Еукаріоти

Тема: Еукаріоти.

Мета: дати загальне поняття про виникнення одноклітинних еукаріот; продовжувати формувати переконання про історичний розвиток органічного світу; розвивати в учнів мислення, вміння аналізувати.

 Тип уроку: Засвоєння нових знань.

 Форми і методи роботи: елементи інтерактивних вправ, словесні.

 Терміни і поняття: ароморфоз, протерозойська ера, еукаріоти.

 Обладнання: таблиці «Розвиток рослиного світу», «Геохронологічна таблиця», схема будови еукаріотичної клітини.

 

                                             Девіз уроку:

                                                                  «Людина не повинна    

                                                                  соромитися цікавості

                                                                  яку пробуджує в ній               

                                                                  природа»

Ніколас Тікберген

                                          Хід уроку

 

I.Організаційний момент.

Друзі! Придивіться у вікно. Який прекрасний   і різноманітний навколишній світ, світ живої природи. А як все починалося?…

 

II.Актуалізація опорних знань.

Метод «Чомучки». Наприклад:

1.Чому клітини бактерій називають прокаріотами?

2.Чому клітини рослин, тварин, і грибів називають еукаріотами?

3.Чому еукаріоти мають більшу  різноманітність порівняно з прокаріотами?

 

III. Мотивація повчальної діяльності.

З метою переходу до нової теми, зацікавленості учнів, вчитель пропонує учням дати відповіді на питання:

Як виникло життя на Землі?

Яке середовище життя було перших організмів?

 

IV.Представлення теми, завдань уроку (на моніторі комп”ютера).

  1. Виникнення одноклітинних еукаріотів.
  2. Особливості одноклітинних організмів.
  3. Значення одноклітинних еукаріотів у природі і господарській діяльності людини.

 

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Інформаційне повідомлення. Пояснення вчителя, повідомлення учнів з використанням наочності про історичний розвиток еукаріот.

2. Інтерактивна вправа «Шпаргалка».

Працюючи з підручника, додатковою літературою учні створюють власну шпаргалку, фактично опорну схему за якою будують свою відповідь по питанню «особливості одноклітинних організмів».

  1. Питання «значення одноклітинних еукаріотів» учні готують методом «Асоціативний кущ».

За схемою.

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 VI. Рефлексія. Метод мікрофон.

Передаючи мікрофон по ланцюжку, учні відповідають на запитання вивченої теми, доповнюючи один одного.

 

 VII. Підсумок уроку.

 

 VIII. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника.    

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

40 Еукаріоти. (15.6 KiB, Завантажень: 18)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

40 2 Урок (274.0 KiB, Завантажень: 9)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,308sec