Екологічні фактори

Тема Екологічні фактори

Мета: охарактеризувати загальні риси та суть екологічних факторів; розвивати вміння працювати в групах, виховувати почуття бережливого ставлення до природи.

Обладнання: малюнки,  картки для груп, індивідуальні картки.

 

 

 

 

Хід заняття

І. Організаційний момент

Шановні учні! Придивіться один до одного. Які ви всі різні! Кожен із вас відрізняється зростом, рисами обличчя, кольором шкіри, очей. Та є між вами ще одна відмінність – це настрій.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Біологічний диктант

Засновниками теоретичного і математичного апарату популяційної генетики можна вважати англійських …, а також американського вченого … Фішер і Райт розходилися по деяких фундаментальних питань і дискутували про …. Французький дослідник Гюстав Малеко (1911-1998) також вніс важливий внесок в ранній розвиток даної дисципліни. Суперечності між американськими і британськими “школами” тривали довгі роки. Джон Мейнард Сміт (1920-2004) був учнем … в той час як У. Д. Гамільтон (1936-2000) перебував під сильним впливом робіт … Американський дослідник Джордж Прайс (1922-1975) працював з ними обома. Послідовниками Райта в США стали … і японський генетик … Італієць Луїджі Лука Каваллі-Сфорца (р. 1922), генетик популяцій, з 1970-х рр.. працював в Стенфорді, особливу увагу приділяв питанням …

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні ми пригадаємо про фактори, які впливають на живі організми.

 IV. Вивчення нового матеріалу

Робота в групах

1.Поняття екологічного фактора

2.Біотичні фактори

3.Абіотичні фактори

4.Антропогенний фактор

V. Узагальнення і систематизація знань

Заповнити таблицю

  Фактори Їх суть
   
   
   

VI. Підсумок заняття

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,330sec