ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО МИСЛЕННЯ

Мета: формувати позитивну оцінку себе і оточення.

 


/. Вправа «Портрет на пам’ять»

Усі сидять колом. Кожен на аркуші пише своє ім’я. Завдання: аркуші потрібно буде передавати по колу за годинниковою стрілкою.

Одержавши аркуші з чиїмось ім’ям, кожен учасник напише на кожному аркуші тільки хороше про ту людину, чий аркуш зараз у нього в руках.

По закінченні вправи кожен одержує свій аркуш з думкою про себе групи — «Портрет на пам’ять».

 

2. Вправа «Клубок»

Ведучий тримає клубок ниток, намотує кінчик його собі на палець. Потім передає клубок сусіду з побажаннями.

Вислухавши побажання, цей гравець також намотує на палець нитку і з побажаннями передає клубок сусіду. І так далі. Коли коло замкнеться, можна продовжити вправу.

Гравець, у руках якого клубок, прив’язавшись до нього, кидає клубок, кому хоче, говорячи при цьому свої побажання. І так далі.

Гра закінчується змотуванням клубка від кінця до початку. При цьому ведучий може розповідати, наприклад, східну притчу:

 

Знання коштує дорого

У селянина поламався трактор. Усі спроби полагодити машину були марними. Нарешті він покликав фахівця. Той оглянув трактор, спробував, як діє стартер, підняв капот і все ретельно перевірив. Потім узяв молоток, один раз ударив по мотору і привів його в дію. Мотор заторохтів, начебто і не був зіпсований.

Коли майстер подав селянину рахунок, той, здивовано поглянувши на нього, обурився: «Як, ти хочеш 50 туманів тільки за один удар молотком!». «Дорогий друже, — сказав майстер, — за удар молотком я порахував тільки один туман, а 49 туманів я повинен узяти з тебе за мої знання, завдяки яким я зміг зробити цей удар по потрібному місцю».

Побажайте учням розуміння себе, усвідомлення своїх завдань і уміння їх реалізувати.

 

3. Релаксація «Троянда»

Сядьте у зручну позу. Спину тримайте рівно. Руки — на стегнах долонями догори. Заплющте очі, розслабтесь. Уявіть, що всередині вашої голови є ментальний екран. Уявіть, що ви обережно витираєте пил з екрана віничком з пір’їн. В центрі екрана створіть зображення троянди, роздивіться її: пелюстки, тичинки, листочки. Троянда може бути будь-якого кольору. Зітріть троянду з екрана. Створіть іншу троянду, кращу від попередньої. Роздивіться її. Потім створіть ще одну. Ви повинні створити подумки не менше 5 троянд. Якщо у вашій уяві виникає не троянда, а будь-яка інша квітка, уявляйте її. А тепер уявіть нову троянду, вона представляє вашого друга. Дозвольте енергії вашого друга наповнити троянду і трансформувати її. Спостерігайте, як змінюється троянда: відкривається чи закривається, квітне чи опадає, змінює свій колір чи залишається без змін… Створіть образ сонця і розмістіть його на екрані. Подивіться, як сонце взаємодіє з трояндою. Сонце — це енергія вашого друга. Чи отримує друг енергію? Чи яскраво світить сонце? Якщо ви детально вивчили уявну картину, зітріть її. А тепер створіть троянду для себе. Якщо в ній є щось таке, що вам не до вподоби, змініть її. Сконцентруйтесь на диханні. Розплющте очі.

 

4. Підсумок занять

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,327sec