграфа.

2. Дати відповідь: Яка з тканин може мати «велике» майбутнє? Чому ви так вважаєте?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

06 Тема Характеристика тканин. (15.5 KiB, Завантажень: 58)

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,388sec