Еволюція одноклітинних та багатоклітинних організмів. Періодизація еволюційних явищ

Тема. Еволюція одноклітинних та багатоклітинних організмів. Періодизація еволюційних явищ.

Мета. Ознайомити учнів із гіпотезами походження прокаріотів та еукаріотів;

Розвивати навики логічного мислення, вміння аналізувати порівнювати,

робити висновки; продовжувати розвивати вміння самостійного

одержання знань.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Форми і методи роботи: експрес – опитування, вправи «Дивуй», «Назви», «проаналізуй», «Мозкова атака»

Терміни і поняття: прокаріоти, бактерії, ціанобактерії, ароморфоз, архейська та протерозойська ери.

Обладнання: підручник, таблиці, комп’ютер, відбитки викопних решток організмів.

Девіз уроку

«Хто не знає куди прямує,

дуже здивується, якщо потрапить не туди»

М.Твен

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Психологічна розминка – налаштовуємось на біологію

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Експрес – опитування ( продовжіть речення)

– життя існувало завжди –    …..  ( гіпотеза ..)

– життя занесено на нашу планету із ззовні-….

Життя було створено божественною силою у певний час-…

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Море – колиска життя: сольовий склад тканинної рідини і крові сучасних організмів має велику схожість з хімічним складом морської води. Перші живі істоти були схожі на грудочки слизу, які виявили життєздатність  лише у водному середовищі.  Саме про перші організми, які появились на Землі і будемо сьогодні вести мову.

ІУ. Повідомлення теми і мети уроку.

У. Вивчення нового матеріалу.

  1. Прийом «Дивуй». Учні працюють із додатково, енциклопедичною літературою, Інтернетом шукають цікаві факти по даній темі. Кожен учень одержує оцінку на даному моменті уроку.

А. Особливості еволюції прокаріот.

Б. Зміна газового складу атмосфери.

В. Гіпотеза виникнення еукаріот.

Г. гіпотеза виникнення багатоклітинних тварин.

  1. Прийом  «Назви».

– одноклітинні організми

– багатоклітинні організми

3. Прийом «Проаналізуй»

а) Що спільного та відмінного між одноклітинними, колоніальними та багатоклітинними організмами?

б) В якому середовищі раніше виникло життя? Чому? Наведіть приклади.

4. Розгляд проблемного запитання. Метод «Займи позицію»

У чому полягає причина такої різноманітності поглядів на походження життя на Землі?

УІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія.

«Мозкова атака»

  1. Особливості будови прокаріот.
  2. Місце прокаріот у системі живої природи.
  3. В археї ціанобактерії знаходилися в стані біологічного ___________. Яку роль вони відіграли?
  4. До якого напрямку еволюції можна віднести виникнення статевого процесу?

УІІ. Домашня робота.

Опрацювати матеріал підручника по даній темі. Підготуватись до конференції

по темі « Поява основних груп організмів на Землі»

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

48 Тема Еволюція одноклітинних та багатоклітинних організмів Періодизація еволюційних явищ. (14.6 KiB, Завантажень: 28)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,307sec