Енергетичні потреби організму. Типи поживних речовин (вода і мінеральні солі)

Тема. Енергетичні потреби організму. Типи поживних речовин (вода і мінеральні   солі).

Мета: познайомити учнів з поняттями «харчові продукти», «поживні речовини»,

розкрити значення травлення, охарактеризувати їжу, як джерело енергії,

сформувати поняття про обмін речовин, як основну функцію живого

організму.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Методи і форми роботи: інтерактивні вправи, бесіда.

Терміни і поняття: метаболізм, мікроелементи, макроелементи.

Обладнання: таблиці, схеми.

                                                                  Девіз уроку:

Кожна людина прагне знати

                                                                            більше і більше.

                                                                                           Щоб про щось дізнатись,

                                                                                      треба вже щось знати.

                                                                                                             (Станіслав Лем.)

Хід уроку.

I. Організаційний момент.

Психологічний тренінг «Попрацюємо разом – досягнемо спільної мети, тому,що…»

II. Актуалізація опорних знань учнів (вчитель пропонує здійснити подорож у минулий навчальний рік, коли учні вивчали біологію тварин і пригадати:

а) типи живлення характерні живим організмам.

б) який тип живлення характерний людині?

III. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Відомий вчений Поль Брегт, вивчаючи людину зробив таке порівняння: «Людина це сума їжі, яку вона вживає». Як ви можете пояснити таке порівняння ? (фронтальна бесіда). Отже, можна зробити висновок про те, що як ви почуваєтеся, залежить від того, чим і як ви харчуєтеся. Кожна частина вашого організму формується з їжі – волосся ,зуби, кістки, кров. Для підтримання життєдіяльності організму людина має щодня вживати їжу. Вона містить всі необхідні для життя речовини: воду, мінеральні солі, органічні сполуки. Для нашого організму вони є джерелом енергії та будівельного матеріалу. Проте, коли ми вживаємо їжу, ми не бачимо всіх необхідних речовин, не поділяємо їжу на складові, щоб вибрати найважливіші для нашого організму. Цей процес відбувається в організмі поза нашою свідомістю і за участі певної сукупності органів та специфічних речовин.

IV. Повідомлення теми і мети уроку. (монітор комп’ютера).

V. Надання необхідної інформації.

1.(Пошукова бесіда) Учитель пропонує пригадати учням хімічний склад клітини, а отже, і організму. Він ставить пізнавальне запитання: для чого організму вода і хімічні елементи?

2. Інформаційне повідомлення вчителя.

– Обмін речовин (метаболізм) як основна функція організму. Перетворення енергії в організмі. Пластичний і енергетичний обмін.

– Обмін води. Значення води у здійсненні хімічних перетворень в клітинах і тканинах організму.

– Вміст води в тканинах і органах. (таблиця на моніторі комп’ютера).

 

Тканини і органи

Вміст води в організмі

Вміст води від маси органа

Мозок

2,7

75-92

М’язи

50,8

75-78

Шкіра

6,6

72,0

Кров

4,7

80,0

Печінка

2,8

70-75

Жирова тканина

2,3

6-10

Зубна емаль

3,0

 

–         Продукти харчування і мінеральні речовини. Мікроелементи і макроелементи (робота з підручником).

–         Значення  і добова потреба організму людини в хімічних елементах (таблиця на моніторі комп’ютера).

 

Хімічні елементи

Натрій

Калій

Кальцій

Залізо

Хлор

Фосфор

Добова потреба в г.

4-8

2-3

0,7-0,8

0,015-0,02

2-4

1,5-2

 

VI. Рефлексія. Вправа «Мозкова атака».

Наприклад: 1.В яких тканинах міститься багато води?

2.Чому кількість води повинна постійно поповнюватися?

3. Для чого організму необхідні хімічні елементи?

VII. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

36 Тема Енергетичні потреби організму Типи поживних речовин (вода і мінеральні (15.1 KiB, Завантажень: 38)

завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,337sec