Філогенетичний огляд органів і процесів, які приймають участь у виділенні азотистих речовин і осморегуляції. Нирки ссавців

Тема Філогенетичний огляд органів і процесів, які приймають участь у виділенні азотистих речовин і осморегуляції. Нирки ссавців.

 

Мета: пригадати та вдосконалити знання про будову органів виділення; розвивати вміння самостійно знаходити та засвоювати матеріал уроку та навчити інших; виховувати інтерес до предмету.

Обладнання картки для пар, таблиця «Будова нефрона», малюнки

Хід заняття

І. Організаційний момент

Шановні учні! Придивіться один до одного. Які ви всі різні! Кожен із вас відрізняється зростом, рисами обличчя, кольором шкіри, очей. Та є між вами ще одна відмінність – це настрій.

Перш ніж розпочати урок, з”ясуємо, з яким настроєм ви прийшли на сьогоднішнє заняття.

У кожного з вас на робочому столі знаходяться картки , на яких зображено контури людського обличчя. Домалюйте, будь-ласка, контур рота, який відповідає теперішньому вашому настрою:

Хороший настрій

Нормальний настрій

Поганий настрій

А тепер покажіть ці обличчя мені . Як бачимо, хоча ви і знаходитеся в однакових умовах, але кожен з вас має різний настрій. Тож давайте посміхнемось один одному, змінимо свій настрій на хороший.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Мозковий штурм

Які органи виділення ви знаєте?

Що таке екскреція?

Що таке  осморегуляція?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні ми пригадаємо будову та функції органів виділення.

IV. Вивчення нового матеріалу

Інтерактивна вправа  “ Карусель”:

( Клас об’єднується в 2 ланки , у кожній з яких утворюються пари ( 2ряди парт та пари учнів , що сидять за однією партою.) Склад ланок є постійним , пари змінні , з одного боку ряду діти сидять на своїх місцях , а з іншого пересідають , рухаючись уздовж ряду. Ланки отримують однаковий пакет завдань , а кожна пара працює над якимось одним питанням. Учні в парах разом обговорюють своє завдання, по завершенню склад пар змінюється. У новоутворених парах діти діляться один з одним інформацією, якою вони оволоділи під час роботи у першій парі . Вправа продовжується до тих пір , доки не утворяться початкові пари.)

 V. Лабораторно практична робота

Тема  Розташування, будова та функції нирок.

  1. Замалювати зовнішню будову нирок та позначити її складові.
  2. Дати відповіді на запитання:

а) де розташовані нирки?

б) Які функції виконують нирки?

в) Вставити пропущені слова та словосполучення .

Нирки (renes) – … орган. Вони розташовані на рівні … хребців по одній з кожного боку від …. Права нирка більш рухлива і розташовується …лівої нирки мають … форму. Маса кожної нирки в нормі становить … г, довжина … см, ширина – … см, товщина – … см. Кожна нирка складається із зовнішнього (…) та внутрішнього (…) шарів; мозкова речовина представлена … , підстави яких звернені в бік кори, а верхівки відкриваються в …. Кровопостачання нирки забезпечують …, що відходять від черевної аорти і розділяються  у воротах кожної нирки на дві головні артерії …. Відтік крові від кожної нирки відбувається по …, яка впадає в нижню порожнисту вену.

Висновок.

Як будова нирки пов’язана з функціями які вона виконує?

 VI. Підсумок заняття

завантаження...
WordPress: 22.76MB | MySQL:26 | 0,320sec