Емоційні відносини

Мета: познайомитися один з одним ближче, поділитися своїми думками і почуттями з групою, одержати досвід емоційних зв’язків. Крім того, одержати практику емпатійного слухання і досвід дослідження проблем фізичного контакту, конкуренції і близькості у відносинах між особами однієї статі і протилежної.

Вправа 1. Передача емоцій
Учасники гри сідають в коло і розраховуються за годинниковою стрілкою. Першому пропонується накопичити максимум позитивних емоцій і в одній-двох фразах «виплеснути» весь накопичений запас на свого сусіда, намагаючись проявити максимум темпераменту і розворушити всі добрі і світлі сили душі, поділитися своїм гарним настроєм. Другий, одержавши заряд позитивних емоцій, передає його третьому і т.д. Отже, включається ланцюг позитивних емоцій. Перший починає, і його посмішка передається по обличчях учасників гри.

Вправа 2. Живі руки
Стільці в приміщенні повинні стояти один проти одного на відстані в півметра. Учасники групи знімають з рук обручки і годинники і зав’язують собі очі. Керівник групи розсаджує усіх по стільцях так, щоб нікому не було відомо, хто сидить навпроти, і дає наступні інструкції.
Опинившись напроти свого партнера, направте усю свою енергію собі в руки. «Перетворіться» у свої руки і «простягніться» до партнера навпроти, щоб познайомитися з ним – через його руки. Пам’ятайте, що це треба робити мовчки. Тримаючись руками, пробуйте довідатися один про одного якнайкраще (3 хвилини). Познайомившись, вступіть один з одним у сутичку своїми руками (3 хвилини). Коли сутичка закінчиться, помиріться – теж руками (3 хвилини). Після цього попрощайтеся з партнером – руками, і зніміть з очей пов’язку (3 хвилини).
Тепер впродовж декількох хвилин поділіться з партнером своїми враженнями. Після цього знову зав’яжіть очі, щоб вас перевели на нове місце.
Важливо, щоб тренер давав учасникам можливість вступати у взаємодію з представниками обох статей. Після декількох раундів цієї вправи у всієї групи з’являється необхідність в обміні думками і враженнями. Це обговорення часто торкається таких тем, як несумісність між людьми, стpax перед чужим дотиком чи перед боротьбою, теплота і чуттєвість у відносинах між людьми. Тренер теж може поділитися своїми враженнями – про те, що він бачив.
Вправа 3. Тепло твоїх рук
Розбиваємося на пари “хлопець – дівчина”, сідаємо, один напроти одного, у кожній парі один з учасників закриває очі і намагається викликати відчуття тепла у своїй лівій чи правій руці, у якій руці – він вирішує сам Як тільки йому це вдається, він говорить своєму партнеру про готовність. Партнер уважно обмацує обидві його руки і намагається визначити, яка з них тепліша. Після кожної такої спроби відбувається зміна ролей у парах чи зміна партнерів На листку запишіть кількість вдалих і невдалих оцінок температури руки. Отже, сідаємо в пари. Вибираємо, хто буде змінювати температуру своїх рук, а хто відіграє роль термометра. Не кваптеся з оцінкою температури, намагайтеся робити свої висновки впевнено. На окремому листку фіксуйте число вдалих і невдалих спроб. А тепер, як завжди, обговорення результатів по колу.
Вправа 4. Слухання
Група розбивається на дві підгрупи. Учасники підгрупи оточують того з них, хто впродовж десяти хвилин буде знаходитися в центрі їхньої уваги. Той, хто знаходиться в центрі, розповідає що-небудь про себе. Інші учасники тільки слухають його дуже уважно, не розмовляючи між собою і ніяк його не перериваючи. Говорити треба якомога довше. При відсутності бажання повністю використати відведені 10 хвилин, він повинен як і раніше знаходитися в центрі уваги групи впродовж усього часу, що залишився. Після закінчення десяти хвилин варто повернутися в коло інших учасників. Таким чином, у центрі уваги групи по черзі виявляються всі її учасники.

Обговорення.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,550sec